reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Extrémn,í ale levné vodní chlazení

PTPStudio (5)|8.2.2020 19:56
Jenom teoreticky mám takovou uvahu..Mám sice delid i7700k bohužel ne moc štastná volba, ale podařilo se mi zajistit Asus Extreme desku i s vodním výměníkem za dobrou cenu 270chipset nic lepšího než 7700k tam nejde...Použít vodní výměník ale kvuli možnému uniku vody dát vše ven jenom dvě hadice od procesoru v pc a použít takové ty rychlospojky bezukapové venku za pc pro případné odpojení zbytku okruhu...Chladič a čerpadlo...čínská verze chladiču felicia fabie či oktavka za pár korun 500-900kč nebo vrakáč ale aby netekl..vemu dva zasebe propojím a bud chladit 4x200 pc ventilator asi nebo menší stojánkový větrák z okey elektro 600kč. No a čerpadlo z bazaru dá se sehnat cirkulační na TUV - ne objehove na topení- kolem 500kč s možností regulace rychlosti..Dělal jsem si do auta předehřev a takové levné se dá sehnat grundfos , Expanzka z vrakáče stará z felicie pověsím na nejvyší bod.. Hadice ty zahradní s opletením nebo k chladiči pak z autoeshopu vše se propojí šroubovací svorky jak v autě...když to sečtu tak mám okolo 4000kč extrémě vykoneho vodnika teda bez grafik...ktery by v pcshopu stal minimálně 15000kč. Jenom jestli to čerpadlo nebude dělat moc velký tlak at mi to nezačne v pc kapat .. sehnal jsem tuto desku puvodně stála 19000kč https://www.czc.cz/asus-rog-maximus-ix-extreme-intel-z270/211534/produkt Má stímto extrémem někdo zkušenosti názory rady scháním ...vyplatí se to? Procesor je delid a je na něm pasta tekutý kov...Podle mě je problém i při použití extrémě velkých chladiču z auta že procesor má malou styčnou plochu pro možnost ochlazení...Ted to mám na vzduchu s tekutým kovem jedu stabilně na4,6ghz teploty max do 80c mužu i 4,9ghz ale teploty jdou při prime 95 testu i na +90c. Chtěl bych ho stabil na 5ghz jestli to ten vodník utáhne...Na youtubku byl test obrovsky chladic nevim co za cpu ale při 4,9ghz měl přes 80c že je lepší delid...vůbec asi nejlepší odstranit IHS a jsou takovéto držáky že není třeba dávat IHS pro instalaci do desky a chladič jde přímo na chip, máte stím někdo zkušenost? Jinak Děkuji předem za všechny odpovědi