Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s nastavením grafické karty

Neudy (7)|24.10.2007 17:31
Dobrý den, mám problém s výměnou grafické karty u sousedů. Mají v počítači integrovanou grafickou kartu, kterou chtějí vyměnit za výkonější. Jenže když do jejich počítače dám kartu novou, počítač na to nereaguje a stále si myslí, že monitor je zapojený v integrované kartě. Zkoušel jsem v biosu nastavit, aby byl preferovám agp slot a ze začatku se zdálo že i úspěšně, obraz naběhl normálně, jenže po restartování počítače se objevila opět černá obrazovka. Zkoušel jsem zvonu přenastavit bios, zkusil jsem i jinou kartu ale obraz už na jiné než na integrované kartě nenaběhl. Na počítači mají operační systém Windows 2000. Nevím si s tím rady. :(
husky14 (4214)|24.10.2007 18:02
Nastaveni AGP v BIOSu zustava i po restartu? Neni slaba baterka a neresetuje se BIOS do defaultu?
Neudy (7)|24.10.2007 18:06
Jako hlavní je furt nastavena sběrnice agp, ale přesto funguje jen integrovaná karta.
Smeli (2302)|24.10.2007 18:29
Flashni bios a znovu vyzkoušej nastavení (bios na MB)
Neudy (7)|24.10.2007 18:43
[QUOTE=Smeli;56213]Flashni bios a znovu vyzkoušej nastavení (bios na MB)[/QUOTE]
Sory, jsem lama, ale nerozumím výrazu "Flashni bios" :D
Pavel Boček (4169)|24.10.2007 19:03
[QUOTE=Neudy;56220]Sory, jsem lama, ale nerozumím výrazu "Flashni bios" :D[/QUOTE]

Flash BIOSu = aktualizace jeho přehrátím (Flash od toho že je to na jedněch z prvních nasazených Flash pamětech). Mrkni na stránky výrobce desky a u desky se podívej po BIOSu. Někde tam bude i Flashovací utilita a návod...
husky14 (4214)|24.10.2007 19:05
[QUOTE=Neudy;56220]Sory, jsem lama, ale nerozumím výrazu "Flashni bios" :D[/QUOTE]V tom pripade na to radsi zapomen.... :D "Flashni BIOS" znamena nahraj na desku nejnovejsi BIOS (nejlepe v DOSu), najit ho musis na strance vyrobce, popr. pouzit utilitu pro automaticky flashnuti od vyrobce desky. Jakou mas desku?
Neudy (7)|24.10.2007 19:25
[QUOTE=husky14;56227]V tom pripade na to radsi zapomen.... :D "Flashni BIOS" znamena nahraj na desku nejnovejsi BIOS (nejlepe v DOSu), najit ho musis na strance vyrobce, popr. pouzit utilitu pro automaticky flashnuti od vyrobce desky. Jakou mas desku?[/QUOTE]
Píšu z domova a nevím jakou desku má soused..
Pavel Boček (4169)|24.10.2007 19:29
[QUOTE=Neudy;56244]Píšu z domova a nevím jakou desku má soused..[/QUOTE]

Zkusil bych zvonit :notsure Pak stáhnout např. Everest a mrknout se...případně šroubovák s sebou, ale často tam model nebýval.
Neudy (7)|24.10.2007 19:46
Abych byl přesný tak vám popíšu vše co jsem udělal pří výměně. V biosu jsem nastavil u možnosti "Init Display First" sběrnici AGP, poté jsem počítač vypnul do grafiky v AGP jsem přepojil monitor. Obraz mi normálně naběhl, ale když jsem počítač opět vypnul a vyměnil jsem jednu kartu za druhou, za tu, která tam měla být nastálo,(problém jsem řešil již před tím a myslel jsem že by to mohol být kartou) obraz už se při připojení karty přes AGP slot nikdy nezobrazil (ani na jedné z karet)

[QUOTE=Pavel Boček;56246]Zkusil bych zvonit :notsure Pak stáhnout např. Everest a mrknout se...případně šroubovák s sebou, ale často tam model nebýval.[/QUOTE]
Nemají zvonek, takže s touhle radou bude asi problém :D
Pavel Boček (4169)|24.10.2007 19:52
[QUOTE=Neudy;56251]Abych byl přesný tak vám popíšu vše co jsem udělal pří výměně. V biosu jsem nastavil u možnosti "Init Display First" sběrnici AGP, poté jsem počítač vypnul do grafiky v AGP jsem přepojil monitor. Obraz mi normálně naběhl, ale když jsem počítač opět vypnul a vyměnil jsem jednu kartu za druhou, za tu, která tam měla být nastálo,(problém jsem řešil již před tím a myslel jsem že by to mohol být kartou) obraz už se při připojení karty přes AGP slot nikdy nezobrazil (ani na jedné z karet)

Nemají zvonek, takže s touhle radou bude asi problém :D[/QUOTE]

Lol...

Jinak je ta druhá karta OK/kompatibilní...?
Neudy (7)|24.10.2007 19:59
[QUOTE=Pavel Boček;56253]Lol...

Jinak je ta druhá karta OK/kompatibilní...?[/QUOTE]
Ne, teď nefunguje ani ta první :D
Pavel Boček (4169)|24.10.2007 20:00
[QUOTE=Neudy;56255]Ne, teď nefunguje ani ta první :D[/QUOTE]

Jo to vidím, ale jestli s ní není něco co by to nějak rozhodilo, např. jestli není nějak vadná. Jela jinde v pořádku...?
Neudy (7)|24.10.2007 20:00
Ta druhá jinak funguje nrmálně..
tgfh (2985)|24.10.2007 22:24
Co to jsou za karty? nemají externí napájení?

Zjisti tu desku a taky zdroj.

Popř. Nainstaloval bych tam XP