Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: Hledání příčiny oční nepohody při práci s monitorem.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2010

Ahoj. Je mi přes padesát, takže problém může být komplexnější.
    Monitor stále ještě Flatron W2242PM. Dříve brýle 0,75D, vzdálenost asi 80 cm-OK. Dnes 1.5D, vzdálenost 60 cm. Vejdu se s tím i na čtení knihy blíže. Ostrost přijatelná, dobrá. Připojení přes digital. Pokus se snížením jasu, zvětšením písma-nic moc k dobru.
    1. Kdo má notebook, má obraz ještě menší. 2. Rád bych dělal za pomoci PC jistou práci, vyhledával info na levém monitoru a přenášel je na druhý,pravý monitor, ještě čtvercového formátu. Pozn: Mám ještě velmi starý notebook, takže bych mohl zkusit, jak by se mi čumělo do něj a jak dlouho. Poradíte? Děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Jsem na to velmi citlivý, ale zrovna Flatrony mi celkem vyhovovali - rozkmit ovšem může být amortizací monitoru horší. Pokud jde o šetrnost k očím, tak lze vyhledávat tzv. Flicker Free monitor a Blue Filter či nějak jinak nazvaný noční režim. Bohužel výrobci jsou zase trochu mimo, neboť i minimální podsvícení LED monitorů je ve tmě stejně hodně silné a ostré - pro mě akorát na běžný den. V tomto byly starší panely LCD lepší a na oči šetrnější.
    Jestli obecně je pro oči lepší technologie IPS, AF či VN to nevím, ale je třeba vybírat podle užití - např. pro zobrazení barev je lepší IPS apod.
    Jistě se někdo přidá, kdo je fundovanější a upřesní.

Občasný diskutér Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od chalupník Zobrazit příspěvek
    2. Rád bych dělal za pomoci PC jistou práci, vyhledával info na levém monitoru a přenášel je na druhý, pravý monitor, ještě čtvercového formátu
    Podmínkou je pro oba monitory stejná velikost rozlišovacího bodu (velikosti monitorů mohou být různé) a stejný jas a chroma - jako by to byla stejná plocha jen rozdělená rámečkem, jinak je to na dlouhodobější seriózní práci nepoužitelné. Dělám na dvou monitorech už dlouho, jsem taky starší ročník a nosím brýle, tak vím o čem to je. Na práci pak mám speciální brýle se zaostřením na vzdálenost monitorů tak, abych nemusel moc otáčet hlavou, na normální nošení pak používám multifokální čočky ale s těmi na monitorech nic nezaostřím.

Podobná témata

1. Starší PC_Athlon64_sekání při běžné práci pod WinXP
    Od Kunin v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 19-11-2013, 11:07
  2. Problém s monitorem při zapnutí PC
    Od kopeckyj74@gmail.com v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 11-12-2012, 12:22
  3. Myši: Pomoc při výběru myši na práci a WoW
    Od Coldrex v sekci Periferie