reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosba o tip na HTPC / Server (4k HDR-Ready, tichý a Low power)

Defik (25)|31.8.2021 16:56
Ahoj.
Teď mám MacMini2012 (Intel Core i5, 2.5GHz, 8GB RAM, 128GB SSD) sWindows 10 (já vím, je to divný). Používám Kodi, Plex a pár programů pro sdílení audia, videa a souborů na mé lokální síti. Mám jeden ext. HDD. Počítač je kvůli serverové části online 24/7.

Rád bych něco:
- S malým odběrem v idle.
- Tichého (MacMini dovede být v zátěži dost hlučný).
- 4k ready

Bylo by fajn:
- 1x 3,5" HDD slot
- Infra port
- HDR-ready

Nepotřebuju:
- Hrát hry
- Malé rozměry skříně (ale standardní case taky nechci)

Může mi prosím někdo poradit? :o)
Ventero (1280)|31.8.2021 18:31
Tak jako s tím infrákem nevím - to jedině pořešit via usb. Pak se můžeš podívat po nějakém pasivu. Pokud by přeci jen byla nějaká zátěž, tak něco s ventíkem a výběr je dneska slušný. Já koupil s Číny Chuwi Herobox s N4100, ale nepotřebuji od toho server.
Vybíral bych miniPC Gigabyte, MSI, Asus, Zotac, Intel a pokud chceš jít do profisféry, tak HP ProDesk / EliteDesk či Dell Optiplex MFF - je toho hodně dneska v téhle kategorii.
Pokud však trváš na 3,5" disku, tak Dell OptiPlex či HP G-řady SFF - dají se dobře sehnat starší řady jako repasy, pokud by jsi netrval na 4K - jinak nové stroje.
Taky se dá postavit - menší skříň, standardizované komponenty a co nejtišší chlazení - tak se udělá na míru.

---------- Doplněno v 18:31 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:30 ----------

Ty HP a Dell jsou přímo stavěny na 24/7.