reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Klávesnice s touchpedem a numerickou klávesnicí

Besy (14)|24.1.2021 17:01
Dobrý den,

marně sháním nějakou vhodnou klávesnici pro svého otce, který po uráze neovládá motoriku prstů a tudíž mu při psaní na klávesnici vyhovuje jiná ergonomika, než u běžných lidí. Potřebuje touchpad. Zrovna uvažujeme o koupi desktopu (notebook už má, ale byl by vhodnější výkonější PC s větším monitorem), který by mu k práci vyhovoval, ale zjistili jsme, že problém je právě s klávesnicí.
Jaká je představa:

Sháním klávesnici s touchpedem, který by měl podobné rozložení jako klávesnice notebooků. něco jako je na dnes už nesehnatelné klávesnici od Lenova https://www.tsbohemia.cz/kbc-thinkplus-ibm-klavesnice-trackpoint-touchpad-cz-usb_d55950.html. požadavky jsou následujicí:

1) nízká klávesnice (ne jako obyčejná co má vysoké tlačítka na vyvýšeném základu)
2) touchpad by měl být uprostřed a ne napravo jako je dnes u běžně dostupných modelů
3) numerická klávesnice

Dá se vůbec sehnat taková klávesnice? já jsem žádnou přes google nenašel. Prosím poraďte.

Díky
Ventero (1280)|24.1.2021 23:35
S touchpadem uprostřed jsem nic neviděl. Vždy napravo a u některých modelů se dal přepnout do režimu dotekové numerické klávesnice. Ta se dá mimochodem přidat zvlášť samostatně.
Jediný co ti poradím je napsat to anglicky do google a pak ještě do Aliexpressu.
Ventero (1280)|25.1.2021 12:56
Tak to řeší polepky za 30,- - tedy pokud se nejdená o podsvícenou ...
Není tam ta numerika, ale to se buď dá řešit, že se naučí přepínat na numerický výsek klávesnice a pak zase zpět nebo ještě se koupí jenom numerický blok na usb ...
kevin00 (10238)|29.1.2021 20:57
Řešil jsem to luminiscenčními polepkami z přední strany tlačítka. Chce to ale klávesnici s vyšším zdvihem (mechanickou). Pokud jde samotné tlačítko vyjmout, tak to je ideální, ale při troše zručnosti lze efektivně polepit i bez vyndání :)
Ventero (1280)|29.1.2021 21:20
Supr napad - s vhodnou pinzetkou treba - i bez vyndani ..