Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Cena PC HW dnes VS ke konci roku...?

29.3.2022 11:13
fidorkaCena PC HW dnes VS ke konci roku...?

Jednoduchý dotaz, jak si myslíte že se bude vyvíjet cena PC hardware obecně ke konci roku? Tzn. pokud porovnáte ceny HW dnes (konec března 2022) vs konec roku 2022 (říjen, listopad, prosinec...), tak myslíte že HW obecně bude ke konci roku stát více než dnes, méně, nebo stejně...? Mám na mysli obecně HW (CPU, GPU, mainboards, RAM, HDDs...) ale konkrétněji mě mimojiné zajímají i notebooky... Přemýšlím o koupi ale je to tak půl na půl, částečně to potřebuji už ted, částečně ale můžu ještě teoreticky počkat (byť bych to preferoval docela teď, ale je možné že využití nebede už teď, ale až na konci roku a tak nevím jestli počkat)...? Obecně já to vnímám tak, že myslím není od věci předpokládat že celkově PC HW (a konkrétněji i notebooky) budou na konci roku stát VICE než stojí dnes...

Obecně kvůli inflaci která bude jen nabývat na síle, konfliktu na ukrajině, problémy s globálními "supply chains" které trvají od covidu atd.

Jak na tom budou ceny notebooků...? Jeden a ten samý notebook bude stát na konci roku více nebo méně než teď...? (Např. nevím jestli nemají být uvedeny nějaké nové notebook řady, nebo nové notebook CPUs atd. které by naopak mohli zlevnit stávající verze..)

Díky