reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nahodne vypadky internetoveho pripojeni

Gohan (142)|22.1.2021 14:10
Zdravim,

uz nejakou dobu se potykam s problemem, ze parkrat behem dne na par vterin ztratim internetove pripojeni.
Pri brouzdani si toho nejde skoro ani vsimnou, pri hrani ovsem dojde k disconnectu.


Mobo: MSI Z97Gaming7
Windows 7

Zkousim si vzpomenout jestli se problemy objevily az po ukonceni podpory, ale myslim ze se ten problem objevoval i predtim.
Mel jsem ovladace KillerEthernet, ktere toto mely castecne zpusobovat, ty uz jsem nahradil za Aetherius qualcomm, ale problem zustal.


Na stejnou sit mam pripojeny 2 notebooky na wifi a a dalsi desktop, taky pres ethernet.
Asi bych potreboval zjistit jestli je problem u ISP nebo u me. Pripadne ked u me jestli to je kabel, OS, nebo zakladovka. Idealne by se mi hodil nejaky soft, ktery konstatne monitoruje internetove pripojeni, abych mohl zjistit jestli mi vypadne i na ostatnich zarizenich ve stejnou chvili jako na mem. Pokud na vsech, je to problem ISP, pokud ne, tak muzu hledat dale, zkontrolovat kabel, prehodit fyzicke porty na routeru atd..

Jak bych mel postupovat?

Diky
Gouranga (699)|25.1.2021 11:35
Muzes zkusit ping na router a ping treba na 8.8.8.8 (dns googlu), pustit oboje zaroven s parametrem -t a pobezi to neustale. Nasledne muzes pres ctrl+break kouknout, kolik se ztratilo v jakem cyklu - kdyz to bude totozne, je problem mezi pc a routerem, kdyz to bude odlisne, je problem za routerem..
Gohan (142)|26.1.2021 17:55
Pingnout router to je na tu prihlasovaci stranku do routeru?V mem pripade http://192.168.100.1/?
Gohan (142)|26.1.2021 18:50
Vypada to ze pocet timeoutu sedi na mezi obema pingy..ted bych asi mel zkusit poresit, jestli to dela jen muj pocitac nebo i jiny co?
Gouranga (699)|27.1.2021 10:00
Ano, adresu routeru.
No, to opravdu vypada na problem mezi pocitacem a routerem. Ale vypadky po ethernetu (predpokladam, ze jen kabel, zadny switche mezi) jsou docela zvlastni.
Dalsi moznosti: na stejnem kabelu pripojit jiny pocitac (vylouci se kabel, port na routeru) a pak asi jine ovladace sitovky/jinou sitovku (treba usb)..
Gohan (142)|27.1.2021 10:59
Ano, mam to primo z routeru do pocitace.
Port uz jsem prehodil, muzu jeste zkusit prehodit kabel.

Problem je v tom, ze ty vypadky jsou opravdu nahodne, takze to ze mi to ted 8 hodin pobezi na jinem kabelu / jinem pc se stejnym kabelem nic nevylouci, takze co ja muzu udelat je udelat zmenu a potom cekat jestli me to zase nekdy v budoucnu odpoji.

Pokud bych zjistil, ze mam timeouty na router i z jineho pc na jinem portu ,ale ne ve stejny cas jako na mem pc, je to nejaky duvod, kvuli kteremu bych mohl kontaktovat ISP a chtit treba jiny router? Jaka je tolerance timeoutu kdyz se pinguje router?
Ventero (1280)|27.1.2021 12:08
No a nemůže to haprovat u poskytovatele? To by prokázala postupná zkouška jiného routeru a PC ..
Gohan (142)|27.1.2021 12:25
Ted zkousim jiny pc, jiny router jen tak zkouset nemuzu, takze jestli budu mit vypadky i na jinem pc s jinym kabelem a na jinem portu, tak je to nekde od routeru dale.
kevin00 (10238)|29.1.2021 21:04
V první řadě bych připojil PC napřímo do účastnické zásuvky bez použití routeru. Poté změř několikrát po sobě rychlost internetu přes Speetest (https://www.speedtest.net) a hlavně kontroluj hodnotu ping. Pokud bude internet v dlouhodobějším provozu stabilní, je na vině router.
Pokud by se problém opakoval, proveď tento test na jiném pc v domácnosti. Pak už je jasné, kde chybu hledat.
Gohan (142)|29.1.2021 22:43
Primo do zasuvky se nedostanu, respektive nevim jak, je to optika a nevede do toho standardni ethernetovy kabel.

Nakonec je nejspise neco se sitovkou na me MB..koupil jsem USB 3.0 gigabit ethernet adapter a zatim to vypada v pohode.