reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vymena dsiku klonovani

homi (180)|7.10.2020 14:32
Chtel bych upgradovat svuj PC, poridil jsem si tedy 1T disk a chci jim nahradit starsi 500GB. Nechci znova instalovat system a aplikace, takze mi staci naklovani. Starsi disk SSD 500GB, novy Kingston A2000, M.2 - 1TB, oba GPT. Instalace OK, system(Win10) disk vidi, rychlost prekvapiva, 3x vetsi rychlost oproti SSD. Ale ted nastava problem jak naklonovat SSD na M.2? Zkousel jsem Acronis, verze 2014 disk ani nevidi, 2017 uz ano, ale naklonovany disk neni bootovaci. stejny vysledek clonezilla. Zkousel jsem on-line klonovani, nebo obnovu pres image disku. Reseni? Jiny program? Vytvorit boot externe? Diky za rady.
Donald64 (702)|7.10.2020 19:19
Jak není bootovací? Jako že když to původní SSD vyndáš, tak se ti nespustí Win? Mnohdy se oklonované disky pohádají a spouští se vždy ten, který nechceš. Já dneska zrovna zkoušel klonovat přes AOMEI Backupper Free, vše se krásně povedlo, jen všechnu nadbytečnou kapacitu udělá jako unnalocated a samozřejmě mezi oddílem C a tímto volným místem byl 500MB recovery oddíl, který mi znemožnil oddíl C navýšit, a tak jsem vzhledem k tomu, že 2 oddíly byly nevyhovující, musel OS přeinstalovat. (pro mě rychlejší, než se s tím dále zlobit) V placené verzi by si velikost svazků ale šlo zvolit.

Jinak se mi osvědčil WinToHDD Free, tam šla měnit i velikost svazků.

Všeobecně budou asi nejlepší ty klony z bootovací flash jako Clonezilla a Macrium Reflect. Acronis jsem zkoušel jen na 1 PC a nepodařilo se mi ho naklonovat, byla tam nějaká nekompatibilita mezi klonovaným PC, jinde jsem nezkoušel.

Můžeš ještě něco z tohoto vyzkoušet, třeba pomůže.
zsdx (2098)|7.10.2020 22:14
homi: "Problem" dela dvoji GPT, je potreba po klonovani vysvetlit BIOSu, kde ma hledat Windows Boot Manager (pomoci bcdboot).

Donald64: recovery oddil jde 'presunout' (smazat a vytcorit znovu na vhodnejsim miste), je to jen o atributech oddilu.
Klonuji ve WinPE Ghostem z roku, kdy nebyly SSD (natoz M.2) a az na potrebu trochy rucni vypomoci (treba zminene GPT) zadny neprekonatelny problem - MBR na GPT, vetsi oddil na mensi, SATA na NVMe apod.
Ventero (1280)|8.10.2020 08:20
Pokud sipamatuji, tak u W10 byval problem s nefunkcnosti klonu ve vsech beznych klonovacich aplikacich - nepomohlo ani prepsani uuid na puvodni. Jen jeden program s s tim poradil - mozna to byl zminovany Macrium, ale jisty si nejsem. Nekde to asi mam v emailech od kamose, coby link na YT, tak se zkusim mrknout, kdyz vyjde.
Jinak neni problem v YT nebo G zadat v anglictine dotaz na klonovani W10.