reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vodní chlazení - grafárna + CPU

htc (86)|26.9.2020 09:49
Zdravím Alphacool. Rád bych si k vánocům pořídil vodní chlazení pro GPU a CPU (a chipset?).
Momentálně mám:
SilentiumPC Armis AR7
AMD RYZEN 5 3600
GIGABYTE Radeon RX 5700 XT AORUS 8G
GIGABYTE B450 AORUS ELITE
NOCTUA NF-A14 PWM + 3 větráky které jsou součástí skříně - nevím jestli z toho půjde něco použít.
O rozpočtu jsem moc nepřemýšlel, řekněme 10-15 tis? Vejdu se do toho? Nepotřebuju top a ani nechci zase to nejlevnější a určitě nejsou potřeba barvičky:).
Díky za tipy rady nástřely.
Alphacool Support (1563)|28.9.2020 13:21
Dobrý den,

bohužel pro Vaši VGA neexistuje žádný full cover vodní blok. Nejsem si jistý, zda má pro Vás smysl chladit vodou jen CPU, případně chladit vodou jen jádro VGA a na ostatní části (RAM a mosfety) dávat pasivy...
htc (86)|28.9.2020 16:00
Dobrý den, trochu jsem si čekání na vaši odpověď zkrátil tím, že jsem hledal, jestli vůbec full blok existuje - nenašel jsem. Tak jsem trochu doufal, že vytáhnete eso z rukávu... Máte pravdu, o chlazení jen CPU neuvažuju a stejně tak jen jádra. Koukal jsem, které RX5700XT jsou podporované, a nic moc. Buď referenční modely a nebo ASUS Strix, takže buď výměna a nebo mám smůlu...?!
Jinak děkuji za rychlou odpověď, i v tento sváteční den.
Alphacool Support (1563)|28.9.2020 16:59
Bloky existují pro reference, tedy tyto https://www.ekwb.com/configurator/waterblock/3831109819395 a pro Asus Strix PCB, Asrock Taichi, XFX Thicc, Sapphire Pulse a Nitro, MSI Mech a Evoke, Powercolor Red Devil. Snad jsem na nic nezapomněl
htc (86)|28.9.2020 18:11
Půjdu asi po té Asus Strix. V tomhle případě by návrh vypadal jak? Děkuji
Alphacool Support (1563)|29.9.2020 09:26
Ideálně to vypadá takto https://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=MTUyNTIxOjF8MTE3ODg4OjF8NTYzMzA6MXw4MzYyODg6MXw4MTM0MTU6OHw4MzYxOTk6MXw3MjMzNTA6MXw4MzMyODoyfA%3d%3d

- nejlepší CPU a VGA blok
- nejlepší pumpa s expanzkou
- nejlepší tenký 360mm radiátor (nikde jsem nenašel, zda se nahoru do té case vejde něco tlustějšího, asi ne)
- nejlepší hadice, fitinky, kapalina
- teplotní senzor pro regulaci ventilátorů podle teploty kapaliny
htc (86)|30.9.2020 17:30
paráda, díky za návrh. Teď už jenom získat ASUS strix grafárnu, na tom pracuji...
Je tedy lepší radiátor umístit nahoru než dopředu?
Předpokládám, že pumpu "umístím" na spodek skříně.
Alphacool Support (1563)|1.10.2020 00:07
Pokud Vám jde o maximální ticho, tak je lepší mít radiátor nahoře. Teplý vzduch stoupá přirozeně vzhůru, takže mu ventilátory jen "pomůžou" ven. Pokud chcete mít o pár stupňů lepší teploty, tak je lepší mít radiátor vepředu. Ale pak je potřeba mít další ventilátory, které ten teplý vzduch budou tlačit vzadu nebo nahoře z case ven.