Frey@Donald64 Docela si protiřečíte. Armis nedoporučujete kvůli hlukové izolaci, ale Meshify už je podle Vás v pořádku. Vtipné na tom je to, že Meshify bude hlučnější než Armis právě díky tomu, že je postavená pro maximalizaci Air Flow, který u Define C (a ostatních Fractal Design beden stejného stylu) není idiální a způsobuje vyšší vnitřní teploty. Váš komentář k Be Quiet! postrádá jakoukoliv věcnou hodnotu. Stejný argument "jsou i lepší" lze použít na libovolnou bednu a vlastně libovolnou komponentu. Nehledě na to, že zrovna BQ! Pure Base 500 umožňuje 140mm ventilátory ve všech pozicích na rozdíl od Meshify, která vzadu má "jen" 120mm.
@OdMajkla Abych tedy upřesnil důvody k nabízeným bednám.
Be Quiet! splňuje Váš požadavek na uzavřenou bednu, do které se nedostane moc prachu a nebudete ji muset čistit. Je prostorná, takže i v případě budoucího upgradu GPU na něco opravdu velkého by neměl být problém. Ideálně kopíruje cca 10% částku z celého rozpočtu. Plusem jsou již předinstalované 140mm ventilátory, které pomohou s teplotou v uzavřených bednách a pak i odhlučnění. Záporem budou vyšší teploty komponent uvnitř bedny. To je problém všech uzavřených skříní. Při klasickém vzduchovém chlazení není možné dosáhnout jak dobrých teplot, tak prachotěsné skříně. Vždy to bude kompromis jedním nebo druhým směrem.
Meshify úplně nesplňuje Váš požadavek na uzavřenou skříň. Uvedl jsem ji hlavně proto, že má právě dobré větrání v kombinaci se snadno přístupným filtrem prachu (je jich tam víc, ale důležitý je ten přední). Tz. že by Vám nabídla lepší teploty komponent i bez nutnosti častého otevření skříně samotné a čištění "vnitřností". Mezi její zápory pak patří trochu menší vnitřní prostor, kam byste nedostal ty největší GPU. Teď to není problém. Vás rozpočet a požadavky na GPU splní, ale případný budoucí upgrade GPU na top produkty by se už neobešel bez nutnosti vybírat i podle velikosti (délky) samotné GPU.
Armis opět splňuje Váš požadavek na uzavřenou skříň. Uvedl jsem ji z důvodu, že stále nabídne externí 5,25 pozici. Pokud přecházíte ze starého PC, je možné, že máte klasickou DVD mechaniku a tato skříň by Vám ji umožnila nadále používat. Není to uvedeno ve Vašich specifikacích, ale pokud by taková situace nastala, je tato bedna řešením. Stejně jako Meshify je už mírně nad ideálním limitem 10% z celého rozpočtu, takže by se pak muselo šetřit jinde.
FreyJe to ten stejný Phanteks Eclipse jako ve Vašem původním výběru. Jen je to verze se "sklem" místo pevné bočnice. Černý obrys okna je pouze nástřik a velmi snadno se poškrábe. Takže byste si spíš pohoršil v porovnání s původní bednou s plnou bočnicí. Hlavně si vůbec nepolepšíte v přísunu chladného vzduchu do skříně. Projděte si obrázky u všech zmíněných beden a koukněte hlavně na ty, kde jsou průduchy. Zde u Phanteksu uvidíte ty miniaturní prachové filtry na předním panelu. V porovnání s velikostí bedny by Vám to mohlo dát představu o možnostech ventilátorů v nasátí vzduchu. A pak to porovnejte s bednou, která má průduchy na boku předního panelu. Možná se to na první pohled nebude zdát jako velký rozdíl, ale teploty komponent uvnitř to rozhodně zlepší. U uzavřených skříní je vždy lepší, když jsou průduchy po stranách předního panelu nebo i v přední části bočnice (jsou skoro vždy násobně větší) než jen na předním panelu nahoře a dole (a nebo dokonce jen dole).
Ohledně sestavy je potřeba vyměnit ten extra ventilátor. Arctic je kvalitní, ale máte tam nevhodnou velikost 80mm. Všechny zmíněné bedny používají moderní kombinaci 120 a 140 mm ventilátorů. Osmdesátky byl standard před více než 10 lety. Velikost bych pak vzal podle toho, kterou bednu si nakonec vyberete. Pokud by to byla bedna se 120mm vpředu, tak samozřejmě doplnit stodacítkou.
EDIT: Ještě jsem chtěl zmínit fakt, že extra rozdvojky na ventilátor nebudou potřeba. Deska MSI MAG B460 TORPEDO má celkem 6 4pin system fan konektorů, takže by neměl být problém se zapojením dalších ventilátorů.
OdMajklaPrvní jmenovaný zdroj bude fajn. Cena je příjemná a modulární kabely jsou vždy výhodou.
Po zvážení bude rozpočet takový, aby do sestavy šla jedna z výše uvedených karet v závislosti na možnostech trhu a to buď GTX 1650S či 1660S.
Na Bazos snad raději koukat nebudu. Nestydí se tam prodávat GTX 1660 Super za 16.000.- ! a opět se těží z nedostatku produktů na trhu maximum, tak letí ceny nahoru. Uvidíme co se do budoucna bude dít a zda bude vůbec GTX 1660 tou správnou volbou. Základ PC bude každopádně připravený.
Všem moc děkuji za příspěvky
Michal