reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC pro různou činnost v ceně nad 30 000 Kč

Baset99 (12)|30.10.2020 16:14
Zaměření pro: různou činnost – jde o počítač pro práci s CAD programy (Microstation, SketchUP, apod) a zároveň na hraní her

Platforma: AMD
Operační systém: Win 10
LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
pc bude určeno i pro práci s třemi monitory najednou (budu vybírat později).
Jde pouze o bednu periferie si pořeším sám.
představa :
Ryzen 9 5900X
SSD 1TB - systém + 500GB zálohy cloudu
RAM 64GB
skříň dostatek prostoru pro případný upgrade a co nejtišší
a k tomu prosím doporučení na záložní zdroj pro případ výpadku el. proti ztrátě neuložené práce.

díky
Donald64 (702)|31.10.2020 12:03
Zen 3 bude v prodeji až od 5.11. a RDNA 2 od 18.11. a kdo ví, jak to bude s dostupností. Nyní je tedy na návrh něčeho, co není ani v prodeji, brzy. Sehnat Ampere od Nvidie hádám do konce roku určitě nepůjde.

Jaké hry plánuješ hrát? Jak jsi náročný na detaily a na jakém rozlišení a obnovovací frekvenci to bude běhat?
Baset99 (12)|31.10.2020 21:45
Ahoj...

vím že nový Ryzeny budou až 5.11. ale i tak do něj asi chci jít ... jestli to chápu dobře tak s touhle generací procesorů opět končí patice a příští generaci budu stejně muset kupovat i novou desku (jestli se pletu tak mě oprav). Takže proto bych chtěl asi Ryzena 9 12C/24T abych vydržel zase min 5let ...
Co se týká grafiky tak tam by neměl být problém jestli se opět nepletu příští rok nebo za dva vyměnit za lepší ...
PC potřebuji aby hlavně parádně zvládalo práci v Microstationu a případně další CAD aplikacích ...A co se týká her tak přeci jen dřív to bylo to hlavní na počítači ... teď je to tom že si občas dám ještě nějakou Blizzardí hru nějaký nostalgický 10 let starý hry a třeba DOOMa jsem na současným stařečkovi - MSI GT70 rozjel ... jednoduše není to primární účel PC ale rád bych si zase nějakou novou hru pustil plynuleji a na lepší detaily ... ale myslím že FullHD mi stačí.
Právě co se týká monitoru momentálně mám akorát 27" LG na FullHD ale právě až budu mít novej stroj tak k němu bych pak chtěl dokoupit nějaký monitory 2K/4K na 144HZ ideálně .. ale to bych si potom taky nechal poradit co by se k tomu hodilo.

Nemám problém dát za procesor 15k (když teď 3900XT stojí 13k) když to bude stát za to a jak jsem psal vydrží dalších 5 let (jak říkám MSI zatím ještě slouží i když už se musím hodně omezovat a brzdí v práci) ale např grafiku nepotřebuji hned tu nejlepší když tak dokoupím jak budou další finance... Ale samozřejmě že to bude taky záležet na ceně.

Právě bych chtěl už teď nějakou sestavu předvybrat abych pak mohl jak budou procesory v prodeji když tak hned objednat ... cca do konce listopadu asi ... A jinak důležitý parametr momentálně mám vyhrazenou částku 50k na bednu...
Donald64 (702)|5.11.2020 22:45
Tak Zen3 už je v prodeji. Házím první hrubý nástřel sestavy https://www.czc.cz/4jh11mpvs6inea6sbnoh51aq0c/seznam
- Mrkni na to, zkonzultujeme a doladíme :)