reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Věčný problém se sluchátky - vyřeší to sluchátka s odpojitel

fidorka (213)|27.9.2019 20:43
Dobrý den

Mám věčný problém se sluchátky pro PC. Kupuju jen levné okolo 200 Kč (většinou těsně pod). Vyzkoušel jsem už několik typů ale bohužel mi všechny vydrží tak 4-5 měsíců a pak začne strašně vypadávat zvuk v jednom ze sluchátek. Vždy nějakou dobu pomůže když různě kroutím kabelem sluchátek, případně jinak natočím/nakloním hlavu atd. Díky tomuto předpokládám že problém je pouze v kabelu a ne v samotných sluchátkách. Za pár posledních let jsem mohl vystřídat už i více než 10 sluchátek. Už mě to nebaví. Nedávno mě napadlo že pokud je to fakt jen kabelem, tak by možná stačilo jen vyměnit kabel. Bohužel nejsem nijak elektrotechnicky zdatný. ALe zjistil jsem že se prodávají sluchátka i s odpojitelným kabelem... Napadlo mě, jestli by toto nevyřešilo muj problem...? Že si jen koupím jedny sluchátka s odpojitelným kabelem a jakmile to zase začne blbnout, tak si prostě jen koupím nový kabel určený pro daná sluchátka, nebo prostě nějaký jiný, levný, "univerzální" 3,5mm jack kabel samec-samec... Kupovat každé 4 měsíce nový kabel je určitě lepší než kupovat nová sluchátka...

Chci se zeptat - mělo by toto vyřešit muj problem? Nebo jsou sluchátka s odpojitelným kabelem na tomto ještě hůře? (např. se třeba ten kabel (protože je odpojitelný) v 3,5mm dírce více otáčí a tím pádem kabel nebo kontakt ve sluchátkách odejde ještě dříve než za ty 4 měsíce)? Co taktéž napájení, zvládne to i běžný levný univerzální 3,5mm jack audio kabel samec-samec?

Díky

(nepište at si koupím dražší sluchátka- opravdu si nemyslím že muj problem s (asi?) kabelem vyřeší)
kevin00 (10238)|28.9.2019 09:51
Tvůj problém vyřeší pouze nákup kvalitnějších sluchátek, např. AKG K550 MKIII. Zaprvé budou hrát tak, jak mají sluchátka hrát a za druhé se nebudeš muset potýkat s triviálními problémy. Pokud trváš na sluchátkách za 200 - 300 Kč, tak není nic lehčího, než-li použít Google. Špatné budou po všech stránkách všechny, bez rozdílu výrobce. Další možností je zakoupit bezdrátová sluchátka (bluetooth).
fidorka (213)|28.9.2019 11:26
Naprosto zbytečná odpověď :-(. To jste si mohl ušetřit pár vteřin svého života. Odpověd na něco na co se vubec neptám. Doporučení sluchátek za 6 500 Kč (lol) i kdžy jasně říkám at nikdo nedoporučuje dražší sluchátka. Standardní odpověd na CZ HW forech :-) :-(.

Znovu, pokud snad někdo zná odpověd, měl by fungovat ten muj postup s koupí sluchátek s odpojitelným kabelem? A vždy měnit jen kabel? Nebo to stejně bude dělat problémy časem protože se zdířka na konektor na sluchátkách "protočí" a zvuk bude stejně vypadávat?

Děkuji
Ventero (1280)|29.9.2019 12:03
A co takhle koupit nejlevnejsi Koss sice ne za 200,- ale tak kolem 4-5ti stovek, registrovat je a take s temi sluchatky vzhledem ke kabelu zachazet slusne? To pak vydrzi dele, nez se polomi a pak ti je opravi nebo vymeni v ramci dozivotni zaruky. Mimochodem Koss Porta Pro stoji kolem tisicovky a kamosovy, ktery je hodne pouziva vzdy vydrzi nekolik let a kdykoliv mu zacne jedno sluchatko blbnout, tak je proste posle a prijdou mu zpet opravene ci nove - plati jen postu tam.
Jinak tva cesta s detaskablem dava smysl a klidne bych to tak take resil - pripojny kabel je i ten nejlacnejsi od Emosu porad odolnejsi nez u levnych sluchatek a kdyz ho budes setrne pripojovat a odpojovat, tak zdirka ve sluchatkach (pozor - zase ne v levnych smejdech) vydrzi mnoho let.
kevin00 (10238)|29.9.2019 12:21
To je celkem legrace číst. Koupím si tu nejlevnější věc, co koupit lze a divím se, že nic nevydrží. Ne nadarmo se říká "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci". Za prvé budou plnit svou primární funkci - přehrávat hudbu, za druhé Ti vydrží x let bez jakékoliv újmy a za třetí si spočítej všechny náklady za opakované nákupy sluchátek, kabelů. Případně použij kalkulačku, kdybys to nedal z hlavy :)
BTW Proč myslíš, že 95% uživatelů Ti poradí zakoupit kvalitnější, tj. i logicky dražší sluchátka. Schválně jestli na to přijdeš ... :)
fidorka (213)|29.9.2019 13:34
Protože je většina uživatelů na internetu blbá, proto :-). Napíšeš že chceš levné osobní auto, oni ti doporučí něco za 1 milion korun,. Chceš levné reproduktory oni ti řeknou že nic než reproduktory za 100 000 nemá cenu. Jestli to nevidíš tak fakt nevím... Známý mi kdysi říkal že nic jiného než monitor za 20 tisíc nemá cenu. No tak jedu roky s monitorem snad za 4 tisíce (?). To samé reproduktory - měl jsem ROKY blbý repra za 200 stovky a stačily uplně v pohodě a podle mě jedou dodnes (bohužel jsem potom potřeboval sluchátka a ne repra).

Já mám obavy že ty dražší stejně nevydrží o moc déle než ty levnější. Fakt tomu moc nevěřím...

Ventero: Díky to je užitečný příspěvek. Jinak já se k tomu opravdu nechovám podle mě nijak špatně k tomu kabelu ani sluchátkám. Mám je fakt jen na doma k PC (sedím) a "cvičím" s nima občas (tzn. stojím na místě a zvedám činku :-) (to se kablík snad nepodělá ) s kabelem nijak podle mě nekroutím atd. a stejně to vydrží hoví*ko.

A kolikrát to tak už ten kamarád udělal? Že je pošle vždy zpátky na opravu...? Nepřestane je to postupně bavit?

Jinak já to s tím odpojitelným káblíkem budu muset zkusit no. Jinak vypojovat ho vubec nehodlám, bude připojen pořád, jen pokud odejde tak koupím nový, nemám to vubec navenek, fakt jen k PC takže není duvod kabel odpojovat a tím pádem zdířka by snad měla vydržet. Jen trochu bojím jestli sice kabel nebude v pohodě ale zdířka se "neprotočí" postupně díky odpojitelnému káblu/konektoru a nebude pak sice problém s káblem ale se zdířkou a konektorem :-D (s tím jsem měl problémy u mobilu že jsem jack musel různě točit aby to hrálo)... Budu to asi muset zkusit no. Díval jsem se na zahraniční fora a youtube a je to celkem běžný problém. Trochu mě mrzí že nemám žádné elektro-schopnosti. Na youtube je hodně videí jak si to sám připájet, odpájet, udělat z "pevného" kabelu v (levných) sluchátkách odpojitelný atd. :-)
Ventero (1280)|29.9.2019 17:12
U toho mobilu bych si spise tipl na to, ze do zdirky zapadal bordylek - prach a mikro vlakna z tkanin apod. - vyfouknout kompresosrem.

Sluchatka takto menil za tech cca 15 let zhruba 3-4x.

Dalsi varianta jsou BT samostatne pecky, ale tam celkem rychle amortizuje aku a ty levnejsi (i tak celkem drahe) hrajou naprd ...