reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jednoduché rádio pro důchodce?

fidorka (213)|17.7.2020 12:54
Jednoduché rádio pro důchodce?

Hledám jednoduché rádio pro důchodce, leží v nemocnici na nějakém lůžkovém oddělení a bohužel špatně slyší a špatně vidí. Na sluch používá naslouchátko. Díky tomuto se tam musí hrozně nudit, nemůže sledovat TV, nemůže číst, ani rádio tam asi nemají... jen tam tak leží. Chtěl bych mu koupit nějaké jednoduché rádio pro důchodce do kterého se zapojí sluchátka a on tak může poslouchat rádio na plné pecky a nebude to nikoho rušit... Nějaké levnější ideálně, prostě jak jsou telefony pro důchodce, tak hledám rádio pro důchodce.

- Možnost zapojení do elektrické zásuvky (na baterie by to asi moc dlouho nevydrželo a nějakou zásuvku tam na pokoji snad mají).
- Možnost naladit do paměti rádia nějaké stanice které by pak šli přepínat jen stiskem tlačítek
- Velká tlačítka pokud možno
- Celkově jednoduché, minimum tlačítek ať nestiskne omylem nějaké co nemá a rádio potom "přestane hrát" a ona pořádně neuvidí "co špatně stiskla" a už to sama nevyřeší

Letmo jsem hledal ale kupodivu nic nenašel... Podle mě by snad mělo existovat radio pro důchodce...?

Nějaké tipy prosím?
kevin00 (10238)|17.7.2020 18:50
Ahoj,
onehdy jsem kupoval mamce rádio na balkon Blaupunkt PR5BL (https://radioprijimace-radiobudiky.heureka.cz/blaupunkt-pr5bl/). Je to celkem jednoduché rádio s možností uložení předvoleb a celkem i ucházejícím zvukem. Lze připojit i USB flash disk či vložit MicroSD kartu pro poslech vlastní hudby.
fidorka (213)|19.7.2020 12:39
Díky ale to má možná přece jen spoustu tlačítek na ní :-).... Taky je to asi dost malé a má malá tlačítka... já nevím jaký ona má přesně cit v rukách a prstech... Podívám se nějaké rádia.

BTW drtivá většina těchto rádií, i takto malých umožnuje připojení do elektrické sítě a trvalý provoz jen ze síte, ano...? NEbo jsou některé fakt jen na baterky a do el. zýsuvky je prostě ani s nějakým adaptérem nezapojím...?
Rovněž předpokládám že většina umožnuje připojení sluchátek (a veškerý audio output pak směřuje jen do sluchátek a "ven" nehraje (aby to nerušilo sestry nebo ostatní pacienty).