reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro hraní her v ceně 25 000 - 27 500 Kč

Gohan (142)|28.11.2019 15:34
Zaměření pro: hraní her

Platforma: nerozhoduje
Operační systém: Win, pripadne BEZ
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
Zdravim,

chtel bych slozit pocitac na hrani her, s tim ze ted bude black friday, tak by blo fajn kdyby se dalo neco koupit i za vyhodnou cenu.

Cena 25 - 30 tisic.

Dekuji
Donald64 (702)|29.11.2019 16:35
Návrhy jsem ti už dělal 2, jeden v květnu a druhý v srpnu, tak doufám, že to není jen další pokračování téhož.

Pracovní verze by mohla být například tato https://www.czc.cz/bur0pd8sg2j85ahm83k0smh7j7/seznam

Upravit se může v závislosti na tvých požadavcích, třeba kapacita úložiště je čistě individuální záležitost. Dále jsem tam osadil tichý kvalitní zdroj, odhlučněnou suprovou case a tiché ventilátory, podle mě je to investice, která se neztratí a celkově zvýší komfort, ale jsou lidé, kteří by tolik peněz za case nedali, ač se to dá považovat za takřka "věčnou" investici. RAM se dají vzít klidně jiné, kdybys měl přímo úmysl taktovat, můžou se osadit Crucialy, které dávají 3600MHz. No a nakonec je tam volen CPU pro běžné hraní na 60-75Hz monitoru s rezervou do budoucna vhodný i pro práci, streaming a rendering. Kdyby jsi měl 144Hz monitor, dal bys asi přednost R5 3600 případně pro nejvyšší FPS za každou cenu i5-9600K, který spíše nedoporučím. No a grafika bez problému zvládne 1440p gaming.

Zda je kombinace CPU a GPU dobře zvolena se tedy bude odvíjet spíše od toho, na jaké konkrétní hry je sestava určena, jaké jsou třeba tvé oblíbené, co se na pc vše hodlá dělat a taktéž na tom, jaký k ní bude připojen monitor (rozlišení a obnovovací frekvence[Hz]).
Gohan (142)|29.11.2019 16:59
Je to tak.. a potom jsi rikal at prijdu az to bude opravdu aktualni, tak jsem tu :D

Monitor mame prozatim full hd 60hz, pokud dojde na ugprade, tak spise na 144hz nez na 4k.
Je to pro pritelkyni, hry takova vsehochut, ale abych menil grafiku jenom proto, aby mela v nejake hre 5fps navic, tak to urcite ne.
Spis tak aby ten vykon byl tak nejak vseobecny.

Dalsi vec je, ze jelioz vlastnim Oculus Quest, tak by nebylo na skodu premyslet nad kompatibilitou pres Oculus Link, pripadne nejakym jinym VR.
Proc Radeon a ne GTX?
A jak spolehlive je, kdyz si to necham slozit od czc?

Diky
Donald64 (702)|30.11.2019 10:29
Jo no vidíš, na to už jsem zapomněl a historie příspěvků se ukazuje asi jen do listopadu, takže jsem to ani nedohledal :-)

144Hz sebou přináší vyšší investice, musíš mít silný CPU s vysokým single thread výkonem i GPU, co to zvládne ukrmit. Vzhledem k 3. generaci Ryzen už neplatí, že pro tyto monitory potřebuješ nutně Intel, pokud nepotřebuješ mít nejvyšší framerate za každou cenu, tak je např. R5 3600 super procesor i pro 144FPS hraní. Starší generace jsou cena/výkon zajímavější a na 60/75Hz monitoru nepoznáš rozdíl. V čem mají procesory od AMD trochu slabinu jsou některé FPS online hry, které si s Ryzenama tolik nerozumí (PUBG třeba), hratelné to je, ale někteří raději volí Intel pro lepší požitek ze hry i přes jeho širokou škálu nevýhod (vyšší teploty, spotřeba, bezpečnostní chyby, záplaty těchto chyb beroucí výkon, nižší celkový výkon - dříve začne docházet dech, mrtvá platforma). Klidně můžeš zatím vzít R7 2700 či R5 2600 a za pár let koupit z bazaru třeba R7 3700X za podstatně nižší cenu, nebo vzít něco mezi, tedy R5 3600, ale příplatek neodpovídá nárůstu výkonu, bylo bys to fakt spíše jen kvůli tomu 100Hz+ monitoru.

Oculus nevlastním, ale co jsem se dočetl, doporučené požadavky by tvá sestava v pohodě splňovala. V současné době však nepodporují AMD grafiky (prý na tom pracují a podpora bude), takže zde by otázka, proč nevzít raději RTX byla na místě. RX 5700 XT je výkonem srovnatelná s RTX 2070 S a přitom okolo 3k levnější. RayTracing je stejně v této implementaci a tímto počtem RT cores nepoužitelný, budoucnost je v otevřeném standartu, který razí AMD, Intel, Sony a Microsoft.

Ohledně skládání v CZC, tak samozřejmě záleží, komu se to dostane pod ruku. Někdo to složí ledabyle se špatným cable managementem, jiný si s tím trochu více pohraje a vypadá to OK. Výhoda je ta, že ti dorazí už funkční složený PC, ale vždycky je lepší, když si si to složíš sám, takhle precizně ti to nesloží, nemají na to čas.

A koukám že v předvánoční horečce se docela mění ceny i dostupnost, takže to budeme přeskládávat až do úplného finále :-)
Gohan (142)|30.11.2019 18:08
Premyslel jsem jeste nad moznosti nechat si to slozit, ale doma to pripadne jeste otevrit, zkontrolovat a preorganizovat kabely. Celkem se bojim, abych kdyz mi takhle prijdou komponenty vubec byl schopny to poskladat, protoze kdyz jsem skladal naposledy, tak chybely nejake sroubky a ja jsem jeste musel behat a shanet sroubky.

Jinak se pritelkyni navrh libi, ale padla otazka "A neni to moc?", nakonec z ni vypadlo, ze jako az tak moc nabusene to byt nemusi a spokoji se s cenovkou do 25k.
Donald64 (702)|1.12.2019 05:48
Původní seznam jsem tedy mírně poupravit, osadil jsem jen o trochu slabší RX 5700 bez XT, obyčejnou neodhlučněnou case, levnější zdroj a dostupné RAM. Suma sumárum jsme s cenou o 3 000Kč níže a přitom je výkon skoro totožný. Dalších 500Kč se dá ušetřit tím, že se R7 2700 vezme z Alfy za 3,9k. Tohle je tedy zatím takový nápad, jak pár tisíc ušetřit a mít defacto totéž :)

K té Nvidii ses nevyjádřil, zda bys byl ochotný čekat na podporu AMD, anebo chceš mít podporu zajištěnou předem. Do popisku jsem proto přidal výkonový Nvidia ekvivalent k té RX 5700. Jestli chceš dále něco ušetřit, tak by se dalo polemizovat nad tím, jakou souhrnnou kapacitu úložiště potřebuješ. Dále by cenovku mohl stáhnout i ten R5 2600. Níže už leda s větším zásahem do GPU v podobě GTX 1660 Super.

Nechat si to složit klidně můžeš, jestli se toho obáváš, ale vezmi v potaz, že to může dodání sestavy prodloužit klidně o měsíc, kór teď před Vánocemi.
Gohan (142)|1.12.2019 08:39
Díky moc!

Myslím že další úpravy už nebudou třeba, budeme objednávat během tohoto týdne.

Nakonec to teda zkusíme složit sami, přinejhorším skočím dokoupit co mi bude chybět.

Ještě jednou díky moc