Zobrazené výsledky: 1 až 4 z 4

Téma: Hledání příčiny oční nepohody při práci s monitorem.

 1. #1
  Občasný diskutér
  Registrace
  Nov 2010
  Příspěvků
  88

  Ahoj. Je mi přes padesát, takže problém může být komplexnější.
  Monitor stále ještě Flatron W2242PM. Dříve brýle 0,75D, vzdálenost asi 80 cm-OK. Dnes 1.5D, vzdálenost 60 cm. Vejdu se s tím i na čtení knihy blíže. Ostrost přijatelná, dobrá. Připojení přes digital. Pokus se snížením jasu, zvětšením písma-nic moc k dobru.
  1. Kdo má notebook, má obraz ještě menší. 2. Rád bych dělal za pomoci PC jistou práci, vyhledával info na levém monitoru a přenášel je na druhý,pravý monitor, ještě čtvercového formátu. Pozn: Mám ještě velmi starý notebook, takže bych mohl zkusit, jak by se mi čumělo do něj a jak dlouho. Poradíte? Děkuji.
  Odpovídat lze po přihlášení

 2. #2
  Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
  Registrace
  Oct 2012
  Příspěvků
  1,303

  Jsem na to velmi citlivý, ale zrovna Flatrony mi celkem vyhovovali - rozkmit ovšem může být amortizací monitoru horší. Pokud jde o šetrnost k očím, tak lze vyhledávat tzv. Flicker Free monitor a Blue Filter či nějak jinak nazvaný noční režim. Bohužel výrobci jsou zase trochu mimo, neboť i minimální podsvícení LED monitorů je ve tmě stejně hodně silné a ostré - pro mě akorát na běžný den. V tomto byly starší panely LCD lepší a na oči šetrnější.
  Jestli obecně je pro oči lepší technologie IPS, AF či VN to nevím, ale je třeba vybírat podle užití - např. pro zobrazení barev je lepší IPS apod.
  Jistě se někdo přidá, kdo je fundovanější a upřesní.
  Odpovídat lze po přihlášení 3. #3
  Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
  Registrace
  Feb 2007
  Příspěvků
  89

  Citace Původně odesláno od chalupník Zobrazit příspěvek
  2. Rád bych dělal za pomoci PC jistou práci, vyhledával info na levém monitoru a přenášel je na druhý, pravý monitor, ještě čtvercového formátu
  Podmínkou je pro oba monitory stejná velikost rozlišovacího bodu (velikosti monitorů mohou být různé) a stejný jas a chroma - jako by to byla stejná plocha jen rozdělená rámečkem, jinak je to na dlouhodobější seriózní práci nepoužitelné. Dělám na dvou monitorech už dlouho, jsem taky starší ročník a nosím brýle, tak vím o čem to je. Na práci pak mám speciální brýle se zaostřením na vzdálenost monitorů tak, abych nemusel moc otáčet hlavou, na normální nošení pak používám multifokální čočky ale s těmi na monitorech nic nezaostřím.
  Odpovídat lze po přihlášení

 4. #4
  Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
  Registrace
  May 2008
  Příspěvků
  1,688

  S oblibou používám hlášku z knihy M. Norbekova, Jak se zbavit brýli, zkušenost hlupáka anebo klíč k prozření "Absence prohry". A první co bych: [url]https://bit.ly/3Bq7rXv[/url] vyloučil je NÁHODU. Ta neexistuje.
  A ... "Tvůj pohled neuhýbá před tím, co vidí - jen čekáš, kdy se probudíš. Paradoxně to tak může být..." Matrix
  Odpovídat lze po přihlášení