reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flash 2 TB z Číny ?

chalupník (82)|28.11.2019 12:08
Koukám, že se dá koupit taková flash za 150 Kč. Co si myslíte o spolehlivosti ? Dík.
zsdx (2098)|28.11.2019 14:21
Spolehlive pujdou prvni 4/8/16GB, mozna 32. Nejsi preci tak naivni, abys veril cene 150Kc za 2TB.
arkij (90)|29.11.2019 09:49
[QUOTE=chalupník;603510]Koukám, že se dá koupit taková flash za 150 Kč. Co si myslíte o spolehlivosti ? Dík.[/QUOTE]

Asi před rokem jsem takovou 2TB flešku z Číny objednal. Byla ještě v akci, tak jsem si říkal, že to za tu srandu stojí a že to chci prozkoumat.
Samozřejmě jsem ty 2TB neočekával ale byl jsem prostě zvědavej, jak to ti kluci v Číně dělají.

Fleška došla, tak jsem ji podrobil testování. Všude se hlásila jako 2TB a protože jsem neočekával žádnou brutální rychlost, vybral jsem cca toto množství dat (video) a dal na flešku kopírovat přes noc. Ráno hlásilo PC, že bylo dokončeno, adresáře se tvářily jako že dobrý. Spustil jsem první soubor - dobrý, spustil druhej - taky dobrý ... asi u pátého se spuštění nekonalo, u šestého taky ne ... Žádnej další už spustit nešel.

Kapacita se jevila něco kolem 16 GB - víceméně podle očekávání.

Pak jsem zkoušel všemi možnými nástroji co znám prozkoumat jestli se nějak ukáže skutečná kapacita včetně různých forem formátování, dělení fdiskem apod (na starém PC s VinXP, přes správce, měnil na Fat 32, používal DOS ....)

Nejsem žádnej "hacker" ale na kloub se mi tomu nepodařilo přijít.

Výsledek: fleška se tváří jako 2TB, funguje asi jako 16GB a nikdy není "plná" - soubory přidává a ze starých nechává asi jenom hlavičky s názvem a dokud na ně nesáhneš tak i velikost, jak na ně šáhneš,tak se velikost vynuluje.

Tolik moje testování a ukojení zvědavosti.