Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: Pomoc s vyčištěním okruhu.

Občasný diskutér Avatar uživatele Mayki07
    Registrace
    Aug 2010

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak nejlépe vyčistit vodní okruh. Začala se mi v okruhu vytvářet taková "měděnka". Zelená hmota, která se přichytává na fitinky a hadice. Vypadá to na nějakou chemickou reakci v okruhu, ale nevím co ji způsobuje. V okruhu byla vždy jen kapalina k tomu určená, nikdy voda (ani destilovaná). Dnešní komponenty by už neměly nijak reagovat, nebo se pletu? Cpu blok vyčistím po rozebrání mechanicky, ale co radiátor a zbytek okruhu? Poradíte mi něco?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Alphacool Support
    Registrace
    Mar 2008

Dobrý den,

pošlete fotku a seznam komponent, které máte v okruhu, kapalinu, stáří atd. Pak můžeme řešit co to je nebo není :-)

Registrace
    Aug 2010

EKWB bloky na GPU a CPU, kapalina byla měněná cca co dva roky, EK Water Blocks EK-Ekoolant EVO 1L - Clear. Radiátor je Alphacool NexXxoS Monsta Full Copper 560mm, D5 pumpa + top. Fitinky Nanoxia CoolForce LED Fitting G1/4" to 16/13 mm.
    Normálně to udělalo takový nános, že se ucpal průtok ve fitince na CPU bloku. Hmota byla úplně ztvrdlá, šlo to dolů hodně těžko. Blok jsem rozebral a vyčistil, to jemné žebrování je už takové šedé, matné, fotku nemám, ale chtěl bych něčím propláchnout okruh, jestli to má smysl. Určitě bude dost bordelu v radiátoru.

Registrace
    Mar 2008

Mně přijde, že ta fitinka byla nekvalitně vyrobená a prostě zrezla, Nebo se divám špatně ? Pokud by to bylo něco v okruhu (v kapalině) tak proč jedna fitinka je jak nová a druhá celá rezavá ? A ta rez se rozesela po celém okruhu...

Za mně rozebrat a vyčistit vše mechanicky, radiátory propláchnout horkou vodou tolikrát dokud z nich poteče nepořádek, pak ideálně na vyrovnání pH použít Mayhems Blitz, pak napustit novou kapalinu.

Registrace
    Aug 2010

Nějaké doporučení na nové kvalitní fitinky pro trubice 16/13 mm? Nejlépe s množstevní slevou, potřebuji 12ks... :-)

Registrace
    Mar 2008

No, takhle...jestli takto vypadá jen jedna fitinka, tak si myslím, že je skoro zbytečné měnit všechny. Pokud by chtěly zreznout, tak už dávnou zreznou jako tahle. Tudíž si myslím, že jen u tohoto kusu byla nějaká výrobní vada a není důvod je všechny vyhodit...

Podobná témata

1. Vodní kámen - čištění okruhu
    Od KunNy v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 22-01-2017, 09:12
  2. Rady ohledně prvního okruhu
    Od lucikmucik v sekci Alphacool - co Vás zajímá
    Reakcí: 239
    Poslední příspěvek: 01-11-2016, 20:51
  3. Kontrola vodního okruhu
    Od Neregistrovaný v sekci Alphacool - co Vás zajímá