reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaký "napájecí kabel" k malému rádiu (micro USB) ?

fidorka (213)|28.7.2020 12:45
Chci babičce do nemocnice koupit malé rádio. Vybráno mám toto:

https://www.czc.cz/sencor-srd-2215-pll/ ... gKPHfD_BwE

V manuálu píšou že by kromě baterie mělo jít napájet i normálně z elektrické sítě/zásuvky (předpokládám že kontinuálně). Jen, že adaptér není součástí balení, takže ho musím koupit samostatně.

Manuál tady:
https://www.euronics.cz/download/2639514

Obrázek ze stránky manuálu ohledně napájení zde:
https://prnt.sc/tot6zc

Kabel musí mít na jedné straně micro USB konektor a na druhé straně normální zapojení do elektrické zásuvky... Chci se zeptat jestli je opravdu jedno který "adaptér" takto koupím nebo je tam něco specifického na co si dávat pozor...? Tyto "nabíječky" (opět podotýkám -nechci to na nabíjení baterie v rádiu (žádná tam nebude) chci to na kontinuální napájení rádia připojeného normálně do elektřiny, tzn spíše "kontinuální napáječka" než "nabíječka").
Tyto "nabíječky" s micro USB co jsem se díval se většinou prodávají na nabíjení mobilů... Nejsem si tedy jistý jestli každá bude fungovat i na kontinuální napájení rádia...? Je tam tedy něco na co si dávat pozor při výběru této "nabíječky"? Např. stačí 1A na napájení toho rádia, nebo je nutné více (1,5A nebo 2A)...? Případně něco jiného? Díky

Rád bych to měl vyřešené co nejdříve, než se zase rozleze covid a za babičkou mě už nepustí, abych ji to tam zanesl a "nainstaloval".
Ventero (1280)|28.7.2020 14:21
Je tam stejná baterka, jako v tlačítkových mobilech - např. Nokia. Můžeš tedy použít libovolnou nabíječku na mobil - spotřeba je psána 5W, tedy 1A - myslím však, že když vyštracháš nabíječku, která bude mít 700mA, tak seš taky úplně v pohodě. Používat silnější nemá smysl a dojde dříve k amortizaci akumulátoru.
fidorka (213)|28.7.2020 16:20
Ventero: Díky, jenom pro jistotu: Jak jsem psal tak já tam tu baterku ani dávat nebudu dovnitř, pojedete to čistě ze sítě (elektrické), to na tom nic nemění předpokládám...?

(kdyby tam ta baterka byla uvnitř tak když je radio zapojene do elektřiny, tak se baterka automaticky nabíjí a nesmí se nabíjet déle než 24 hodin (podle toho manuálu). A babička má špatnou pohyblivost atd. takže pochybuju že by si mohla vstávat a vypojovat rádio dole ze zásuvky.

Žádnou baterii tam dávat nebudu, rádio bude pořád zapojené do elektrické zásuvky přes tuto "nabíječku" (spíše tedy "napáječku") a babička si to snad bude schopna sama jen zapínat a vypínat tlačítkem na rádiu.
To nic nemění na tom co jsi napsal...
Ventero (1280)|28.7.2020 17:53
Jediné úskalí by mohlo být, že bez té baterie to nepojede - už jsem se s tím setkal, že byly napájeny jen nabíjecí obvody - nevím, co je v manuálu ohl. tohoto, každopádně můžeš do 14ti dnů vrátit. Jen bych se mrknul, jestli to nemají jinde, než na Alze nebo CZC.
fidorka (213)|28.7.2020 22:54
Díky. Bo z manuálu to já chápu tak že by to mělo v pohodě jít, každopádně to tak lhůta 14ti denní jistí.