reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefungující USB huby (3x !?) +Připojení do PC z jiné místnosti

fidorka (213)|1.1.2021 15:38
Chci si připojit další "přístupový bod" (monitor+klávesnice+myš+sluchátka) do stávajícího PC co je v jiné místnosti. Vše mám už vyřešené a koupené/vlastněné, ale narazil jsem na problém.

Chtěl jsem si připojit standard levnou (drátovou) myš a standard levnou (drátovou) klávesnici v té druhé místnosti do jednoho USB hubu co už vlastním (aktivní USB hub s adaptérem do elektrické sítě) a odtud 5m USB kabelem dovést do první místnosti kde je PC. Problém je že ten USB hub (zdá se) nefunguje... Co je horší, mám 3 (stejné) a ani jeden zdá se nefunguje (!?).

Mám 3x Defender QUADRO POWER:
toto: https://usb-huby.heureka.cz/defender-quadro-power/specifikace/#

Všechny 3 stejné koupené už před (!) 5 lety v rozmezí pár dnů týdnů od stejného prodejce. Nebyly prakticky vůbec používané těch 5 let (!) jen ležely ve skříni (a trochu v prachu rok). Používal jsem je velice krátce jen když jsem je koupil na specifickou potřebu, velice krátce, nemůžou být tedy "opotřebované" (tenkrát fungovali OK). A teď se zdá že nefungují... Je možné že je prakticky 5 let ležení v klidu odrovnalo? (byly teda celkem levné tehdy myslím, snad 185 kč za kus (?))

Zkoušel jsem všechny 3 včera , s i bez toho přídavného napájecího adaptéru, zkoušel jsem je s dvěma USB kabelama, zkoušel jsem je ve více USB portech (stolní PC), zkoušel jsem je s Myší, klávesnicí a USB čtečkou s nějakou SD kartou uvnitř. Nic nefungovalo. Jenom teda světlo myši svítilo ale nefungovala...

Myš+čtečka+klávesnice fungovali OK když byly připojeny přímo do PC, takže v nich problém nebude...

Navíc se mi zdá že všechny USB huby začnou docela smrdět asi "spáleninou" když zapojím ten AC adeptér do sítě (a do USB hubu)

Windows mi nehlásí žádné připojení USB hubu nebo těch USB zařízení (klávesnice čtečka myš) když jsou v hubu. Jen myslím úplně poprvé když jsem včera zapojil první USB hub tak windows snad cosi oznamoval a byl zvukový signál, ale stejně nic nefungovalo a posléze další huby(a i tento) už nic nedělal a zařízení v něm zdá se nefungují (jen myš svítí).

Kde je problém? Jen v nějakém nastavení windows nebo ovladačů...? (žádné specializované ovladače pro ten HUB jsem na netu nenašel), nebo vyloženě jsou všechny 3 huby prostě mrtvé...? (jak to "ověřím")?

Windows 7 64 bit, deska ASRock X370 Killer SLI (Ryzen 1700)