reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přidat paměti nebo vyměnit?

marpie (220)|6.2.2020 20:06
Mám doma starý PC rodičů který chci pustit do světa. Kdybych ho nechával doma nebo ho upgradoval rodičům, tak vyměním Athlon za Phenom, dokoupím lepší chladič procesoru, nový zdroj, přidám SSD disk, RAM aspoň 8GB 1600 nebo 1800Mhz což deska umožňuje a seženu grafiku někde na úrovni třeba HD8670. Ale PC jde z domu tak do něj nemá smysl nějak investovat. Ale asi aspoň trošičku to vylepšit chce. Je tam MB Asus M4A785TD-M EVO, Athlon II X2 240, 2x1GB RAM DDR3 Kingston 1333MHz CL9, HDD WD Blue 320Gb a DVD/RW mechanika je tam integrovaná grafika HD4200 a Win10 Pro 64 a je poznat slabší výkon. I strejdův PC s Pentium E6300 a 4GB DDR2 je mnohem svižnější. Takové minimum bych řekl je aspoň potřeba zvětšit paměť. Když koupím jiné paměti (to by se možná dalo za 200 bazarové)např. 4GB (2x2GB)taky 1333MHz CL9 tak je mám vyměnit tj nově 4GB (osazeny 2 sloty) nebo přidat tj. nově 6GB (osazeny 4 sloty)?
Jinak asi by to chtělo vyměnit i zdroj je tam nějaký Rexpower 400W ale při chodu PC je slyšet jak mu zrychluje a zpomaluje větrák a při zrychlování to je hodně hlučné. To ale asi nechám tak a případného zájemce upozorním. Nový nebo použitý solidní zdroj se podle mne kupovat nevyplatí. Leda bych sehnal nějaký za hubičku. A co se týká grafiky tak doma se mi válí HD 6450 tu tam můžu přidat je mi nanic a prodejná je tak za 00nic. Bude to sice pořád slabota ale lepší než HD4200.

Nebo radši se na to vy... a PC zkusit prodat jak je nebo ho rozebrat a zkusit prodat na díly (to je mi trochu líto když jako celek funguje)?
Jech Josef (206)|6.2.2020 20:31
Raději rozprodat po dílech,za celé pc by jsi nic nedostal.
marpie (220)|6.2.2020 21:03
A za kolik tak je prodejná ta deska? Ostatní díly aspoň cca podle jiných inzerátů dohledám ale u té desky nevím. A desku nabízet samotnou nebo s procesorem? Zdroj hodím do kontejneru na elektroodpad. Case bych viděl tak hodit do šrotu a zkusil bych prodat desku, procesor s chladičem a Ramky a DVD mechaniku.
Jech Josef (206)|6.2.2020 21:51
Skus to na aukru od 1 koruny a uvidíš co ti nabídnou. Skus to prodat samostatně.