reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosim o pomoc - Vyber reprosustavy pro herní počitač

Lilly [FR] (56)|17.7.2020 06:44
Ahoj v herním pc mam tuhle připojenou zvukovu kartu a chtěla bych se zeptat jakou reprosustavu my doporučujete ? Klidně 5.1 anebo 7.1 a mam velice rada značku SONY anebo PANASONIC
Ocenila bych herní zažitek, ale nejsem si jista jak reprosustava bude kompatibilna a kvalitna k teto zvukove kartě ...

Creative Sound Blaster Z, PCI-e

Zde je odkaz: https://www.czc.cz/creative-sound-blaster-z-pci-e-retail/123154/produkt?gclid=Cj0KCQjw9b_4BRCMARIsADMUIyqOmTsVfMUFGNguKfHxgCpG3HtsqBL4aPxhZ4irapLv04kYKDeMsMMaAhniEALw_wcB

Ve windows store jsem zakoupila program DOLBY ATMOS za 499 kč, ale na sluchatkach neslyšim kvalitní a prostorovy zvuk v 7.1 jenom stereo

Chtěla bych si zakoupit k pc herní mašine a připojit to na tuhle zvukovku nějaku reprosustavu, anebo něco z čeho budu mit dobry zažitek z her s kvalitním zvukem. Ale nevim si poradit. Investice tak cca 20 000 kč max ....

Mezi stereem a dolby je fakt obrovsky rozdil zvuku a rozděleni po kanalech, když kolem vas proleti kamen, anebo slyšite dunění kosmicke lodi, která se blíži kvam popřipadě stříleni ze zbraně a přebijení, anebo bouřka ....

Nechci udělat chybu, když budu něco kupovat. Jsem vašniva pařanka pc her. Dolby atmos ma prej tyhle vymoženosti ... Předem vám všem děkuji za info a vaše navrhy
Ventero (1280)|17.7.2020 09:34
Bude to jenom na hry nebo i na hudbu? Pocitas s SW ekvalizaci nebo uprednostnis ekvalizaci na koncovem zarizeni?
kevin00 (10238)|17.7.2020 17:50
Ahoj,
pro danou zvukovou kartu nemá smysl investice do velmi kvalitních reproduktorů. Proč preferuješ pouze značky Sony/Panasonic? Myslím, že k tomu není úplně důvod. Jedná se o reproduktorovou sestavu pouze pro hraní her/filmy? Pro poslech hudby je lepší volit regálové reproduktory.
Jestli si chceš užít i prostorový zvuk ve sluchátkách, musí být samotná sluchátka prostorová. Případně musíš v nastavení zvuku aktivovat simulaci prostorového zvuku. Ta je však tak nějak nepoužitelná, resp. neposlouchatelná.
Lilly [FR] (56)|22.7.2020 05:57
Ahoj, myslela jsem si, že PANASONIC a SONY jsou kvalitne značky ....

Jednoduše mam windows 10 a k tomu dokoupeny produkt DOLBY ATMOS a na tuhle zvukovu kartu to chci připojit, tak aby to fungovalo a bylo optimalni a něco neomezovalo. Čisty krystalovy zvuk, sterea, basy a surround ....

Můžou byt klidně i sluchatka jenom ať to funguje a je kompatibilní jak s dolby atmos tak aj ta creative zvukovka. Preferuji nejdřive PC HRY popřipadě aj k tomu HUBDA a FILMY sem tam si něco poslechnu a podivam se aj na nějaky film ....

Nevim prostě co si mam vybrat :-)
Ventero (1280)|22.7.2020 11:02
U těch her stačí když to prostě bude jak se říká trochu znít, ale u té hudby je už velký rozdíl, co použiješ za značku, neboť každá sází na jinou charakteristiku zvuku. Budeme-li se bavit o nějaké běžné hi-fi třídě, tak Sony či Panasonic (vyšší třída značena Technics) není špatnou volbou a použijeme-li tyto 2 značky pro příklad, tak pokud posloucháš taneční hudbu, tak Sony má konturovanější a malinko tupější basy a je pro to vhodnější. Pokud máš radši kytarovky, tak je vhodnější Panasonic, který má bas plnější, rozprostřenější a trochu jemnější, přičemž má výraznější středové pásmo - to oceníš zvláště u tvrdé kytarové muziky. Poslední dobou se mi líbí i projev LG audio - má ve všech polohách takový akorátní projev a tím je to skvělý univerzál. Osobně bych volil mezi Panasonic a LG v této třídě.
Pokud však hodláš upravovat charakteristiku zvuku softwarově a pomocí nějaké hodně slušné zvukovky či nějaké další krabičky, tak uděláš nejlépe, když pořídíš nějakou studiovou soustavu - třeba z druhé ruky, aby to vyšlo levněji.
Každopádně, jak zmínil Kevin, tak netřeba v tomto případě investovat dvacítku - do deseti se vejdeš v obou případech, pokud nechceš aby zrovna praskala omítka ...
kevin00 (10238)|22.7.2020 18:50
Sony kvalitní jest, ale nelze to takto říci obecně a kupovat komponenty pouze jedné značky. Záleží na využití a rozpočtu. U Panasonicu bych byl v tvrzení kvality celkem opatrný. Co se týče např. Technicsu, tak zrovna pro mě nepatří k vyhledávané značce. Jejich zesilovače mají "plochý" zvuk laděný pro širší posluchače, aspoň co se týče low-end HiFi. Co se týče High-endu, tak v tomto segmentu nemohu porovnat. A LG bych nedoporučoval snad vůbec. Ale to je trochu odbočení od tématu, neboť ty hledáš reproduktory nikoliv zesilovač/reciever/domácí kino/soundbar.

Co zmíním jako první, před výběrem jakýchkoliv reproduktorů, tak to jsou ovladače k zvukové kartě. Pokud používáš standardní Creative drivery, doporučuji kompletní odinstalaci a instalaci ovladačů od Daniel_K - http://danielkawakami.blogspot.com/2020/07/new-sound-blaster-z-zx-and-zxr-drivers.html.
Nepoohlížej se ani po 7.1 reproduktorech, zvuková karta je nepodporuje. A jedna pro Tebe smutná zpráva. Zakoupení Dolby Atmos bylo de facto vyhozením peněz, neboť zvuková karta podporuje pouze Dolby Digital. Tudíž více než DD "neprotlačí". S nynější zvukovou kartou nemá ani cenu řešit reproduktory podporující Dolby Atmos.

Vzhledem k tomu, že budeš reproduktory "krmit" z de facto průměrné zvukové karty, tak těch zmíněných 10.000 Kč viděl jako takový užitný strop. Jako IMHO relevantní 5.1 reproduktory bych doporučil Logitech Z906. Ačkoliv nejsou certifikované pro THX, podporují DD a DTS. Další možnou nevýhodou je jejich basovější projev, ale jinak je zvuk čistý. Alternativou k nim by mohli být JBL Cinema 610. Pozor na cenu. U nás se JBL prodávají okolo 10.000 Kč a na Amazonu je lze pořídit s cenovkou okolo 5 až 6.000 Kč.
Ventero (1280)|23.7.2020 09:37
Technics jsem noveji neslysel a ani nikde nevidel - mozna tahle znacka zanikla. Nicmene, co jsem slysel novy Panaky, tak si drzi svuj zvukovy profil jako drive a ten bych treba na metalek nebo klasiku nemenil. Co se tyce kvality vyrobku, tak je pravda, ze kazetove mechaniky u nich odchazely pomerne brzy a lasery taky, ale coby zesik jsem nezaznamenal vyssi pokles kvality zvuku ani po 20ti letech - zatimco kdyz treba vemu soustavy bedynek od Genius, tak tam to jde kvuli supackym kondikum slyset po nekolika malo letech dost vyrazne. Na druhou stranu verim tomu, ze se ta HW kvalita zhorsila, jako u prakticky vsech znacek - takovy je trend marketingoveho kapitalismu.
Sony bych doporucil na kvalitu stejne jako ty, ale ten zvuk je takovy nemastny neslany - nema stavu, takze za me dobry v hudbe jen na hiphop - a to neni hudba, takze jen na hry a spise na filmy.
Ten LG me prave u predlonskych a lonskych modelu dost prekvapil tim zvukem - je takovy prijemne vyrovnany - sice prilis nezaujme, ale zase nicim nekazi ten poslech jako treba u te Sonky ...
JBL me taky prisly, ze maji uz celkem neprijemne pretazene basy - zbytek spektra fajn - prislo mi podobnejsi tomu LG.
Letos uz to neprodavam, tak nemam jak testovat.
A co se tyce AVR v bezne tride, tak tam me zklamalo vse, co jsme mely na prodejne - vse nemastne neslane a neschopne tlacit basy do satelitu - bez subace, ktery v podstate jen mrvi celkovy dojem zvuku, to proste neznelo skoro vubec ...
Ale to je ten trend, ze vsude ve vyvoji jsou uz lidi bez zdraveho rozumu, soudnosti a vkusu ...
kevin00 (10238)|24.7.2020 02:10
@Ventero: Jen rychle a zběžně, je to docela plevelení tématu (chybí skládka). Ono je to trochu míchání jablek s hruškami. Buď porovnáváme reproduktory nebo zesilovače. Obojí do sebe nejde. Jsem posluchač rock/hardcore/metal a zrovna kvůli dynamice bych Panasonic nechtěl, ačkoliv je Technics (ano, firma stále funguje) v jejich divizi, rozdíl je celkem znatelný. Třeba celkem fajn s širokým dynamickým rozsahem jsou zesilovače Audiolab či Denon. Určitě za zmínku stojí i zesilovače firmy NAD. Myslím, že Panasonic nemá v "těchto vodách" celkem moc šancí na úspěch.
Co se týče reproduktorů, tak tam bych nevolil žádnou ze značek, tj. Sony, Technics či Panasonic. Budu se bavit o regálových reproduktorech. V první řadě srovnávat Genius v podstatě s čímkoliv je nemožné. Snažíš se porovnat absolutní low-end s nějakým mainstreamem, což vůbec nejde. Opět v té dostupné cenové kategorii jsou fajn aktivní AQ M24 (čistý, vyvážený zvuk), případně nějaké Magnaty.
Ventero (1280)|24.7.2020 10:38
Ten Genius byl jen pro priklad v podobne cenove kategorii kolem 4 - 5 tis. a reagoval jsem hlavne na navrh kolem nabidnutych dvou znacek - mel jsem tedy za to, ze se jedna o pripojeni bezne minivezove soustavy ci zesiku s sirsi moznosti vyuziti apod. Paklize z tehle mainstream tridy vybehneme, tak souhlasim s tim, co jsi navrhl (NAD posoudit nemohu - neslysel jsem) a u repro taktez.
U těch audiosestav je ale take rozdil v konektivite - koupim-li Panaka za sedmicku, tak vim, ze si celkem poslechnu a pripojim k tomu treba i optiku a usb, zatimco u neceho lepsiho budu za tuhle cenu i jednoucelny koncak shanet tezko. Mimochodem kombinace novych Magnat s 30let starym zesikem Sony, vybavenym kazetovou mechanikou me prijemnosti poslechu nadchnul daleko vic (Dream Theater, Tomahawk, Forgoten Silence) - sumove cislo ted nezahrnuji, to je pro me mensi nedostatek, nez sedivy zvuk - daleko vice, nez nejake nove zakladni sestavy od AQ ...
Me ty novejsi zesiky pripadaji casto takove bez prostoru, bez stavy - jak se rika nema to tu kouli (sphere) ... A do tohodle dost sklouzla i ta Sonka.
Mrzi me, ze to beres jako plevel - za me diskuze a poskytnuti tazatelce vice nazoru a uhlu pohledu - tedy spise poslechu :D
Lilly [FR] (56)|1.8.2020 08:57
Ventero děkuji za info, přečetla jsem si tvůj příspěvek. Jelikož jsem z toho vše pomatena vždycky jsem si myslela, že mam vybrat kvalitu za rozumni cenu. Nakonec zjistim, že bych koupila kvalitu za mnoho peněz a vetšinou funkci, ktere bych k tomu koupila bych nevyužila asi tak, jako zesilovač atd, nejsem dj :-) Proto jsem se vas radši zeptala co by bylo dobre a vhodne pro moji zvukovu kartu co jsem vam představila a vlastnim ji .... Klidne by se mohlo stat, že zase něco špatnyho koupim napřiklad 7.1 reprosustavu, kde se nakonec zjisti, že to moje zvukovka nepodporuje ....

Kevin děkuji za info, tebe jsem si take přečetla s JBL značkou nemam absolutní zkušenosti myslela jsem si, že to bude vietnamsky šmejd na trhu, ale když to pišeš ty, už si mě obratil na spravnu cestu co si mam koupit, jelikož jsem zůstala překvapena, že tato creative zvukova nepodporuje 7.1 ale jenom 5.1 a ma podporu dolby surrond což uplně stači v pc hrach a mělo by to po zakoupení reprosustavy 5.1 splnit moje požadavky poslechu a zažitku v hrach. doporučuješ mi tyhle značky LOGITECH Z906 anebo JBL CINEMA 610 což by to mělo byt kompatibilni s moji zvukovou kartou od creative a budu doufat, že to pojede na 5.1 uslyšim stereo, basy a hlavně dolby surrond s kvalitním signalem. Možna ta zvukovka ma hezky červeny sportovní desing, ale je určena spyš pro pc hrani na repraku nebo na sluchatkach ... Nechala jsem si od tebe poradit

Je uplně jedno jestli repraky jsou z dřeva nebo z hmoty ? Prej dřevo eliminuje rezonanci basu a basy jsou pak kvalitnejši no nevim radši se ptam.

Ještě by jsem se tě chtěla zeptat jake kvalitni 5.1 sluchatka my doporučuješ na tuhle zvukovku creative jenom pro pc hrani ? Děkuji za url odkaz a tip hodně mi s timhle pomůžeš chci ji dokoupit k reprosustavě, ale v noci zase pojedu na sluchatka, aby sousedi se na mě nezačali stěžovat, že mam nahlas spušteny zvuk z repraku.

Škoda aplikace DOLBY ATMOS na windows 10, ta prej funguje jenom jako kodek, ale pokud je cez usb do pc napojeny xbox ovladač a do ovladaču se napoji sluchatka platronic 500 pak by to fungovalo. Jak uvadiš cez creative zvukovku to nepujde jenom dolby surrond
kevin00 (10238)|6.8.2020 08:19
@Ventero: A jsme u toho kvantita vs kvalita. Osobně radši investuji do zvukově kvalitnějšího zesilovače s menší konektivitou, než-li do zesilovače "co má vše", ale zní o dost hůře. Je to o preferencích, ovšem obhajovat Panasonic na základě konektivity je celkem nesmyslné. Radši zakoupím Denon/NAD/Marantz, který bude zvukově jinde, ač nemá např. USB,. Které je podle mě zcela zbytečné.Co se týče těch AQ, tak nevím co jsi slyšel a na čem, ale zrovna AQ24M patří k tomu lepšímu co lze za +/- 7.000 Kč pořídit.

@Lilly: Výhodou Tvé zvukové karty je sluchátkový zesilovač, který zvládne "nakrmit" i vysokoimpedanční sluchátka.I když zde bych šel spíše cestou DragonFly Red (https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sluchatkove-zesilovace-46592/S-D-A-prevodnikem-46596/Audioquest-DragonFly-Red).
Jako téměř u všech značek i u JBL si musíš vybrat. V dané cenové kategorii a pro dané použití jsou vhodnou alternativou k Logitech Z906. Regálovky JBL se používají i ve studiích, samozřejmě jiné, zcela jiná třída výrobku. Pouze pro "obraz vietnamský šmejd" :)
"Souboj" dřevo vs. plast vyjde obecně řečeno vždy "lépe" pro dřevo. V dřevu obecně zní zvuk lépe, než-li v plastu. Bohužel ne vždy má člověk na výběr a zase obráceně ne vždy je plast na škodu vzhledem ke konstrukci a parametrům reproduktorů.
Chceš surrroundová sluchátka či stereo? Cenová představa?
Lilly [FR] (56)|28.8.2020 08:50
Ahoj byla jsem velice vytížena s nakupem a předelani mistnosti na herni zonu byla jsem na tohle sama, ale mam to konečně za sebou ....

Kevin koupila jsem si Z 906 reprosustavu na 5.1 a dobře si mi poradil nelituji toho s moji externi zvukovkou CREATIVE , kterou jsem vam představila na uvodni strance si docela rozumi
Hrat v nočních hodinach steam hru ALIEN ISOLATION byl fakt zažitek signal zvuku byl kvalitně rozdelen do určitych prostorovych zon. Takže slyšela jsem všechno. Nemusim ti představovat jak to krasně dunělo při projiždení kosmicke lodi cez vesmir, nebo rozbila jsem lahev ve hře a krasny krystalicky zvuk z toho šel. LOGITECH mě docela překvapil ....

Tady takova mala ukazka

Ohledem sluchatek přece dolby surround 5.1 myslim, že stereo už je zastarala technologie a signal by se nerozdeloval. Na cene nezaleži ten vyber necham na tebe, rada bych si nechala od tebe poradit.

No mam zatim tyhle sluchatka jsou zapujčene, ale nejsem s nima nějak spokojena nema to ani equalizer a slyšim jenom stereo HyperX Cloud II a nenabizi možnost to napojit do zvukove karty jenom cez USB do PC. Neni slyšet, už takove kvalitni zvuky do detailu. (Vybuch, Prolet kosmicke lodi prostorem, rozbijeni skla, padani střepin na zem ... atd) nic jenom stereo a to neni ono.

https://www.alza.cz/hyperx-cloud-ii-headset-gunmetal-grey-d2302755.htm
kevin00 (10238)|1.9.2020 17:13
Ahoj, jestli chceš, tak se s námi můžeš podělit o nový "herní pokoj" :)

Jsem rád, že jsi s reprosoustavou spokojena. V dané relaci se jedná o velmi dobrou koupi. Obecně se nedá říci, že je stereo zastaralá technologie. V herním/filmovém průmyslu má prostorový zvuk praktické využití. Zatímco v hudebním segmentu je stereo stále "aktuální". Běžně se v prostorovém zvuku studiová alba nenahrávají.

Co se týče sluchátek, zde je výběr trochu "složitější". Každému totiž vyhovuje malinko něco jiného. Pokud jsi z Prahy či okolí, doporučuji navštívit poslechové studio Audigo (https://www.audigo.cz), kde si můžeš donést svou hudbu a sluchátka si vyzkoušet. Jinak mé doporučení by znělo pro Audio Technica ATH-G1WL (https://www.audigo.cz/Sluchatka/Multimedialni/Audio-Technica-ATH-G1WL). Pokud by se Ti někde povedlo zakoupit Sennheiser PC 373D, tak by taktéž nebyly špatnou volbou pro Tvé využití :)
Lilly [FR] (56)|28.10.2020 01:19
Ahoj kevin chtela jsem se zeptat bude potreba dokupovat cez windows store na moji logitech reprosustavu Z906 s 5.1 tuhle aplikaci ?

https://www.microsoft.com/cs-cz/p/dts-sound-unbound/9pj0nkl8mcsj?activetab=pivot:overviewtab

Nevim k čemu to slouži, předpokladam asi nějake vylepšení zvuku, ale DTS sluchatka nemam jenom Logitech Z906 s DTS podporou cos mi poradil, je připojena na externi zvukovu kartu tu co jsem ti dřive představila, ikdyž deska B450 Gaming ma svoji interni zvukovu kartu REALTEK, která je teď v offline režimu a nevyuživam ji ...

https://www.czc.cz/creative-sound-blaster-z-pci-e-retail/123154/produkt?gclid=Cj0KCQjw9b_4BRCMARIsADMUIyqOmTsVfMUFGNguKfHxgCpG3HtsqBL4aPxhZ4irapLv04kYKDeMsMMaAhniEALw_wcB

Psal jsi mi, že jsem udělala chybu když jsem si z windows store koupila tuhle aplikaci https://www.microsoft.com/cs-cz/p/dolby-access/9n0866fs04w8?activetab=pivot:overviewtab

Ta prave nefunguje cez moji externi zvukovu kartu nema kodek, Vlastnim jeste sluchatka s podporou dolby atmos, ale ty se musi zapojit xbox ovladači, protože tento ovladač ma v sobe kodek pro dolby atmos. Takže nechci zase udělat chybu DTS nabizi 2 placene funkce DTS sluchatka a DTS decoder.

Ty sluchatka co mi nabiziš bych koupila, ale maji podporu 7.1 a jak jsem psala ja mam na externi zvukovce jenom podporu 5.1 to nevadi ?

Dik ještě jednou za info a pomoc.
kevin00 (10238)|6.11.2020 10:25
Ahoj,
aplikaci není potřeba kupovat. Obecně řečeno není potřeba kupovat žádné takovéto "udělátka". Pokud zdroj nepodporuje danou technologii, nijak ji "nedodáš". Všechno jsou pouze softwarové "berličky", které povětšinou z produkovaného zvukového signálu udělají "šílenost".
Rozdíl počtu zvukových kanálů u sluchátek by neměl činit problémem. Při správném nastavení v ovladačích jsou veškeré zvuky "převedeny" pro sestavu reproduktorů 5.1. U 8mi kanálového zvuku jsou přidány "pouze" signály pro další dva boční reproduktory. V případě 6ti kanálového zvuku jsou pak tyto kanály sloučeny. Nastavení se týká Windows a zvuk. karty samotné. Pokud nastavíš zvukový výstup pro 5.1 sestavu reproduktorů, tak by se měla o převod samotný postarat zvuková karta sama o sobě.