reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dokovací stanice na HDD - dobrý nápad (nestabilita, zničení disků..)?

fidorka (213)|20.2.2022 22:39
Dokovací stanice na HDD - dobrý nápad (nestabilita, zničení disků..)?

Chci si koupit (interní) standardní 3,5 palce HDD disk na zálohování. Asi 6 TB. Možná Toshiba P300 6TB, možná WD Blue 6 TB... To je fuk. Každopádně to můžu dát (koupit) buď do externího boxu na HDD jako toto:
https://www.czc.cz/axagon-ee35-xa3/200913/produkt

Nebo můžu koupit dokovací stanici na HDD, jako toto:
https://www.czc.cz/externi-box-axagon-usb-3-2-gen1-cerna/296581/produkt

Osobně je mi sympatická spíše ta dokovací stanice a to z jednoho jediného důvodu - můžu ji použít pro více disků... Ten "box" v kontrastu je vždy jen pro 1 disk. Jasně, můžu disk z boxu vytáhnout a dát tam jiný a znovu to připojit k PC, ale to mi přijde jako zbytečná otrava a časově náročné...

Vrazit disk do dokovací stanice, udělat zálohy co potřebuji, pak disk vytáhnout a v mžiku tam dát jiný disk je daleko rychlejší, jednoduší, pohodlnější a i levnější (nemusím kupovat vždy nový "box" pro další nový dodatečný disk co si přikoupím v budoucnu na zálohy)... V budoucnu počítám totiž že asi někdy dokoupím další dodatečné disk(y) na zálohy a kupovat kvůli tomu vždy další box se mi moc nechce...

Prostě 1 box = jen pro 1 disk
1 dokovací stanice = v kontrastu obslouží "nekonečno" disků...

Takže bych preferoval dokovací stanici...

Co mě ale od toho hodně odrazuje je to, že dokovací stanice na mě prostě působí moc, "male", "lehce", křehce , "viklavě" atd... Mám strach do toho vrazit "těžký" regular 6TB disk a potom ho tam nechat vibrovat a v provozu jak dlouho (x hodin) než se naplní daty... Omylem do toho ťukne někdo a disk se může poničit... Případně se disk zlikviduje sám vibracemi v této lehké základně dokovací stanice (?) ...

Dotaz je jednoduchý... Fakt jsou ty dokovací stanice dobrý nápad/bezpečné na provoz...? Neviklá se v tom moc disk? Nevibruje moc...? Nezpůsobí sebemenší (omylem) štouchnutí do té stanice v době provozu disku že se disk poškodí/bude komplet kaput...?

(Mám v kontrastu už jeden ten box na starší disk na zálohy) a to na mě působí stabilněji, prostě disk celopu dobu leží na stole (mám to horizontálně, ne vertikálně)...
Ta dokovací stanice na mě prostě moc bezpečně nepůsobí... Je se čeho bát nebo jsem jen zbytečně opatrný a dohukaný...?
durib (1141)|21.2.2022 00:10
Viklání nevadí, do skříní se disky dávaly i na gumičky, kde si ve vzduchu hověly, aby se nepřenášely vibrace. A jestli máš pracovní prostředí natolik nestabilní, že se obáváš shození disku ... jako na to si musíš odpovědět sám.
Ventero (1280)|21.2.2022 11:47
Tak to už bych si možná koupil dokovačku pro 2 disky, kde je možné i rovnou klonovat.