reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

BIOS z Windows

radosquo (8)|13.11.2020 17:55
Dobrý deň,
je nejaká možnosť zmeniť nastavenia UEFI BIOS z windows 10? Mám dosku MSI Z270 Tomahawk a po určitých problémoch s grafikou som v BIOSe zapol Integrovanú grafiku. Teraz po zapnutí PC sa pravdepodobne doska rozhoduje, v ktorej grafike je na kábel a dosť dlho je čierny monitor, akoby bez signálu. Rozosvieti sa až pri prihlasovacej obrazovke do Win10. To znamená, že sa neviem dostať do BIOSu, pretože je zhasnutý monitor a teda nič nevidím. Viditeľne doska kontroluje a uprednostnuje integrovanú grafiku, pretože keď zapojím kábel do hdmi na doske tak sa do BIOSu dostanem, ale samozrejme nemám možnosť vypnúť túto integrovanú grafiku, keďže práve zobrazuje obraz. Hladal som aj v nastaveniach monitora, no režim spánku sa vypnúť nedá. Je to monitor Philips 276E8V. Vie mi niekto poradiť?
kevin00 (10238)|13.11.2020 21:05
Do BIOSu základní desky se dostaneš klávesou DEL. Zkus ji v krátkých intervalech mačkat za sebou. Pokud by se nezobrazoval obraz na monitoru, mělo by stačit zapojit kabel k monitoru do tebou nastavené grafické karty a poté proveď potřebné změny. Změny se aplikuji až na samotném konci, kdy opouštíš BIOS, tak by i změna výstupu graf. karty neměla být problém. Dále lze BIOS uvést do defaultního nastavení, případně provést reset BIOSu. Ten provedeš krátkým spojením pinů Clean CMOS.

radosquo (8)|13.11.2020 22:39
Ďakujem. Ale všetko spomenuté ovládam. Viem ako sa dostať do BIOSu, len sa mi nedá, keďže sa mi obraz objaví až vo windowse. A keď vyčistím CMOS tak mi to nič nepomôže. Potrebujem znova zakázať integrovanú grafiku. Mal som predtým dosku od ASUSu, ktorá mala na CD program cez ktorý sa dali spraviť aspoň základné zmeny v BIOSe priamo cez Windows. Len ma zaujímalo, či existuje niečo podobné aj pre moju MSI dosku. Prípadne či neexistuje nejaký iný spôsob ako zmeniť nastavenia BIOSu, mimo samotného prostredia BIOSu. To je všetko.
kevin00 (10238)|15.11.2020 23:09
Boot do BIOS > změnit potřebná nastavení > Save and Exit > reset počítače.