Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 18 z 18

Téma: Upgrade PC v ceně 27 500 - 30 000 Kč

Občasný diskutér Avatar uživatele dabelik
    Registrace
    Feb 2009

Hm, som teraz mierne zmätený z vás dvoch

Každopádne, upgrade zvyšku som zatiaľ nezačal riešiť. Včera som už testoval Modern Warfare na 1080p/60Hz so zapnutým VSync a nastaveniami všetko na najvyššie detaily + so zapnutým RT a grafický zážitok je to fakt krásny, avšak, počas prehrávaní príbehu mi občas FPS kolíše medzi 55-60fps, počas hrania (prešiel som 3 misie), sa mi raz stalo, že to padlo (kým som okom stihol pozrieť) na 57fps, ináč konštatne 60fps (pri vypnutým VSync sa maximálne hýbalo niekde okolo 170fps ale prepady boli v dosť širokej škále, niečo medzi 90-170, tak som zapol VSync). Čiže spokojnosť.

Čo sa ale ukázalo ako problém bol CS:GO, ktorý z nejakého dôvodu neustále padal až som povypínal všetky OC, BIOS som mal na default a až vtedy to bolo hrateľné. Neviem čo sa v PC zmenilo po takmer roku hernej neaktivity (občasné pustenie tam bolo s náhradnou GPU 8800GTS 320MB) ale buď dochádza dych kremíku, tekutému kovu (po 2 rokoch od aplikovania) alebo PSU už nestíha dodávať aj CPU aj GPU šťavu ��*♂️ Aktuálne skúšam si prejsť nanovo procesom Overclockingu s aktuálnou zostavou a uvidím či ho znovu vytlačím na 4.8GHz (aj 5GHz som mal stable ale teploty už nestíhali, musel som mať rozobranú bedňu a dopomáhať všemožné chladiť celok), no a potom RAM pozdvihnúť a nakoniec pohrať sa s GPU
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Nemusíš být zmatený, pan Jech tu na mě útočí již nějakou dobu a vždy v úplně stejném duchu, že doporučuji AMD, které je úplně k ničemu a že má důvěryhodnost nestojí za nic Vždy, když jsem se pokusil o věcnou argumentaci, tak se velice rychle přestal angažovat, takže bych se jeho příspěvky netrápil. Prostě jsem tě naverboval na AMD i když jsem ti nakonec dle tvého přání doporučil Nvidii Neříkám, že mám vždy pravdu, mohu se v některých věcech plést, ale validností testů, na které jsem odkazoval, jsem si naprosto jistý. Steven Walton je špička ve svém oboru, těžko bys našel lepší recenzi, než od něho. Má velice dobrou metodologii, obrovský vzorek her a není nikým z těchto společností placený, ukazuje výkon takový, jaký skutečně je. Máš recenzenty, u kterých vychází vždy lépe AMD (DDworld) a pak ty, kde vždy vyjde lépe Intel nebo Nvidia, což je krásně vidět na té od pana Obermaiera. Spoustu lidí si čte jen ten druh recenzí, které potvrzují jeho předem vytvořený názor a pak se s druhými hádají, protože zpochybňovat vlastní závěry bolí, je to nepříjemné a může se ukázat, že jsi druhým špatně radil anebo jsi i sám špatně zvolil. Taktéž si to žádá enormní množství času a úsilí, než si člověk vůbec udělá představu, které recenze za něco stojí a které ne.

Ke tvé předchozí zprávě, ano, silnou konkurenci potřebujeme jako sůl, jinak výrobci nebudou nuceni příliš inovovat ani zlevňovat.

Jo u OC se může za pár let stát, že přestává být plně stabilní a je třeba z taktů maličko polevit.

Chlazení je velice důležité, tys říkal, že máš nějakou custom bednu, kolik má ventilátorů, jakých a jak jsou staré, kde je umístěn zdroj? K sestavám, jako je ta tvá s OC na max bych volil jako naprosté minimum 4 ventilátory v case, lépe 6, aby sestava nebyla hlučná a přitom se dobře chladila.

Občasný diskutér Avatar uživatele dabelik
    Registrace
    Feb 2009

Citace Původně odesláno od dabelik Zobrazit příspěvek
    - Case mám starú ale customizovanú, klasickú na ATX (viz. podľa aktuálnej MB) a nebudem ju meniť (link pre info: https://pretaktovanie.zoznam.sk/view...p?f=6&t=116979)
    - ako som písal, je custom a sú tam i fotky, ako a čo je umiestnené. Každopádne, celkovo case má 3 ventilátory a CPU chladič ich má 2. Teploty sú ok, zjavne niečo iné sa zmenilo. Testujem to práve. Našiel som si niekoľko referencií ako iní taktovali obdobnú zostavu (matičná rovnaká ale CPU to zväčša bol i5 2500k) a i článok/guide pre moju MB, aké nastavenie čomu pomáha, no a niektoré veci mám ináč nastavené (ale tiež na základe iných článkov z toho obdobia kedy som to riešil) tak to poskúšam upraviť či to k niečomu pomôže. Ťažko povedať k čomu sa dá prikloniť, neživím sa tým tak v tom nemám až tak jasno

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 27 500 - 30 000 Kč
    Od PetrBrablc v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 25-08-2019, 23:50
  2. Upgrade PC v ceně 27 500 - 30 000 Kč
    Od Georginek v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 02-12-2016, 18:40
  3. Upgrade PC v ceně 27 500 - 30 000 Kč