reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zálohování HDD : Externí Boxy vs. Dokovací stanice?

fidorka (213)|11.9.2019 16:14
Plánuji koupi dalšího "externího" disku na zalohy. Disk mi bude měsíce až roky ležet ve skřínce (kterou moc neotevírám ani). Zatím mám interní 3,5 palce SATA disk, který mám vražený do "rámečku" (boxu) který s PC propojuju přes USB konektor. Něco takového:
https://vymenne-kity-boxy.heureka.cz/externi-box-axagon-ee35-xa3/#

Ted plánuji koupi dalšího disku na zálohy, zase vezmu "interní" disk (3,5 palce SATA) který budu používat jako "externí" ale místo kupování dalšího boxu/rámečku mě napadlo koupit "jen" "Dokovací stanici", něco podobného:
https://www.czc.cz/i-tec-usb-3-0-dokovaci-stanice-na-sata-hdd/215120/produkt

Cena je skoro stejná/podobná jako HDD rámeček s tím rozdílem, že pokud budu v budoucnu kupovat další disk na zálohy (což asi budu) nebudu muset kupovat další a další boxy, ale vždy bude stačit koupit jen disk (a ne disk+box) a vrazit ho do této dokovací stanice...

Chci se zeptat, je toto dobré řešení? Není dokovací stanice v něčem "nevýhodná" a podřadná v porovnání s externím boxem (na interní diky)? Nemám s tím zkušenosti tak nevím... Jediné co mě napadá je že by se mohly disky (vkládají se vertikálně) v dokovací stanici trochu "kývat" (nemám zkušenost) tak budu muset být zvýšeně opatrný v době kopírování (minule to trvalo hodiny myslím) abych do toho nevrazil... Jinak předpokládám že disky nemají problém fungovat ve vertikální poloze...? O žádných nevýhodách dokovacích stanicí nevím, uniká mi něco? Nebude se nemusím místo externích boxů koupit jen jednu dokovací stanici a interní disky potom "jen tak" skladovat ve skřínce (v nějakém tom antistatickém obalu co se v něm disky dodávají). Nevidím žádnou nevýhodu dokovací stanice v porování s externím boxem na disk. Uniká mi něco?
Díky

(A případně můžete rovnou doporučit nějakou tu dokovací stanici na HDD 3,5 palce interní disky).
fidorka (213)|15.9.2019 22:48
Nikdo nic :-(?