reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Půjčovna notebooku - kde na 1 měsíc...?

fidorka (213)|14.1.2022 16:55
Půjčovna notebooku - kde na 1 měsíc...?

Hodlam se stehovat do ciziny, EU jihoevropska zeme u more (italie, chorvatsko...?) Pristupne po zemi. Hodlam tam napred jet na 1-2 mesice (asi 1) do AIRBNB a "porozhlednout se" najít si dlouhodoby pronajem. Už jsem tu o tom kdesi psal. Na ten měsíc uvažuji o koupi notebooku (za cca okolo 20 tisíc Kč). Přijde mi to ale trochu líto jen kvůli tomu kupovat nootebok. Protože jsem zatím bez něj (notebooku) fungoval (celkem) v pohodě a kromě toho 1 měsíce v AIRBNB bych pro notebook asi neměl zas až tak moc využití (možná komplet vůbec žádné)...
Teď jsem náhodou objevil, že si můžete nootebok i půjčit... Chtěl bych nějaký trochu "výkonější" (kupní cena tak okolo 20 tisíc +). Chtěl bych nějakou větší "firmu" ne jen nějakou lokální v jednom malém městě na konci republiky.

Díval jsem se na Alza a jejich NEO Alza půjčení Notebooku... To ale mají minimálně na 6 měsíců (na kratší dobu to nejde). Respektive pokud vím na 4 měsíce + 2 měsíční částku musíte zaplatit jako poplatek za krátkodobou půjčku... Takže ve výsledku zaplatíte tolik co za 6 měsíců půjčky... A já to potřebuju jen na 1 měsíc... Vyšlo by mě to tak cca asi na 5 250 Kč (neli více; za to půjčení)... To už je možná lepší přihodit těch 15 000 Kč a koupit si vlastní notebook byť ho moc nevyužiju...
Chci se zeptat, jaké podobné firmy nabízí půjčky notebooků (ideálně na Moravě)? Ideálně na ten měsíc (nebo prostě kratší periodu než 6 měsíců). A nabízí nějaký širší výběr (a ne jen ze 2 notebooků jak jsem našel u jedné firmy)... Pokud ne u Alzy, tak u jakých jiných firem byste si krátkodobě půjčily notebook?

Děkuji
Ventero (1280)|14.1.2022 21:43
Tak PC bych si radši převezl sám s tím, že bych na cestu demontoval GK a chladič CPU, pokud máš nějakou krávu. Ty zvlášť, do krabičky a tašky. Pokud bych ale měl demontované velké těžké části do taška vlakem, tak už bych se tolik nebál poslat kurýrem ten zbytek - tam už by s tím musely vyloženě házet, aby to zničily. A je tam samozřejmě pojistka na škodu.

NTB nejlepší půjčit od kámoše. Jinak nevím, co potřebuješ dělat, ale NTB za 20000,- je už dost výkonný - na běžné věci stačí do 15000,-
fidorka (213)|16.1.2022 16:05
a nějakou "půčovnu" notebooku neznáte tedy...?
arkij (90)|17.1.2022 08:39
A co koupit repasovaný? Já jsem pro domácí potřeby na chatu koupil už dva a maximální spokojenost. Podle toho, kolik chceš utratit si vyber, já jsem kupoval ve třídě premium a na nich nepoznáš mimo modelový rok, že jsou repasované, nemají ani škrábnutí. Snad mají nové klávesnice a určitě nové baterie. Ten standard taky nebude špatnej. https://www.mbtech.eu/cs/category/notebooky?min=&max=&stock=&sort=&groups=&filterSearch=&p%5Bt%C5%99%C3%ADda+NTB%5D%5B%5D=36%7C7482%7C&p%5Bt%C5%99%C3%ADda+NTB%5D%5B%5D=36%7C7483%7C
Ventero (1280)|17.1.2022 18:34
To jsi doporučil tedy hodně draze - stroje, co tam mají za desítku, jsem prodával za šestku ..
arkij (90)|18.1.2022 07:38
[QUOTE=Ventero;604829]To jsi doporučil tedy hodně draze - stroje, co tam mají za desítku, jsem prodával za šestku ..[/QUOTE]Záleží na výběru podle kategorie.