reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bykski - minirecenze čínského chlazení

wthulmann (238)|25.2.2021 13:30
Okolnosti mě dohnaly k nákupu u číňana. Potřeboval jsme fullcover na FuryX, které odešlo aio a příslušný fullcover měli už jen u Bykski.

Objednávka
- standardní průběh z aliexpressu, obchodník před posláním platby ochotný, po objendání komunikace lehce ustala

Co jsem objednal
- furyx fullcover 1800,-
- cpu blok 800,- https://www.bykski.com/page133?product_id=4803&brd=1 (dle montáže univerzál amd/intel)
- fitinky 8ks á 25kč
- otočné uhlovky 90stupnu 8ks á 50 ,-

Cena
- 3200 zboží
- 600 doprava
- 900 výpalné český stát (dph a celní řízení)

Dodání
- fed-ex cca 14 dnů, plně trackovatelné, při dodání jsem zaplatil dobírku to výpalné


Recenze
- blok gpu: balení neobsahuje manuál, respektive jen nějaké thermalpady a univerzální návod a příslušenství pro standarní karty bez hbm a tak... takže jsem to namontoval dle návodu od EKWB :) Blok je řemeslně dobře zpracovaný, žádné otřepky nebo tak, poniklování taky ok. Měl dvě vady. Byl nedotažený takže tekl a pozice pro šroubky neodpovídají dírám v pcb. O milimetry, ale už mimo toleranci. Takže jsem dotáhl šrouby a uřízl tři úchyty pro šroubky. Samotná fukce od té doby bez problémů. Krásně chladí kartu.

- fitinky.... no když zpětně koukám na cenu, tak to zhruba odpovídá tomu, co člověk dostane :) Samotné fitinky jsou relativně ok, lze dokonce pochválit vroubkování na obou dvou částech, takže se snadno utahují a povolují. Přijde mi,ž e mají příliš krátký závit. Cena poměr výkon bych řekl že je tak akorát.

- otočné uhlovky - ach to je bolest, zásadně otáčet jen ve smeru utahování, když se pootočí vprotisměru, tak se místo otočení povolí závit. Rozhodně nebrat, fakt je to riziko.

- cpu blok - teploty horší o 3-4 stupně než u EKWB velocity, což s ohledem na cenu lze akceptovat. Blok kolidoval kvůli velikosti s m.2 slotem, respektive chladičem nad ním, takže jsme musel obrousit spodek akrylátu o nějaké 3mm. Ale to bud erůzné motherboard od motherboardu.


Abych to shrnul, je to celé takové dodělej si sám, cena po započtení všeho není až tak nízká, takže pokud lze koupit u prověřených výrobců, koupil bych od nich. Rozhodně bych už nikdy nekoupil otočné fitinky nebo podobné náchylné díly, co bych ale klidně koupil zas je cpu blok. Tam je cena znatelně nižší proti značkovým řešením a neshledal jsme tam žádné nedostatky. Nějaké specifičtější výrobky, právě jako blok na netypické pcb grafiky bych si naopak dost rozmyslel. Tedy pokud máte šanci kupit jinde.

Paradoxní mi na tom přijde to, že tahle "levná" varianta není právě kvůli nutnosti dodělej-si-sám vhodná pro začátečníky jako první chlazení, protože nemít zkušenosti, tak bych si s něčím neporadil a některé problémy neohlídal.