Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Zacukávani procesoru (CPU Amd Ryzen 5)

11.6.2022 12:00
Lilly [FR]Dobrý den v poslední době jsem si všimnula, že mi při pc hrách na 3 až 5 vteřin zacukáva procesor (Zamrznutí Obrazovky) ...

Pak se zase za 30 minut tento proces znovu opakuje. Zastaralý procesor AMD Ryzen 5 (2600) patří už na hřbitov, nezvláda pc hry ani na nejnižší detaily v nastavení grafické karty (GTX 1660 super) s monitorem AOC na 1920 x 1080

Děje se to vetšínou, když je na pc připojeny externí hardisk WD elements 12 tb na usb 3.0, nepomohlo mi ani přerazení na usb 2.0, Ovladače jsou aktualní, v pc není vírus (Full scan ESET INTERNET SECURITY + MALWAREBYTES FREE) Vypínat externí hardisk v provozu pc od usb portu je asi škodlivá zaležitost a nechci riskovat

Rozhodla jsem se koupit silnejší procesor ryzen na desku B450 gaming, ale nevím co si vybrat. Podle mě AMD ryzen 9 za 16 000 kč popřipadě více by byla jasna volba jak vyřešit zacukávani cpu při pc hrach, pokud je k pc připojený externí hardisk. Ten jak začne dělat operace, tak na monitoru mi takhle na chvíli zamrzne hra. Dost nepřijemné pro mě ....

Můžete mi někdo prosím vás poradit ? Popřipádě to vyřešit, předem děkuji .....