reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dell E5570 - zamrznutí

The lachiM (39)|3.6.2021 01:11
Ahoj, mám problém s notebookem Dell E5570, kdy se mi občas celý zasekne (bez artefaktů) a nejde nic jiného než tvrdý reset. Potom nejde skoro ani zapnout, resp. ntb zapnu, přejdu vždy přes GRUB (mám dual Ubuntu Mate-hlavní a W10) a pak se dostanu různě do fáze nabíhání systému, přihlášení, případně spuštění nějakého programu (nejčastěji internetový prohlížeč), prostě jak kdy - děje se to stejně v Ubuntu i ve Win. Z toho soudím, že se jedná o HW problém.

Tipnul jsem na SSD - HDTune ukazuje vše v pořádku, ale GSmartControl a smartctl v Ubuntu ukazují Pre-fail. Čemu věřit? Je třeba koupit nový disk?
RAM jsou v pořádku, obě jsem postupně otestoval Memtestem.
Napadá mi ještě problém s GPU. K tomu jsem dospěl, kdy se mi zprvu zasekla i live distribuce z flash disku při načítání (to mohla být i jen náhoda). Jak by se GPU dala otestovat? Mám Intel+AMD.
Jinak problém většinou časem pomine a mohu ntb opět spustit. Někdy se to podaří (jako teď, píši z něho) a vydrží zase týden v kuse, jindy se po pár minutách zasekne.
Případně jiný nápad, kde je zakopaný pes?
Děkuji za rady.

Specifikace ntb:
Dell Latitude E5570
Intel(R) Core(TM) i7-6820HQ CPU @ 2.70GHz
HD Graphics 530 + Radeon HD 8670A/8670M/8750M
SSD LITEON LGH-512V2 (viz foto)
The lachiM (39)|3.6.2021 09:01
Bohužel mi nejde přidat přílohy, jsou zde https://ulozto.cz/tam/98cb83f0-9a8f-4d17-a741-8095e3630476