Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: PC pro různou činnost v ceně 17 500 - 20 000 Kč

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

Zaměření pro: různou činnost – Hraní her + kancelářská práce

Platforma: nerozhoduje
    Operační systém: Ano
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Dobrý den,

Vzhledem k tomu, že už se delší dobu v tomto odvětví nepohybuji tak bych potřeboval doporučit nějakou sestavu, primárně na hraní.
    Nechci se už v tom nějak vrtat (taktovat atd.). Nemám na to čas ani chuť takže ideálně přijít a zapnout.
    Na czc jsou nějaké přednastavené PC sestavy, ale pevně věřím, že by mi tu někdo dokázal poskládat skvělou sestavu k poměru cena/výkon.

Monitor, klávesnici a myš mám.

Předem děkuji za návrhy.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Klidně bych to poskládal takto https://www.czc.cz/6lk82ntlnqjgvb8p43ugsvi104/seznam
    - CPU zvládne utáhnout jakoukoliv hru a má i nějakou rezervu do budoucna
    - GPU stačí na hraní ve FHD při 60FPS+ na vysoké detaily
    - Jinak je to samozřejmě celé navrhnuto s ohledem na dostatečnou kvalitu, vyvážený výkon a rozumný hluk

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

Ok díky asi bych k tomu neměl co vytknout. Takže stále se vyplatí jít do Intelu než AMD procesoru?

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Nemyslím - ale Donald je nejspíš fanda Intel

Registrace
    Sep 2012

Jo to bude přesně ono

Do Intelu se vyplatí jít jen v určitých případech a zrovna v této cenovce mi 10400F přišel nejvýhodnější. Normálně bych do levnější sestavy osadil R5 1600AF, jenže ten je beznadějně vyprodaný a doprodaný, leda bys to chtěl nějak mixovat z více e-shopů (mají nějaké kusy případně ještě v Mironetu), ale pochop, že vybírat komponenty jednotlivě třeba v 5 e-shopech naráz je pro mě z časových důvodů naprosto nereálné a ani tazatelé často nechtějí nakupovat z XY obchodů naráz a ani sestavu stavět, tak je pro všechny nejlepší to naklikat celé v czc.

No to bylo k R5 1600AF, který je poměrem cena/výkon fakt nejzajímavější procák pro všeobecné použití a hraní her na 60/75Hz monitoru. Hodně zajímavý procák byl i R3 3300X, pro hraní na vyšší framerate lepší, ale taktéž beznadějně vyprodaný (R3 3100 se mu ani zdaleka nevyrovná). No a R5 2600 mi přijde docela drahý, když se dal sehnat a není to tak dávno za 2,7k a už je cenově blízko tomu 10400F, který je, zejména herně výkonnější kvůli vyššímu IPC. R5 3500X nemá moc zajímavý hrubý výkon za tyto peníze a R5 3600 je cenově přepálený, takže mi vychází nejlépe ten 10400F s ohledem na hrubý výkon i ten herní.

Kdybys chtěl stavět spíše na tom R5 1600, klidně komponenty poupravím, to záleží na preferencích, nárocích a taktéž na tom, co plánuješ hrát a na jakém monitoru
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 05-11-2020 v 23:04

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Jsem rád, že umíš humor brát s humorem. Vím, jak to vypadá s dostupností AMD CPU - denně pročítám náš domovský portál a Chip.cz - a koukám že ani odstavení Huawei a spol. (uvolnění kapacit pro výrobu čipů) tomu moc nepomohlo - kdoví, jestli Intel zase nevymyslel nějaké ultrašmé, jako tenkrát za Athlonů - na hodně dlouho tím AMD přizabil ...

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

Tak mi, prosím tě, ještě pouprav sestavu s amd cpu. Z tvého textu dedukuji, že je lepší R1600AF oproti 10400F, ale vzhledem k vyprodanosti je to naprd. Jestli by šlo jen o to, koupit cpu z jiného eshopu tak si to klidně doma poskládám. Nedělal bych to poprvé.

Registrace
    Sep 2012

Já neřekl, že je lepší, to je právě naopak, já pouze řekl, že cena/výkon vychází zajímavěji. Mrkni sám, pokud stále bude platit tvá preference R5 1600AF, tak návrh poupravím

https://youtu.be/6RuMzhuNQKk

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

Ok tak to jsem tě špatně pochopil, sorry. Pak to tedy necháme jak je, když je 10400 lepší. Hele k té desce, nebude to víc topit když to bude "nahečmaný" všechno víc u sebe? Koukal jsem na totožnou desku, ale větší a tam mají lidi problém že nefunguje ethernet.
    Naposledy upraveno uživatelem mike033: 08-11-2020 v 00:12

Registrace
    Sep 2012

mATX formát není "nahečmaný", součástky jsou rozmístěné obdobně, jako to je u ATX formátu, jen GPU je o jeden slot blíže CPU, to je asi největší rozdíl, který sice pomůže teplo trochu více rozprostřít, ale ty 2cm už moc neudělají a zásadnější rozdíl zde hraje spíše chlazení case, než formát základní desky. "Nahečmaný" je až mITX formát. Takže zde se opravdu o chlazení bát nemusíš.

Co se týče problémům se síťovkou, tak ten komentář má 4 disliky, nepřikládal bych mu tedy větší váhu. Deska obsahuje síťovku od intelu, která je stabilnější a lepší, než ty od realteku.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

Ok tak já ti děkuji za tvůj čas. Sestavu nechám tak, jak je, případně si tam navýším ssd na tera.

Edit: Nemáš tam alternativu jiného kvalitního zdroje? Ten od BQ je vyprodaný. Koukal jsem na seasonic, ale těch 500W tam je vícero. Hlavně, abych o něm moc nevěděl.
    Naposledy upraveno uživatelem mike033: 08-11-2020 v 22:54

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

Ještě asi pozměním case, nějakou okolo pětikila. Starý komp, který využívají teď rodiče je v Fractalu R3 (tehdy stála skoro 3 litry). Ta Genesis se mi sice líbí, jak je menší, ale přece nenechám ležet jen tak ladem 3 litry.

Registrace
    Sep 2012

Původní návrh jsem poupravil na dostupné RAM a Zdroj. Ten 400W BQ! bude tichý i výkonové dostatečný. Kdybys chtěl výkonovou rezervu i pro zdravější GPU, tak leda ten Seasonic, který jsem ti nevědomky navrhl na jiném fóru, až teď jsem si to uvědomil. Při nižších úrovních zatížení mi kravál nedělal, čemuž by odpovídala tvá sestava, ale všeobecně nemají Seasonicy moc kvalitní ložiska a může po pár letech začít hlučet. Po elektrické stránce ale nemám námitek.

Obyvatel SHW
    Registrace
    May 2011

400 bude stačit? Když ušetřím cca 500 na skříni tak to investuji asi do výkonějšího zdroje.
    Např. tyto nejsou špatné a rezerva je dostatečná:
    https://www.czc.cz/silentiumpc-vero-...286186/produkt
    https://www.czc.cz/silentiumpc-vero-...286189/produkt
    https://www.czc.cz/seasonic-core-gc-...274700/produkt

Řazeno vzestupně. První Vero byl v blackfriday za litra, škoda. Seasonic je lákavej 7 let zárukou + gold certifikace. A druhý Vero má modulaci. Myslím si, že ať vyberu jakýkoliv z těchto zdrojů včetně BQ!, neudělám chybu.
    Ve staré sestavě mám S12ii 520 a stále vrní.

Registrace
    Sep 2012

Tady přece nejde o dostatečnou rezervu, kvalitní zdroj můžeš zatížit až ke specifikovanému výkonu, to jen kvůli nekvalitním zdrojům se doporučuje volit 2x takový výkon. Navržená sestava si nevezme více, než 250W při maximální zátěži, takže 400W zdroj to bezproblému utáhne. Druhým důvodem rezervy je tichost, kdy třeba vezmeš semipasivní zdroj a zatěžuješ ho pod mez roztočení ventilátoru, třeba takový Corsair RMx je parádní, ale to už je cenově trochu overkill pro takovouto sestavu.

Osobně bych to vzal přesně tak, jak jsem navrhl. Ten BQ Pure Power je kvalitní i tichý, 500W verze už stojí skoro 2k, což je docela velký příplatek za větší rezervu. Jestli chceš mít prostor pro upgrade na žravější GPU, dejme tomu nad 150W, tak bych vzal ten o něco horší System Power jen z jiného obchodu, třeba z Alfy nebo Mironetu.

Těm levným SPC zdrojům se raději vyhni. Seasonic Core GC není hlučný, ale se Seasonicy mám špatnou zkušenost co se týče ložisek a naopak s BQ! mám zkušenost velmi dobrou. Jestli tedy koukáš na hluk, vezmi jeden z těch BQ dle tvých plánů. Samozřejmě platí, že k tomu System Poweru bych grafiku nad 10k neosazoval.

Jo a mimochodem, hluk je veličina, která závisí na spoustě věcech - kvalitě case (airflow, odhlučnění), počtu skříňových ventilátorů a jejich kvalitě, chladiči na CPU, Zdroji, HDD a samozřejmě od provedení GPU. Při zátěži bude nejvíce slyšet grafika, bez zátěže zase skříňové ventilátory a HDD, může i zdroj, když nemá kvalitní ložiska. Jen chci naznačit, že hluk neodstraníš jen kvalitním větrákem ve zdroji, je to komplexní problém a v závislosti na požadavcích se pak musejí navrhovat dražší komponenty v lepším provedení. U náročnějších uživatelů záleží taktéž na kvalitě zaregulování ventilátorů pomocí programů k tomu určených.
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 09-11-2020 v 21:14

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. PC pro různou činnost v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od Gorudo Monsuta v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 197
    Poslední příspěvek: 14-08-2014, 15:51
  2. PC pro různou činnost v ceně 17 500 - 20 000 Kč
    Od Malarkez v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 02-09-2011, 19:09