Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Oprava Vadných Sektoru !

Nováček Avatar uživatele Lilly [FR]
    Registrace
    Jun 2013

Ahoj koupila jsem si tento HDD disk za 1 kč RED WD 4TB ,ale z celkového 3,6 TB mam vádnych 107 sektoru, ktere nelze opravit nebo to nějak zregenerovat, aby se tyhle vadne sektory zablokovali a už se tam nic nezapisovalo. Celkova teplota disku je 38 a zdraví 52%

Tady je HDD

https://www.alza.cz/western-digital-...SAAEgKTPvD_BwE

Tady je deska

https://www.czc.cz/asus-tuf-b450-plu...yABEgKh5_D_BwE

Jelikož, už mam novy operační system windows 10 (x64) a desku B450 GAMING a tento disk je SATA nejde a nelze použivat program HDD REGENERATOR. Ve windows nejde opravit protože HDD je v provozu a cez bios z flash disku se zase tento disk neukazuje nedava mi tuhle možnost, protože neni možnost přepnuti ze SATA na IDE system, tohle deska už nenabízi.

Nevíte mi poradit co mam udělat ? Hledam další program na opravu vadných sektoru, tento disk nejde přepnout an do FAT jenon NTFS a odmita aj formatovat, pokud beži windows je označen jak E a na C jednotce mam SSD disk s windowsem 10

Prostě HDD regenerator to nezvlada ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Žádný software Ti nedokáže vadné sektory "opravit". Pomocí příkazu chkdsk /r můžeš vadné sektory označit a systém je přestane používat. Toto řešení je ale pouze na dobu přechodnou a pevný disk dříve nebo později odejde do křemíkového nebe.
    AMD PhenomII 940BE ■ Gigabyte GA-MA790X-UD3P ■ Kingston HyperX 1066 MHz/CL5/6 GB ■ N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC ■ Enermax PRO82+ 425W ■ Dell S2240L
    Lenovo ThinkPad E590 ■ Intel Core i7-8565U ■ 8 GB RAM ■ UHD Graphics 620 + AMD Radeon RX550
    Blog: Kevin Computers

Nováček Avatar uživatele Lilly [FR]
    Registrace
    Jun 2013

Ahoj tak jsem použila přikaz chkdsk e: /r po restartu fixace a oprava trvala cca 12 hodin, ale s nulovym vysledkem program HD TUNE mi pořad ukazuje na na stejním míste vadne sektory, kapacita disku se po oprave nesnižila a vadne sektory už nejsou 107, ale 122 ...

Ja radši ten 4TB disk WD RED vyberu z PC a hodim to do koše, rozhodla jsem se dneska ho dorazit ke smrti a ukončit jeho provoz, nebudu riskovat, aby mi odešla nova deska a cpu procesor, ikdyž fungoval dobře. Ja to vřdycky takhle razantně vyřeším

Když nezabíra HDD regenerator ani CHKDSK, ktery neumi ani zablokovat vadné sektory, bohůžel je to vadny disk s 122 vadných sektoru, kterýmu, už neni pomoci jedine SMRT ...

Díky, ale za radu ...

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

HD Tune vadne sektory pochopitelne ukazuje,protoze na disku stale jsou a jsou zaznamenany v jeho SMART informacich.
    Kapacita se ve Windows viditelne nesnizila, protoze kolik je 122 k tem milionum celkovych sektoru?
    Disk s vadnymi sektory ti urcite nezpusobi zavadu dalsiho HW, ale jelikoz stal 1 Kc, tak to neni takova ztrata.
    iNFO byZ

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od Lilly [FR] Zobrazit příspěvek
    Ahoj tak jsem použila přikaz chkdsk e: /r po restartu fixace a oprava trvala cca 12 hodin, ale s nulovym vysledkem program HD TUNE mi pořad ukazuje na na stejním míste vadne sektory, kapacita disku se po oprave nesnižila a vadne sektory už nejsou 107, ale 122 ...
    HDTune Ti vadné sektory ukazuje správně. Ony tam fyzicky jsou a ŽÁDNÝ program je neopraví. Jejich defekt je nevratná záležitost. Navíc jsou zaneseny v SMART. Pomocí příkazu chkdsk /r jsou pro operační systém označeny jako poškozené a ten na dané místo přestane zapisovat, resp. snažit se zapisovat jakákoliv data.

Ja radši ten 4TB disk WD RED vyberu z PC a hodim to do koše, rozhodla jsem se dneska ho dorazit ke smrti a ukončit jeho provoz, nebudu riskovat, aby mi odešla nova deska a cpu procesor, ikdyž fungoval dobře. Ja to vřdycky takhle razantně vyřeším
    Špatný pevný disk nezničí žádnou komponentu v počítači. V případě jeho havárie přijdeš "pouze" o data na něm uložené.

Když nezabíra HDD regenerator ani CHKDSK, ktery neumi ani zablokovat vadné sektory, bohůžel je to vadny disk s 122 vadných sektoru, kterýmu, už neni pomoci jedine SMRT ...
    Opravit vadné sektory NEUMÍ žádný software, ani je ŽÁDNÝ software "nesmaže". Jdou pouze označit za vadné, aby nebyly nadále využívány. To je jediné řešení. "Označení" není řešení "na vždy". Jakmile je disk jednou poškozen, tak se toto poškození časem vždy jen zhoršuje.

Podobná témata

1. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 29-05-2016, 09:54
  2. Oprava vadnych sektoru
    Od Georginek v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 16-09-2014, 22:12
  3. Problém s HDD, HD tune OK, HDD Regenerator našel stovky vadných sektorů...
    Od maarkii v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 04-06-2014, 18:27
  4. Počet podezřelých sektorů - varování
    Od gavli v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 10-08-2011, 18:45
  5. Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 27-08-2010, 01:04