reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s PC

zbynek1965 (44)|4.6.2020 12:34
Zdravím, mám problém s PC. Před pár dny jsem chtěl spustit hotsopt. Ale nešlo to, tak jsem vytáhl Wifi a opsal údaje. Dal zpět a PC nejelo. Tak jsem ji zase vytáhl a rozjelo se...ale po pár dnech se už nerozjelo vůbec, ani bios. Jeden kolega tady, mě poradil Clear romky a popřípadě předělat grafiku do druhého slotu. Tak jsem to udělal. PC se rozjelo. Projel Bios a začaly bootovat windows. Modré okno, kolečko - chvíli se točí a vše svítí a pak se točit přestane a PC vytuhne. Zkusil jsem dát i čistý HDD, že nainstaluju nové WIN 10 Prof. ale spustí se DVD a pak znovu zatuhne. Mám MB ASUS P7P55 LX a grafiku Gigabyte HD 5850, RAM 16GB... nedokážete někdo poradit. Děkuji
62kokos (156)|6.6.2020 12:10
Pokud je funkční bios a pc se spustí ale při instalaci win hází modrou smrt nebo tuhne,chce to provést kontrolu pamětí. https://www.cistepc.cz/memtest-86-test-operacni-pameti-ram-zdarma/
Každou zvlášť , stačí jeden průchod a nesmí se objevit žádné chyby a potom v páru (dual režim) a všechny kanály otestovat. Další možnost je spustit nějakou distribuci Linuxu USB Flashky. Hdd připojovat k sata 1-6 jestli jsou všechny funkční , vše je vidět v biosu, dále použit jiný připojovací kabel hdd.
zbynek1965 (44)|7.6.2020 13:44
Děkuji...sice jsem paměti neotestoval, ale měl jsem ještě původní...tak jsem je tam dal a jede to. Teď musím ty vadné otestovat a sehnat nové. Mám jen 6GB. Musím tam přidat. Jede to znatelně pomaleji. Ale aspoň to jede...to jsem moc spokojený. Zkoušel jsem je dát do starého PC...ale tam to nefunguje. Budu to muset otestovat jinak. Moc děkuji za pomoc.