reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mám problém asi z hacknutím

zbynek1965 (44)|9.5.2021 21:32
Mám nějaké problémy. Začaly mi občas sekundové výpadky. Minulý týden mě v noci internet spadl úplně na několik hodin. Pak jsem to vypl a ráno to zase jelo. Psal jsem operátorovi a ten mě ujistil, že u mě žádný vypadek nebyl. Ale že mám trvalý upload 20mbit. Zkoušel jsem to procházet a povypínat vše co by mohlo něco způsobovat. A nic se nezměnilo. Procházím občas aukro a nějaké další bazary. A dnes jsem vyhrál myš za 725,-Kč. A já jsem na aukci nepřihazoval...jen na 50,-Kč. Takže musel se někdo napojit na mě a přihazoval. Ale to asi bude jen začátek...asi ten upload jede pořád. Co mám dělat...dokážete někdo poradit?
Ventero (1280)|10.5.2021 21:27
Tak můžeš to zdlouhavě a složitě čistit nebo si zazálohuj na exterák svoje důležitá data, přeinstaluj systém a exterák projeď antivirem a antimalwarem ...
zbynek1965 (44)|10.5.2021 21:36
Nevím jestli to pomůže. Myslím, že se někdo dostává do routru a tam si udělal cestu do PC a telefonů. Sice jsem si změnil přístupové údaje. spiš bych to zkusil řešit nějakou ochranou. Přeinstalovat to asi budu muset...ale ten upload mě trochu mate. Když jsem vypnul PC a připojil je z nově nainstalovaného noťasu, tak ten upload tam byl pořád těch 20 Mbit...a ten mám připojený přes wifi.
Ventero (1280)|11.5.2021 18:24
Pokud myslíš, že je to až tak ostré, tak samozřejmě router do továrního nastavení, přehrát FW a nastavit hesla ...
A nebo rovnou nový router ...
Reinstal a kontrola uživ. dat každopádně ...
zbynek1965 (44)|11.5.2021 21:35
Tak to asi bude nutné. Ten router zkusím uvést do továrního nastavení...a pak uvidím.
Děkuji
zbynek1965 (44)|23.5.2021 23:29
Zatím jsem jen restartoval router. Odpojil všechna zařízení na wifi...a zůstal připojen jenom jedno PC na kabelu. To jsem vyčistil a myslím, že dokonale a přesto mám pořád upload 20Mbit. Co ještě může ten upload provádět. Asi se bude muset ten router úplně vyměnit?
durib (1141)|24.5.2021 10:30
Jak jsi zjistil, že pořád odesíláš rychlostí 20 MBit?
zbynek1965 (44)|24.5.2021 10:36
https://www.speedtest.net/result/11464600125 tím testem. Ale psal mi to i můj operátor.
Gouranga (699)|24.5.2021 11:08
Ten test ukazuje dosazenou rychlost internetu, ne soucasne zatizeni ostatnimi zdroji. Pokud to tedy nezakladas na rychlosti inzerovane providererem (40 mb/s)?
zbynek1965 (44)|24.5.2021 11:16
Takže to neměří upload v reálném čase? A dá se to nějak zkontrolovat. Můj provider mi to nahlásil jak důvod ke krátkodobým výpadkům - pár sekund.
durib (1141)|24.5.2021 12:07
Providerům se obvykle akorát práší od huby. I kdybych linku vytěžoval na 100 %, musí mi zařídit stabilní spojení dle uzavřené smlouvy. Tahle výmluva je ohraná písnička. Nejdřív se takhle hlavně démonizovali "stahovači", že jen kvůli nim ostatním jede net blbě. No ostatně to pořád některým wifinkářům zůstalo, když si neumí nastavit síť. Naposledy mi takhle napsalo bývalé UPC, že mám otevřené jim podezřelé porty a že mi je zablokují. No alespoň mi dali vědět, takže jsem jim hned volal, že děkuji za info, ale o své porty se umím starat sám a ať se příště spíše starají o to, aby ty jejich dodávané modemy nestály tak moc za hovno. Suma sumárum, speedtest ti jen řekne, jaké maximální rychlosti jsi dosáhl, ne že furt něco odesíláš/stahuješ. To se spíš dozvíš ve statistikách routeru, nebo to ukazuje i správce úloh Windows (Ctrl+Shift+Esc).
zbynek1965 (44)|24.5.2021 12:18
Hm...tak jsem se díval na na správce úloh a tam mi jede jen Firefox a to cca 5 - 10% a nic jiného by jet nemělo. Takže máš pravdu. Ještě zkusím projít router.