Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Sdílení tiskárny do jiné sítě

Nováček
    Registrace
    Jan 2018

Ahoj,

mám dotaz na řešení potřeby:
    - v kanceláři je tiskárna Ricoh, připojená na místní síť a sdílená mezi místními PC. Internet je tam od 02 - Wifi/Router - kabel na tiskárnu a tisky ze dvou stolních PC, připojených kabelem k síti.
    - mám u sebe notebook, který je v kanceláři připojen na Wifi - vidí na lokální sít a tím pádem v místě dosahu kancelářské Wifi z 02 tiskne také na sdíleném Ricohu

Co musím udělat pro to, abych mohl např.: z domova pracovat na výše uvedeném notebooku v úplně jiné sítí desítky km daleko tisknout dokumenty tak, že je budu odesílat přímo na Ricoh v kanclu?
    Je nutná nějaká VPN nebo něco podobného?

Díky
    m.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Ano, VPN by byla asi idealni reseni. Dalsi moznosti by mohl byt port forwarding, ale bylo by treba zjistit, na jakem portu tiskarna posloucha. Nekde jsem videl 9100, ale to je mozna na vyrobci. Samozrejme toto je potencialni dira v tom, ze by teoreticky mohl na tiskarne tisknout kdokoliv, kdo ji najde. Pak by jeste mohla byt moznost Google Cloud Print, ale nemam tuseni, jestli je to pro tve potreby pouzitelne.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Sdílení tiskárny
    Od terkino v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-02-2012, 18:49
  2. Sdílení tiskárny v síti
    Od zvoniva1 v sekci Sítě
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-11-2009, 12:18
  3. sdílení tiskárny v domácí síti
    Od Magnatt v sekci OS Windows