reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook v ceně 12 500 - 15 000 Kč

ralen (95)|7.1.2021 23:04
Primární požadavky: různorodé – Kancelářská práce, internet, občas filmy

Další komentář:
Zdravím,

jak už jsem se zmínil v předchozím příspěvku kolega mě oslovil, že by potřeboval nový notebook, když viděl výkon toho mého nového :D.

Představa je výdrž pár let, co se týká provedení. Hry nebude hrát v žádném případě. Jedná se mu pouze o kancelářskou práci word, excel, žádné složité grafické programy.
Internet a možná občas shlédne nějaký film.

Tak prosím o návrhy co se dá pořídit za cenu mezi 12-15 tis.

Asi bude nejvíce záležet na monitoru a rozlišení, velikost 15 +, a zbytek nechám na navrhu. HDD nemusí být velký.

Díky za návrhy.
Donald64 (702)|8.1.2021 08:44
Poslední dobou je to s notebooky bída s nouzí, vůbec nic není dostupné. Chceme-li alespoň trochu použitelný CPU a displej, tak jedině https://www.czc.cz/asus-15-x515ja-stribrna/303112/produkt

Pak je tu ještě to nenáviděné Lenovo (Ventero mluvil o vysoké poruchovosti IdeaPadů, nikoliv tvého Legionu), displej bude mizerný, ale má o 47% výkonnější CPU a 512GB SSD. https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-5-15?dq=6288588

Nic jiného zajímavého a dostupného, než tyto 2 kousky, jsem nenašel.
Ventero (1280)|8.1.2021 22:00
Uz nemam silu - ale jeste k te znacce Lenovo neco do pondelka dopisu - at se to trochu vice vyjasni.
Bude to i primo navazovat na ty dva posledni tipy zde od Donalda.

A kdyztak se mrknu, jestli nebudu mit alternativni napad - Donald ma velky prehled, ale nahoda je blbec a fortuna pekne vrtosiva anarchistka :D ...
ralen (95)|14.1.2021 23:12
Tak co objevil jsi ještě něco?

Nebo počkáme, až se na trhu objeví víc mašinek? Jestli se teda vůbec něco objeví, díky tomu chabrusu co teď řádí.
kevin00 (10238)|15.1.2021 16:25
[QUOTE=Donald64;604447]Pak je tu ještě to nenáviděné Lenovo (Ventero mluvil o vysoké poruchovosti IdeaPadů, nikoliv tvého Legionu)[/QUOTE]

V roce 2020 reklamovaný ThinkPad E590 s výměnou základní desky, G505s v křemílkovém nebi z důvodu vadné základní desky, nákup dvou ThinkPadů řady L kdy mohu konstatovat, že se jedná o spíše o několik silou vůle držících dílů s žádnou povrchovou odolností. Poslední dobou šlo Lenovo opravdu kvalitativně hodně dolů. O nějaké kvalitě se může hovořit opravdu jen u vybraných řad ve vyšší třídě.
Donald64 (702)|15.1.2021 19:19
Kevine: díky za sdílení některých Tvých aktuálních zkušeností s Lenovem.

Ralene: tak ono ti asi stejně nic jiného, než počkat, nezbyde. Všechny mnou navrhnuté modely jsou o 7 dní později beznadějně vyprodané. Takže bys měl asi v podstatě jedinou možnost https://www.alza.cz/acer-extensa-2540?dq=6280186

Současná situace na trhu není úplně 100% zapříčiněna covidem. Má na tom svůj podíl mnohem více faktorů, předně je třeba zmínit, že AMD má nyní 80% výrobních kapacit obsazených výrobou konzolí (PS5 a Xbox X), díky čemuž neprodukuje dostatek CPU ani GPU. Dále je třeba podotknout mining boom, díky kterému prakticky není možné sehnat grafickou kartu. Bohužel ti nikdo nedokáže zaručit, že čekání něčemu pomůže. Jako takhle, pomůže, ale v horizontu několika měsíců klidně nemusí dojít k vůbec žádnému zlepšení a i kdyby náhodou došlo, tak prvně budou zásobeny větší trhy a k nám se to dostane se zpožděním.
Ventero (1280)|16.1.2021 12:05
Tak to Kevin napsal za me - usetril mi praci :-)

Jeste muzu dodat k tem hernim radam - a mel jsem moznost to v praci porovnavat, ze ten Legion je samozrejme staven na jinou zatez a tak na tom bude lepe, nez jine rady. Nicmene ne o tolik. Jak sam si tazatel povsiml a zminil, jsou zde kvalitativni nedostaky min. v pouzitych materialech a konstrukcniho charakteru. Ostatni herni rady, at uz ROG, Nitro nebo Omen pusobily na prvotni opticke a hmatove porovnani o dost solidneji. Dlouhodobe testy a zatezove jsem samozrejme delat nemel jak. Reklamacni statistiky zde take uvest nema smysl, protoze tyto ntb se prodavaly tak jeden kus mesicne.

Co se tyce beznych rad, tak jednoznacne Lenovo a zejmena IdeaPad byl jasnym kralem reklamacnich statistik. Lide, kterym jsem Lenovo rozmluvil a nacpal jakoukoliv jinou znacku se vraceli minimalne a vicemene jen se zadrhely SW charakteru, ktere se daly vyresit na miste.

Kdysi byl nejvetsi plecka Acer a jejich divize eMachine byly opravdu excelentni krapy. Dnes je dle me na teto urovni Lenovo s excelujici divizi IdeaPad a Acer je u me na tretim miste vyberu po Dell a HP.
Ale Dell ted nemam zadny - je prilis drahy, takze jedu na HP. Menim vsak IT park a budu ted testovat pasivni ryzen Zotac a office IPS od Acer. Zde jsem chtel koupit za podobnou cenu Dell, ale nemel odpovidajici model mensi, nez ve 24" a touz je pro me ucely a pracovni prostory zbytecne velke.
V zaloze zustava SFF HP a na cesty EliteBook 840 G1 taktez od HP.