reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Odpojující se USB u určitých zařízení

Commanderwar (577)|22.8.2021 19:46
Ahoj už si moc nevím rady s jedním problémem
Mám pc i5 4690k na desce MSI z97 gaming 3, skříní Fractal R4 win 10 (64 legal)

Odpojuje se mi USB a to jak ve předu tak i vzadu a to různě nahodile někdy po 10 sekundách, někdy po 30 sekundách, a někdy po minutě u zařízení Iphone X, Xiaomi redmi note 10s, Kamera do auta trucam 5. Vůbec v tom není logika. Napíše to zařízení odpojeno, nebo přestalo pracovat
Takže například stažení fotek nebo videí je téměř nemožné, zkoušel jsem i různé ovladače a programy jako xiaomi Mi suite, Iphone Pc Suite.
PC mám win úplně aktualizovaný, všechny ovladače na desce jsou aktuální. Správce zařízení žádnou chybu nehlásí.

Je možné že je nějaká chyba v napájení, že si ty zařízení vezmou tolik, že to deska neutáhne a ukončí to?? V režimu napájení jsem dokonce zakázal dle google volitelné pozastavení zařízení a to je jediny co jsem našel jako možný problém
Určitě je to mým pc, protože jsem tyto tři zařízení zkoušel na mým notebooku s win 8.1 a tam to jde úplně normálně, bez jakýkoliv ovladačů těch zařízení. Jak je možné že na Win 10 to nejde a na Win 8.1 to jde bez problémů

Například Honor 9 lite, Lenovo Vibe 2, Iphone SE první generace, dva externí disky, jakékoliv flash disky naprosto v pohodě na win 10 i win 8.1

Děkuji za jakékoliv postřehy
Ventero (1280)|22.8.2021 20:36
Jakou máš verzi W10? Bohužel MS dost čachruje s driverama, aniž by je měl řádně ověřeny. Setkal jsem se s tím, že webkamera USB2 na jedné verzi W10 normálně šla, ale na novější už ne - po asi 2 - 3 vteřinách se odpojila a už pak nešla.
Zkus najít jiné ovladače pro USB3 hub a nebo naopak odinstalovat a nahradit generickým. Bohužel, to co udělali ve W10 se správou ovladačů je fakt debilita a prvotřídní prasárna, takže vrátit se ke starší verzi je porod - jeden z hlavních důvodů, proč jsem šel na Linux. Tam si ale zase musíš sakra vybrat HW, který s tím bude makat a poslední dobou se politika linuxových dister hodně přiblížila demenci Microsoftu a tak už zase používám spíše Widle jako multimédialní a běžné domácí užití a Xubuntu na stránky, kde operuji s penězi.
kevin00 (10238)|23.8.2021 17:18
Pomocí Revo Uninstaller odinstaluj všechny utility, které jsi "na přenos souborů" instaloval. Stáhni a instaluj poslední verzi ovladačů chipsetu a Intel Management Engine Driver. Poté pomocí USBDeview odeber všechna zařízení připojená k USB portům. Poté restartuj počítač a vyzkoušej USB porty připojením např. USB flash disku.
Commanderwar (577)|23.8.2021 18:35
jen mam problem, že mi system nechce dovolit instalaci starších ale posledních ovladačů od výrobce a stále mi nutí že mam nejnovejší naistalované, bubou to nejspíše ovladače od microsoftu. A pokud tento ovladač odinstaluji přestane mi fungovat klavesnice a myš. a muší restartovat pc..a zase se naistaluje ten ovladač nejnovejší
Commanderwar (577)|24.8.2021 05:48
Zajímavý je že jsem v práci zkoušel na stolním PC s úplně stejnou verzi win 10 64 bit, 20h2 a stejný ovladač na USB 3,0 a funguje to správné...co když to není ovladačem ale napětím
kevin00 (10238)|24.8.2021 06:08
"Systém" Ti dovolí jak instalaci starších ovladačů, tak i odinstalaci ovladačů stávajících. Pokud nelze ovladač zcela odinstalovat, odeber dané zařízení ve Správci zařízení. To, že přestane fungovat klávesnice a myš je přeci logický krok. Po následném restartu instaluj ovladač chipsetu i přes informaci o zastaralém ovladači.
BTW Na co když se moc "nehraje". Pokud máš na základní desce správně zapojené napájení neměl by být s proudovým zatížením USB portů problém.
Commanderwar (577)|24.8.2021 06:23
Jenže on je problém že po restartu okamžitě znova myš funguje a znova je tam nainstalovaný ten nejnovější ovladač . Vůbec na nic se to neptá . V sekundě tam je . A před restartem jsem zajisté odebíral ovladač ve správci zařízení
kevin00 (10238)|24.8.2021 16:18
To je zcela normální chování, protože se HW při startu systému načte znovu. Po startu systému ihned instaluj ovladač chipsetu.
Commanderwar (577)|24.8.2021 17:01
To ale právě nejde hned po startu je tam jiz nainstalovaný ovladač který byl před restartem odebrán. A pokud dám instalovat rovnou ovladač chipsetů tak sice proběhne instalace ale ovladač se nezmění a stále zůstane windowsem nainstalovaný
kevin00 (10238)|24.8.2021 18:19
ok, instaloval jsi ovladače dle návodu a odebral USB zařízení? Jaké je chování po těchto změnách?
Commanderwar (577)|24.8.2021 21:51
dle návodu

Pomocí Revo Uninstaller odinstaluj všechny utility, které jsi "na přenos souborů" instaloval. Stáhni a instaluj poslední verzi ovladačů chipsetu a Intel Management Engine Driver. Poté pomocí USBDeview odeber všechna zařízení připojená k USB portům. Poté restartuj počítač a vyzkoušej USB porty připojením např. USB flash disku.

žadné untili naistalované nemám, posledni verzi jsem istalovat zkoušel.
Po odpojení pomocí USBdeview po vypnutí zařízení opet přestane fungovat myš a klavenice..a po restartu vše opet nabehne. JIné zařízení to nedetekuje
Commanderwar (577)|27.8.2021 23:51
tak jsem se naštval....a znova jsem naistaloval win 10 verzi 21h1. Hned po instalaci bez jakýkoliv instalovaní ovladačů jsem zkoušel telefon a pak i s naistalovanýma ovladačema.....funguje to tak že se neobjevují hlašky že se zařízení odpojuje a nebo že nepracuje...ale vždy po připojení..napriklad otevřu 4 fotky..a pak to pokaždy zamrzne..a jediny co pomůže je vypojit a znova zapojit kabel....ale zase otevřu tak max 4 foto a pak to zamrzne
kevin00 (10238)|30.8.2021 06:06
Jak bypadají kondenzátory na základní desce, případně zkus na jiném USB portu měřit napětí během přenosu dat.