reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přehřívání NTB

souteh (371)|28.12.2020 21:41
Ahoj,

používám tenhle kousek https://www.czc.cz/dell-inspiron-15-7548-touch-stribrna_2/172659/produkt a dlouhodobě mám potíže s jeho přehříváním - stačí zapnout i nenáročná hra (wowko) a po chvíli je část mezi obrazovkou a F-klávesama tak žhavá, že se na ní nedá ani vteřinu udržet prst. Po pár minutách se ntb samozřejmě vypne. Na druhou stranu, při běžném kancelářském používání je dlouhodobě všechno ok.

Kupoval jsem ho s Win 8 a tenhle problém jsem začal pozorovat při přechodu na Win 10. Dell technik přijel, zkontroloval chlazení, nic špatnýho nenašel, ale stejně vyměnil za nový, ale nic se nezměnilo. Po poslání na servis pak ntb přeinstalovali zpátky na Win 8 a tím to "vyřešili". Doufal jsem, že to zmizí i na Win 10, ale bohužel ne.

Asi není žádný způsob, jak se toho zbavit, když ani oficiální servis to nevyřešil, že? Jestli ne, asi brzo založím vlákno s hledáním novýho ntb :-D
souteh (371)|29.12.2020 16:15
PS: Možná to s tím má něco společnýho - když odpojím ntb od napájení a chvíli s ním nepracuju, nedaří se mu přejít do režimu spánku - pořád v něm střídavě hučí a vydává zvláštní zvuky...
Salamander (6177)|30.12.2020 15:10
neni k dispozici novejsi bios, nebo power management profil na strankach vyrobce? dost casto se tyhle veci v updatech resi.