reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.

JuraS. (215)|8.11.2020 11:05
Měl jsem roky v provozu RPi3 do kterého jsem se najednou nemohl vzdáleně dostat. Tak jsem se rozhodl a celé jsem ho dnes přeinstaloval na novou verzi lite raspberry (nepotřebuji desktop). Nastavil jsem přístupy, nastavil jsem ssh při spuštění a běží, nastavil jsem možnost přihlašování z lokální sítě, nastavil jsem povolení přihlášení roota. Síť je nastavená. ping funguje mezi vnějšími adresami a například vnitřním serverem, na něj jsem se dostal z RPi cestou ssh. V pořádku. Ale:
nedokážu si pingnout na tento počítač a ani tenhle počítač rpi nevidí v síti. router Mikrotik ho v dhcp vidí. Z tohoto počítače se přes putty dostanu cestou ssh na server. Ale na RPi ani zaboha. Ani ping na něj nejde, nenajde ho Windows 10 v síti. Kde může být zakopaný pse? Poradíte?
JuraS. (215)|8.11.2020 15:22
VYŘEŠENO - Chyba je v RPI, když už nepomohlo nic normálního vyzkoušel jsem vyměnit RPI, mám jich víc. A co se stalo? To další, asi o rok novější (i když stejná řada) funguje jak má. A to obě běhají v chlazených krabičkách s ventilátorem.