Hezký den, potřebuji se poradit ohledně nastavení dvou routerů doma. Všude možně jsem pročítal návody, ale nikde není popsané co nastavit u toho druhého.
Tady je moje nastavení. U prvního routeru jsem nastavil všechno manuálně. Ip adresu, masku, bránu, dns... U druhého jsem to nechal automaticky. Akorát jsem zakázal DHCP. Pak jsem nastavil wifi. Vše jsem nastavil totožně u obou routerů. Akorát jsem změnil kanály a SSID. Různě se liší názory. Někde je, že má být název wifi stejný a někde zas píšou, že je lepší dát odlišné názvy. Prý se pak může stát, že se budu připojovat k routeru s nižším signálem.

Mám ty routery propojené kabelem z Lan do Lan portu. Bohužel, když to vše zapojím a zapnu, tak signál je ok, ale nejde zapojit více zařízení. Je to připojené, ale bez internetu. Router mám ve vrchním patře a druhý ve spodním. Nahoře když vyzkouším rychlost, tak je +- tolik co garantuje provider. Ale dole to ukazuje jen 5-6 Mb/s.

Mohl by někdo poradit, kde je chyba? Případně lepší řešení. Původně byl router jen nahoře a dole je špatný signál. Proto potřebuji druhý.

Dík moc.