Co chci upgradovat: CPU,deska,RAM

Aktuální konfigurace: i5 3340
MSI Ventus 1660Super 6GB
ASU Z77A

Další komentář:
Zdravím.
Pomalu začínám přemýšlet o menším upgradu.Jedná se o změnu CPU a s tím samozřejměi MB a RAM.Momentálně jedu na i5 3340 a jelikož jsem hodně nenáročný,tak mě i stačí.Hrám už moc nedám a rozjelo mě to dodnes všechno(RDR2,AC VAlhalla atd) samozřejmě jen na medium anebo vyšší,ale UHD a podobné věci jdou a vždycky šly mimo mě.Kdyý hraju,tak nevidím žádné detaily kolem hlavní postavy(tráva a podobné nesmyly) kterých si spousta jiných lidí všímá,FPS mě nezajímá,stačí mě i 30 pokud se to viditelně neseká,což se na 60Hz monitoru neseká,ale občas zpracovávám videa a když mě to u videa o velikosti 4GB vyhodí čas 8 hodin a to jen, když chci ustříhnout konec,tak se mě to nelíbí.Doufám,že nové CPU by mohlo trochu pomoci.
Takže ve výberu mám i5 10400F a R5 3600.Je mezi nimi dost velký cenový rozdíl ( 1 500,- a víc) a nevím jestli za ten rozdíl ta 3600 stojí.Vím že i5 má menší cache,je vyrobená starší technologií,podporuje jen PCI E 3.0,ale v Userbenchmark to ukazuje že výkon bude vyšší proti tomu co mám o 29% u R5 3600 o 26%. Desku a RAMky to už si pořeším sám,ale u toho CPU by se mě hodila rada,jestli má cenu připlácet 1500,- za tu R5 nebo stačí ta i5.Jak jsem psal výše,jsem dost nenáročný uživatel