reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pomoc s vyčištěním okruhu.

Mayki07 (62)|27.3.2021 17:34
Dobrý den, potřeboval bych poradit jak nejlépe vyčistit vodní okruh. Začala se mi v okruhu vytvářet taková "měděnka". Zelená hmota, která se přichytává na fitinky a hadice. Vypadá to na nějakou chemickou reakci v okruhu, ale nevím co ji způsobuje. V okruhu byla vždy jen kapalina k tomu určená, nikdy voda (ani destilovaná). Dnešní komponenty by už neměly nijak reagovat, nebo se pletu? Cpu blok vyčistím po rozebrání mechanicky, ale co radiátor a zbytek okruhu? Poradíte mi něco?
Alphacool Support (1563)|29.3.2021 10:11
Dobrý den,

pošlete fotku a seznam komponent, které máte v okruhu, kapalinu, stáří atd. Pak můžeme řešit co to je nebo není :-)
Mayki07 (62)|29.3.2021 14:46
EKWB bloky na GPU a CPU, kapalina byla měněná cca co dva roky, EK Water Blocks EK-Ekoolant EVO 1L - Clear. Radiátor je Alphacool NexXxoS Monsta Full Copper 560mm, D5 pumpa + top. Fitinky Nanoxia CoolForce LED Fitting G1/4" to 16/13 mm.
Normálně to udělalo takový nános, že se ucpal průtok ve fitince na CPU bloku. Hmota byla úplně ztvrdlá, šlo to dolů hodně těžko. Blok jsem rozebral a vyčistil, to jemné žebrování je už takové šedé, matné, fotku nemám, ale chtěl bych něčím propláchnout okruh, jestli to má smysl. Určitě bude dost bordelu v radiátoru.



Alphacool Support (1563)|29.3.2021 15:56
Mně přijde, že ta fitinka byla nekvalitně vyrobená a prostě zrezla, Nebo se divám špatně ? Pokud by to bylo něco v okruhu (v kapalině) tak proč jedna fitinka je jak nová a druhá celá rezavá ? A ta rez se rozesela po celém okruhu...

Za mně rozebrat a vyčistit vše mechanicky, radiátory propláchnout horkou vodou tolikrát dokud z nich poteče nepořádek, pak ideálně na vyrovnání pH použít Mayhems Blitz, pak napustit novou kapalinu.
Mayki07 (62)|29.3.2021 19:10
Nějaké doporučení na nové kvalitní fitinky pro trubice 16/13 mm? Nejlépe s množstevní slevou, potřebuji 12ks... :-)
Alphacool Support (1563)|30.3.2021 12:10
No, takhle...jestli takto vypadá jen jedna fitinka, tak si myslím, že je skoro zbytečné měnit všechny. Pokud by chtěly zreznout, tak už dávnou zreznou jako tahle. Tudíž si myslím, že jen u tohoto kusu byla nějaká výrobní vada a není důvod je všechny vyhodit...