reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MB MicroATX do ATX skříně

gahl (1)|18.8.2006 23:58
Jsou s tím nějaké problémy? Ještě jsem na živo takovou desku neviděl tak se raději ptám.
wizaard (913)|19.8.2006 00:24
[QUOTE=gahl]Jsou s tím nějaké problémy? Ještě jsem na živo takovou desku neviděl tak se raději ptám.[/QUOTE]
Není žádný problém, pouze nevyužiješ některé zadní PCI/PCI-E/AGP pozice ve skříni, jinak není problém. Skříně pro ATX mají i uchycení pro desky mATX. Jinak ale pokud dát mATX desku do ATX skříně, zvolil bych nějakou menší.
Smeli (2302)|19.8.2006 00:34
[QUOTE=gahl]Jsou s tím nějaké problémy? Ještě jsem na živo takovou desku neviděl tak se raději ptám.[/QUOTE]

mATX desku bych bral spíš na nějakou kancelařinu nebo do HTPC, do normální sestavy spíše full. V uchycení by však neměl být problém
wizaard (913)|19.8.2006 11:11
[QUOTE=Smeli]mATX desku bych bral spíš na nějakou kancelařinu nebo do HTPC, do normální sestavy spíše full. V uchycení by však neměl být problém[/QUOTE]
No tak rozhodně, to je jasné, koupí mATX desky se akorát připravíš obvykle o některé konektory, ale hlavně o pár PCI slotů, což (si myslím) nestojí za to. Rozhodně do klasického PC s ATX skříní bych dal ATX desku, ne mATX.
P@pi (1519)|19.8.2006 11:15
Mam microATX desku a doporučuju se jí vyhnout velkým obloukem, konektory jsou poměrně nahuštěný na sobě a strašně málo rozšiřujících pozic (mam dvouslotovou grafiku a tak mi zbyde jen jeden PCI :(, mno a když jsem se snažil udělat něco s chladičem na grafice, tak mi to vždycky zabralo 3 sloty a já neměl, kam dát ZK), takže pokud to neni do kanclu, tak ruce pryč ;).