reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Druhá paměť DDR4

fablok (18)|3.4.2020 17:54
Dobrý den,

Rád bych rozšířil PC od syna o další paměť. Aktuálně má "ADATA 8GB DDR4 3200MHz CL16 XPG SPECTRIX D40" Bohužel stejná paměť se mi nedaří sehnat. Můžete mi poradit zda se dá aktuálně koupit podobná paměť která bude plně kompaktibilní se stávající paměti, vhodná pro dual channel. Upřímně nevím zda ten dual channel je až takovou výhodou. Na co se mám zaměřit při nákupu. Pokud jste schopni mi poradit konkréktní model budu velmi rád. Pokud se již někde stejné téma řeší prosím o odkaz. Nic podobného jsem nenašel.

Děkuji za radu
Ventero (1280)|3.4.2020 18:16
Zaklad je, aby se shodovaly ty hodnoty. Frekvenci a latenci uz znas a jeste tusim vydyndat casovani. Pak uz jenom najdes moduly se stejnyma hodnotama a vyberes si obchod, kde je koupis.
fablok (18)|3.4.2020 18:26
Tak že výrobce se nemusí řešit? Pamatuji si že kdysi u starších pamětí to býval problém.
Ventero (1280)|3.4.2020 21:17
Nemelo by to byt treba - kdyz jeste dodrzis pocet chipu na modulu a pro sichr zkontrolujes napeti, tak techto dohr. 5 hodnot ti da 99% jistotu, ze to bude spravne fungovat i s modulem od jineho vyrobce.
kevin00 (10238)|4.4.2020 09:17
[QUOTE=fablok;603815]Dobrý den,
Rád bych rozšířil PC od syna o další paměť. Aktuálně má "ADATA 8GB DDR4 3200MHz CL16 XPG SPECTRIX D40" Bohužel stejná paměť se mi nedaří sehnat. Můžete mi poradit zda se dá aktuálně koupit podobná paměť která bude plně kompaktibilní se stávající paměti, vhodná pro dual channel. Upřímně nevím zda ten dual channel je až takovou výhodou. Na co se mám zaměřit při nákupu. Pokud jste schopni mi poradit konkréktní model budu velmi rád. Pokud se již někde stejné téma řeší prosím o odkaz. Nic podobného jsem nenašel.
Děkuji za radu[/QUOTE]

Ještě prosím doplň potřebnou informaci o výrobci a typu základní desky.
fablok (18)|4.4.2020 10:06
kevin00 (10238)|6.4.2020 10:31
K stávajícímu modulu operační paměti bych Ti doporučil přikoupit AData XPG Spectrix D41 (8GB/3200/XMP2.0). Bohužel jejich napájecí napětí je 1,35 - 1,4 V oproti 1,2 - 1,35 V u modulu stávajícího. Nemohu Ti 100% zaručit, že nový modul bude korektně fungovat na hranici min. napájecího napětí. Záleží pouze na Tobě, jestli chceš zkoušet možnosti "běhu" a risknout případnou nutnost výměny. Jinak by se IMHO jednalo a nejlepší volbu pro dané rozšíření. Jako vhodný modul pro rozšíření tedy doporučím HyperX Predator RGB (8GB/3200/xmp2.0).


Specifikace motherboard Gigabyte pro dual channel:

Š 4 x DDR4 DIMM sockets supporting up to 64 GB of system memory
Š Dual channel memory architecture
Š Support for DDR4 2666/2400/2133 MHz memory modules
Š Support for ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8 memory modules (operate innon-ECC mode)
Š Support for non-ECC Un-buffered DIMM 1Rx8/2Rx8/1Rx16 memory modules
Š Support for Extreme Memory Profile (XMP) memory modules (Go to GIGABYTE's website for the latest supported memory speeds and memorymodules.)


The four memory sockets are divided into two channels and each channel has two memory sockets as following:

Channel A: DDR4_2, DDR4_4
Channel B: DDR4_1, DDR4_3

Dual Channel Memory Configurations Table:


[TABLE="class: outer_border, width: 500, align: center"]
[TR]
[TD][/TD]
[TD="align: center"]DDR4_4[/TD]
[TD="align: center"]DDR4_2[/TD]
[TD="align: center"]DDR4_3[/TD]
[TD="align: center"]DDR4_1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]2 modules[/TD]
[TD="align: center"]- -[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[TD="align: center"]- -[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"][/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[TD="align: center"]- -[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[TD="align: center"]- -[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"]4 modules[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[TD="align: center"]DS / SS[/TD]
[/TR]
[/TABLE]