reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Stěhovani PC do ciziny - jak bezpecne...?

fidorka (213)|14.1.2022 14:34
Stěhovani PC do ciziny

Hodlam se stehovat do ciziny, EU jihoevropska zeme u more (italie, chorvatsko...?) Pristupne po zemi.). Hodlam tam napred jet na 1-2 mesice (asi 1) do AIRBNB a "porozhlednout se" najít si dlouhodoby pronajem. Nevim jak tam ale dostat moje PC case (mid tower), s relativne velkou GPU a nějakým velkým chladičem na CPU (snad nějaký silent ninja nebo co...? Obdoba Noctua NH-14/15 nebo přímo i ta). Auto nemám k dispozici a upřímně se mi tam ani nechce řidit takovou dálku. Do AIRBNB tam asi pojedu autobusem a vlaky (kombinace). Na ten první měsíc, dva v AIRBNB nevím jestli si tam sebou vezmu moje normal PC nebo si speciálně pro ten měsíc nebo dva koupím notebook (okolo 20K). Každopádně dříve nebo později tam musím svuj tower PC dostat. Napadly mě v podstatě 2 možnosti:

1) Vzít PC case do nějakého cestovního kufru sebou do vlaku a autobusů... (kufry půjdou do zavazadlového prostoru autobusu). Trochu se bojím aby to po ceste moc "nehrkalo" - nevim jaká je na celé trase kvalita silnic :-)...
2) PC case si tam nechat poslat predem v nějaké krabici balíkovou službou... Co jsem se díval tak např.

https://www.shipex.cz/
https://www.zaslat.cz/
https://www.balik123.cz/

Co jsem se díval tak všechno by to šlo asi bud pres DPD nebo UPS Standard... Bohužel se fakt bojím v jakém stavu by mi tam balík a PC v něm přišlo... Myslím že s tím HODNE hazeji a celkově se chovají jako prasata :-)...

Jaká z těchto 2 možností je lepší...? Hlavně co se týče teda stavu v jakém tam Kufr/Balík a PC v něm dorazí...?

A obecně prostě jak stěhovat takový PC case "mezinárodně"...? Je naprosto utopie si myslet že se mi to podaří nerozbité stěhovat v celku a at už zvolím cokoliv, stejně je nutné VZDY MINIMALNE ten chladič a GPU kartu vymontovat z case a stěhovat samostatně uložené ve svých originálních obalech...? Nebo to tam klidně můžu nechat (v tom PC case během stěhování)...?

Na netu jsem viděl i to, že někdo PC komplet rozebral a stěhoval uložené ve svých vlastních originálních obalech (i mainboard např.). Doma myslím nechal komplet starý case a v nové zemi si prostě koupil nový case a PC defakto nově postavěl (z těch původních komponentů)... Do toho se mi fakt moc nechce... Nechce se mi teda ani moc sundávat ten CPU chladič (a potom čištit CPU a base pasivu a znovu nanášet pastu atd.)... Ale předpokládám že minimálně sundání CPU chladiče a vyjmutí celkem velké GPU karty se asi fakt nevyhnu, stěhovat to přímo v tom CASE by byla asi až moc prasárna že...?

Prostě máte obecně nějaké postřehy a doporučení jak stěhovat takový PC case mezinárodně...?
zsdx (2098)|15.1.2022 10:01
3. Co zkusit spolujizdu?