Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: G92 - GeForce 8800GT / 8800GTS v.2

25.10.2007 04:16
first.indianNevim jak vam ale me tady na foru tato karta nejak chybi :)
Patrne prvni recenze teto karty je zde: http://topic.expreview.com/2007-10-23/1193114539d6255.html /EDIT: aktualne tam neni asi ji vrati az 31.10.07
Mimochodem jak se vsude hadaji o cene tak muzu rict ze karta bude na 100% za priblizne 4550 bez dane tj. priblizne 5400-5500 s dani... Za tu cenu ji mam od GIGABYTE v ceniku navic s hrou Neverwinter Nights 2 takze predpokladam ze od jinych vyrobcu bude cena jeste nizsi tak kolem 5000 s dani... Ovsem Asus bude ke karte pridavat hru Company of Heroes: Opposing Fronts a o jinem vyrobci zatim nevim takze ze zacatku bude cena kolem 5500 s dani. /edit: jeste jsem nasel 8800GT od EVGA a ta ke karte asi nic pridavat nebude ale cena bude patrne stejna :(

No neni to na tak vykonnou kartu super cena? Ja nevim jak vy ale ja mam noveho faforita na dalsi grafickou kartu v PC ;)

Edit by Smeli: přejmenováno
25.10.2007 04:20
IntriNo, já bych musel nejdřív mít nového favorita na PC...:-) Ale vypadá slibně, to bezesporu. Zase je na co se těšit - především na bitku mezi HD 2950 a 8800 GT.
25.10.2007 04:40
25.10.2007 04:45
Pavel Boček[QUOTE=tgfh;56466]HD 2950 nebude, viz Smeliho příspěvky ohledně AMD/ATi[/QUOTE]

Njn to pěkně dokopali...

first.indian: odkud máš to info o ceně (vnitřní info)...? Nevíš taky jak se budou vyvíjet ceny GTX...? Pže asi půjde dolů všechno, navíc pokud AMD vydá to R680 v jakékoliv podobě tak bych očekával +- nastejno výkon s GTX a cenové bitky...už si brousím zuby na lidskou cenu :rules
25.10.2007 04:50
IntriAha... Njn, marketing je svinstvo. Billy nám dokazuje, jak velké. Když si AMD myslí, že jim to pomůže ke slávě... Ale pokud jde o to, význam mého příspěvku je v podstatě tentýž - jen přejmenovali výrobek. Bitka by měla být tak i tak.

BTW, o HD 3xxx jsem slyšel teď nedávno něco málo, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Nějak jsem to přešel, ale říkal jsem si, že je nějak moc brzo na novou generaci grafik od AMD... By mě zajímalo, čeho tím chtějí dosáhnout. Že by se snažili se co nejdříve vyhoupnout na čísla nVidie, aby se tak nakonec utkávaly karty nVidia GeForce 9800 GT a AMD Radeon HD 9800 XT?
25.10.2007 04:51
first.indian[QUOTE=Pavel Boček;56469]
first.indian: odkud máš to info o ceně (vnitřní info)...? Nevíš taky jak se budou vyvíjet ceny GTX...? Pže asi půjde dolů všechno, navíc pokud AMD vydá to R680 v jakékoliv podobě tak bych očekával +- nastejno výkon s GTX a cenové bitky...už si brousím zuby na lidskou cenu :rules[/QUOTE]

Cenu mam aktualne primo z velkoskladu... Jak se budou menit ceny ostatnich karet jako je 8800GTS 320/640MB a 88800GTX momentalne nevim ale rekl bych ze budou porad stejne protoze 320/640MB verze se jen doproda, uz se myslim ani nevyrabi a GTX zustane high end takze cena sice asi klesne ale ne nejak vyrazne...
Jinak v normalnich obchodech uz se da za velmi podobnou cenu jako jsem psal take objednat: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50643
25.10.2007 04:56
Pavel Boček[QUOTE=first.indian;56473]Cenu mam aktualne primo z velkoskladu... Jak se budou menit ceny ostatnich karet jako je 8800GTS 320/640MB a 88800GTX momentalne nevim ale rekl bych ze budou porad stejne protoze 320/640MB verze se jen doproda, uz se myslim ani nevyrabi a GTX zustane high end takze cena sice asi klesne ale ne nejak vyrazne...
Jinak v normalnich obchodech uz se da za velmi podobnou cenu jako jsem psal take objednat: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50643[/QUOTE]

Jop. Koukám na ten test a valím oči, i když tak moc ne, viděl jsem pár predikcí a osobně jsem si i myslel že by mohla GT podělat GTS 640, ale že by těch 16 shaderů udělalo TOLIK mě nenapadlo :D Jinak jak sem říkal, měla by přijít konečně snad i konkurence pro GTX, tak by i mohla spadnout. Ale ceny jdou i tak nenápadně dolů, naposled sem se díval před pár týdny stála kolem 13k a dneska už i něco málo nad 12,5k...
25.10.2007 04:57
husky14[QUOTE=Pavel Boček;56475]Jop. Koukám na ten test a valím oči, i když tak moc ne, viděl jsem pár predikcí a osobně jsem si i myslel že by mohla GT podělat GTS 640, ale že by těch 16 shaderů udělalo TOLIK mě nenapadlo :D[/QUOTE]Ona to dela hlavne frekvence tech shaderu, u 88GT bezi na 1500MHz a u GTS tusim jen na 1200MHz....

Jinak super vykon za ty prachy (snad to neni uplnej fake) ;)
Jen doufam, ze ji aspon nekdo zkusi s pasivem, treba takovej Gainward by moh byt prukopnik :p Ta by mi pak slusela :D
25.10.2007 04:58
Intri[quote=Pavel Boček;56475]Ale ceny jdou i tak nenápadně dolů, naposled sem se díval před pár týdny stála kolem 13k a dneska už i něco málo nad 12,5k...[/quote]

Tohle je spíš jen konkurenční boj jednotlivých obchodů, než pád ceny karty jako takové.
25.10.2007 05:06
Pavel Boček[QUOTE=Intri;56478]Tohle je spíš jen konkurenční boj jednotlivých obchodů, než pád ceny karty jako takové.[/QUOTE]

IMHO obojí, před několika měsíci ohlásili její zlevnění a kde to bylo...? Do teď sem neviděl skok, prodejci si prostě mastili kapsy a postupně zlevňovala. Ale jestli je ten test fakt pravda, tak tak karta po přetočení podělá i GTX, no blíží se k Ultře !!! Sakra to ať někdo rychle potvrdí...jestli je to pravda tak se lidi těšme že si jich moc nekoupíme, protože v takovým případě zmizí těch 50k karet za den. Navíc kolik jich vlastně zbalí OEM dodávky...?
25.10.2007 05:13
IntriHmm, jak nečekané... No jo, je fakt, že nikde se nepíše, že se prodejce musí držet trendů vývoje cen výrobků... Pokud ceny nepadnou ani u jednoho z významných obchodů, je to pak marné. Přímo u výrobce se karta koupit nedá. Jinak ten výkon je fakt moc hezký. Přes 10 tisíc bodů v 3DMarku 06 i při full HDčku, to by se mi líbilo. Jen mít ještě full HD monitor a dostatečně silnou sestavu... Prostě bych potřeboval kvůli tomu vyměnit celý počítač, abych si mohl koupit grafárnu za 6 tisíc.:-)
25.10.2007 05:18
Pavel Boček[QUOTE=Intri;56484]Přes 10 tisíc bodů v 3DMarku 06 i při full HDčku...[/QUOTE]

No, důležití je to že to má 12,5k bez AA a AF a přetočená dá asi 14,5k...[SIZE="1"]jinak já se osobně v budoucnu spokojím s wide 1440x900, co si pořád pořizovat takovou krávu...radši si dám menší monitor blíž než mít velkej a čučet na to ze dvou metrů abych si neukroutil hlavu :D Problémy se sestavou mě trápí taky, však se po očku dívám po velmi výhodných (tedy na nesmyslně nevýhodné upgrady jo) komponentách :)[/SIZE]
25.10.2007 05:38
husky14[QUOTE=Pavel Boček;56481]Sakra to ať někdo rychle potvrdí...[/QUOTE]Obr na PCT 4u uz ji ma doma a testuje :p
25.10.2007 07:03
first.indianZas to tak nehrotte... 8800GT sice podle prvniho testu vypada dobre. Ja mu i verim. Ale i kdyz uz bude v obchodech tak to jeste 14 dni vydrzim abych se podival co predvede RV670 a pak se teprve budu rozmyslet co koupim. Podle me hned po uvedeni 8800GT ji budou kupovat jen skalni priznivci Nvidie. Rozumny clovek pocka na to co nabidne konkurence...

GIGABYTE:
Core Clock (MHz) 600MHz
Mem Clock (MHz) 1800MHz

EVGA:
Core Clock (MHz) 700MHz
Mem Clock (MHz) 2000MHz
25.10.2007 07:30
first.indianPridam par fotek karty od XFX ktere jsem nikde moc nevidel ;) Z obrazku je taky jasne jaka hra bude ke karte prilozena.
25.10.2007 07:36
Pavel Boček[QUOTE=first.indian;56507]Podle me hned po uvedeni 8800GT ji budou kupovat jen skalni priznivci Nvidie. Rozumny clovek pocka na to co nabidne konkurence...[/QUOTE]

Konkurence bude asi dražší, takže i kdyby byl výkon o něco výš, tak lidi neprohloupí. Si uvědom že pokud se to fakt blíží dost natvrdo ke GTX a po přetočení ji to i překoná tak za poloviční cenu to nebrat hned...? Proč...? Se to vyprodá a pak zase přijde na řadu AMD, když RV670 přijde o něco pozděj :D Sem zvědavej co budou dělat s GTX, pokud ji nevylepší nebo hrubě neslevní tak v porovnání s tímto bude jako Ultra - výkonnější o 15-20% a o polovinu dražší.
25.10.2007 07:56
first.indian[QUOTE=Pavel Boček;56524]Konkurence bude asi dražší, takže i kdyby byl výkon o něco výš, tak lidi neprohloupí. Si uvědom že pokud se to fakt blíží dost natvrdo ke GTX a po přetočení ji to i překoná tak za poloviční cenu to nebrat hned...? Proč...? Se to vyprodá a pak zase přijde na řadu AMD, když RV670 přijde o něco pozděj :D Sem zvědavej co budou dělat s GTX, pokud ji nevylepší nebo hrubě neslevní tak v porovnání s tímto bude jako Ultra - výkonnější o 15-20% a o polovinu dražší.[/QUOTE]
Spekulace spekulace spekulace... Az budou fakta muzem o tom diskutovat. :) Teoreticky by mela byt vyroba karty s RV670 cenove mene narocna. Coz ale o finalni cene nic nerika. Cena 8800GT je ale nasazena proklate nizko to se musi uznat. Bych se ani nedivil kdyby ji nvidia "dotovala" - byl by to dalsi hrebik do rakve AMD/ATi... ;)
25.10.2007 08:06
husky14[QUOTE=first.indian;56532]Spekulace spekulace spekulace... Az budou fakta muzem o tom diskutovat. :) Teoreticky by mela byt vyroba karty s RV670 cenove mene narocna. Coz ale o finalni cene nic nerika. Cena 8800GT je ale nasazena proklate nizko to se musi uznat. Bych se ani nedivil kdyby ji nvidia "dotovala" - byl by to dalsi hrebik do rakve AMD/ATi... ;)[/QUOTE]Jj financni situace obou vyrobcu je odlisna, ATI si nemuze dovolit "nevydelavat"....
A co kdyz se ukaze, ze RV670 nakonec nebude stacit na 88GT? nVidia ji tutove zdrazi!
Takze proc nekoupit co nejdriv? Nemyslim predobjednavat dneska, ale tahle super cena nemusi vydrzet dlouho :rolleyes:

Btw. obr nahodil prvni vysledky svyho testovani.... spotreba odpovida prvnimu testu na expreview a Mark06 dela obr za 12667b. Prvni test nebyl fake, bude to super karta za ty prachy....:p
25.10.2007 08:13
first.indian[QUOTE=husky14;56535]Jj financni situace obou vyrobcu je odlisna, ATI si nemuze dovolit "nevydelavat"....
A co kdyz se ukaze, ze RV670 nakonec nebude stacit na 88GT? nVidia ji tutove zdrazi!
Takze proc nekoupit co nejdriv? Nemyslim predobjednavat dneska, ale tahle super cena nemusi vydrzet dlouho :rolleyes:

Btw. obr nahodil prvni vysledky svyho testovani.... spotreba odpovida prvnimu testu na expreview a Mark06 dela obr za 12667b. Prvni test nebyl fake, bude to super karta za ty prachy....:p[/QUOTE]

Ja pocitam s tim ze az bude 8800GT v mem oblibenem skladu skladem tak uz budou venku nejake testy RV670. A zajet do skladu pro nejake zbozi je pro me otazka 10 minut a klidne i v sobotu v 8 vecer :D Takze mam svoji karticku doufam jistou ;) a jestli se dostane na ostatni me netrapi :p

Btw. Vykon dle ocekavani. To ze test nebyl fake uz bylo myslim jasne od doby co ho z webu stahnuli ;)
25.10.2007 08:24
husky14[QUOTE=first.indian;56536]Ja pocitam s tim ze az bude 8800GT v mem oblibenem skladu skladem tak uz budou venku nejake testy RV670. A zajet do skladu pro nejake zbozi je pro me otazka 10 minut a klidne i v sobotu v 8 vecer :D Takze mam svoji karticku doufam jistou ;) a jestli se dostane na ostatni me netrapi :p[/QUOTE][OT]Uprimnost za uprimnost: kez by meli v tom tvym skladu do stredy inventuru a v pondeli se zdrazovalo :p[/OT]
25.10.2007 08:44
Intri[quote=Pavel Boček;56487]No, důležití je to že to má 12,5k bez AA a AF a přetočená dá asi 14,5k...jinak já se osobně v budoucnu spokojím s wide 1440x900, co si pořád pořizovat takovou krávu...radši si dám menší monitor blíž než mít velkej a čučet na to ze dvou metrů abych si neukroutil hlavu :D Problémy se sestavou mě trápí taky, však se po očku dívám po velmi výhodných (tedy na nesmyslně nevýhodné upgrady jo) komponentách :)[/quote]

Právě... Kde jsou ty časy, kdy jsem se radoval, že jsem svou 9550 vytáhl z 2170 bodů v 3DMarku 03 na 3330... Teď mám v noťasu HD 2600, skóre kolem 7400 bodů v 03, tak se jenom třesu, ať je ta karta schopná utáhnout Starcraft 2 na slušné detaily i max. rozlišení, jinak se neubráním a utratím spoustu peněz za novou sestavu. A to nechci...:-)

Jinak pokud jde o ty karty, je fakt moudré si počkat na konkurenci, když má přijít.
25.10.2007 10:38
Pavel Boček[QUOTE=first.indian;56532]Spekulace spekulace spekulace... Az budou fakta muzem o tom diskutovat. :) Teoreticky by mela byt vyroba karty s RV670 cenove mene narocna. Coz ale o finalni cene nic nerika. Cena 8800GT je ale nasazena proklate nizko to se musi uznat. Bych se ani nedivil kdyby ji nvidia "dotovala" - byl by to dalsi hrebik do rakve AMD/ATi... ;)[/QUOTE]

No, vycházím z cen v zahraničí a konečně vlastně i u nás v předobjednávkách, kde je to asi za cenu 6-6,5k (aspoň teď).
25.10.2007 11:26
first.indian[QUOTE=Pavel Boček;56559]No, vycházím z cen v zahraničí a konečně vlastně i u nás v předobjednávkách, kde je to asi za cenu 6-6,5k (aspoň teď).[/QUOTE]

Ukaz mi tedy obchod v CR kde se da predobjednat karta s RV670... Ze bych neco prehledl?

A i kdyby tak to jen ukazuje na to ze nvidia fakt bude prodavat 8800GT pod cenou vyrobnich nakladu jen aby AMD/ATi nic neprodali... Vyroba RV670 je urcite levnejsi nez vyroba 8800GT za to bych dal ruku do ohne :) Nvidia musi met asi dobre bobky z RV670 kdyz nasadila takovou cenu... :notsure No rozhodne si pockam do 15.11. na to co predvede AMD/ATi Kdyz nad tim tak premyslim tak si momentalne myslim ze ze 8800GT bude pomalejsi. :shut (za to bych ale ruku do ohne uz urcite nedal :D )
26.10.2007 08:38
SmeliGainward 8800GT v ceníku alfy: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H4107K0BT0BXFFO
6990,- :)

[SIZE="1"]hehe, ta poznámka: Předpokládaná dostupnost 1.11. ve velmi omezeném množství :)[/SIZE]
26.10.2007 10:18
first.indianDalsi recenze: http://www.pconline.com.cn/diy/graphics/reviews/0710/1135586.html
Takrka v rodnem jazyce ;)

Btw. pretaktovani karty celkem nic moc...
26.10.2007 10:21
Pavel Boček[QUOTE=first.indian;56811]Dalsi recenze: http://www.pconline.com.cn/diy/graphics/reviews/0710/1135586.html
Takrka v rodnem jazyce ;)[/QUOTE]

V pondělí prý bude mít OBR recenzi na konkurenci...

[SIZE="1"]Btw, od kdy tam píše...? Přehlíd sem ho dřív nebo teď dostal šanci každej chuj z fora jak lidi odešli na HWM...třeba Highlander...sakra jestli píše jak tehdá ty WB tak se může jít PCT zakopat :D[/SIZE]

[SIZE="1"]ADD//test bloků třetí kolo a už z úvodu je mi na zvracení :runaway:thumbdown[/SIZE]
26.10.2007 10:53
Karel PolívkaV pondělí skončí NDA a stejně tak i na SHW bude recenze GF8800GT, je nutné to do té doby rozebírat kde to bude, když za 2 dny to bude všude zveřejněné?
26.10.2007 11:01
Pavel Boček[QUOTE=Karel Polívka;56817]V pondělí skončí NDA a stejně tak i na SHW bude recenze GF8800GT, je nutné to do té doby rozebírat kde to bude, když za 2 dny to bude všude zveřejněné?[/QUOTE]

No tak trochu jo, P@pi (předpokládám že to dělá on) za sebou netrousí informace z testů :slug
26.10.2007 11:01
first.indian[QUOTE=Karel Polívka;56817]V pondělí skončí NDA a stejně tak i na SHW bude recenze GF8800GT, je nutné to do té doby rozebírat kde to bude, když za 2 dny to bude všude zveřejněné?[/QUOTE]

Nedockavce co si tu kartu chteji predobjednat ty recenze a predcasne vysledky jiste zajimaji. :)
26.10.2007 11:04
Intri[quote=first.indian;56825]Nedockavce co si tu kartu chteji predobjednat ty recenze a predcasne vysledky jiste zajimaji. :)[/quote]

Přesně tak, v takovou chvíli je každá minuta, kterou člověk ušetří při získávání dat, k nezaplacení.:-)
26.10.2007 11:10
Karel Polívka[QUOTE=Pavel Boček;56824]No tak trochu jo, P@pi (předpokládám že to dělá on) za sebou netrousí informace z testů :slug[/QUOTE]
Víte, co znamená NDA? Pokud byste to věděl, tak byste se tak neptal. To, že to někdo není schopen dodržovat komentovat nebudu.
26.10.2007 11:21
Intri[quote=Karel Polívka;56827]Víte, co znamená NDA? Pokud byste to věděl, tak byste se tak neptal. To, že to někdo není schopen dodržovat komentovat nebudu.[/quote]

I na tom se přece dá založit strategie, jak získávat návštěvníky. Kdo přinese informace jako první je prostě král. A NDA ne-NDA, někomu je to prostě jedno. Jak dlouho je pak takový server schopný dávat informace, to nikdo neví. Ale dovedu si celkem snadno představit, že informace uniknou, ale nikdo není schopen se dopátrat, odkud vlastně unikly.
26.10.2007 11:42
Karel PolívkaSamozřejmě, to ani nepopírám, nicméně taková strategie moc dlouho nevydrží...

Každopádně to nemění nic na tom, že SHW bude i v budoucnu NDA dodržovat.
26.10.2007 11:45
Intri[quote=Karel Polívka;56834]Každopádně to nemění nic na tom, že SHW bude i v budoucnu NDA dodržovat.[/quote]

Ono, upřímně, v českých vodách to ani jinak nejde, že... Ztratit možnost uvádět informace mezi prvními by celkem jistě znamenalo zánik, konkurence není malá.
26.10.2007 11:53
Karel Polívka[QUOTE=Intri;56835]Ono, upřímně, v českých vodách to ani jinak nejde, že... Ztratit možnost uvádět informace mezi prvními by celkem jistě znamenalo zánik, konkurence není malá.[/QUOTE]
Zánik by to určitě neznamenalo. Svět hardware například minulý rok několik měsíců recenze grafik v podstatě nedělal (ne pozdě, ale my je skutečně nedělali vůbec) a nějaký propad jsme kvůli tomu nezaznamenali (přitom u grafik je podstatně více příležitostí než kdekoli jinde v tom, aby server vyniknul v rychlosti podávání informací a recenzí). Je mnoho dalších oblastí a možností, jak čtenářům poskytnout důvod, aby server navštěvovali. Ona exkluzivita je jedna z mnoha možností, navíc zde neplatí pravidlo, že jednou recenzovaná věc na serveru X není už na serveru Y vůbec zajímavá.
26.10.2007 11:57
Intri[quote=Karel Polívka;56838]Zánik by to určitě neznamenalo. Svět hardware například minulý rok několik měsíců recenze grafik v podstatě nedělal (ne pozdě, ale my je skutečně nedělali vůbec) a nějaký propad jsme kvůli tomu nezaznamenali (přitom u grafik je podstatně více příležitostí než kdekoli jinde v tom, aby server vyniknul v rychlosti podávání informací a recenzí). Je mnoho dalších oblastí a možností, jak čtenářům poskytnout důvod, aby server navštěvovali. Ona exkluzivita je jedna z mnoha možností, navíc zde neplatí pravidlo, že jednou recenzovaná věc na serveru X není už na serveru Y vůbec zajímavá.[/quote]

To je vlastně pravda. Ale i tak, proč si kazit reputaci a zbavovat se návštěvníků ( jedno, kolik jich je ), když to není nutné... Na nejrůznějších fórech je dost často vidět zpráva typu "tam to měli tehdy a tehdy, tady je to pomalé", "tamten server je pomalý, tady to bylo daleko dřív" apod.
27.10.2007 12:03
Karel PolívkaAsi takhle: pro mě je mnohem důležitější mít otevřený zdroj oficiálních informací od výrobce kdykoli potřebuji, než potenciální nebezpečí toho, že nás někdo v nějaké diskuzi označí za šneky :slug :slug :slug (respektive za slimáky) - a navíc kvůli tomu nás dotyčný navštěvovat nepřestane.
27.10.2007 12:09
IntriNo, to člověk podle mě nikdy neví, jestli to náhodou nebude zrovna ten jazýček na vahách, kvůli kterému web ztratí tři stovky každodenních návštěníků. Ale určitě nebudu stavět své úvahy proti úvahám někoho, kdo má v provozování informačního portálu dlouhou praxi. Moje úvahy jsou prostě to - úvahy.
27.10.2007 02:52
Pavel Boček[QUOTE=Karel Polívka;56827]Víte, co znamená NDA? Pokud byste to věděl, tak byste se tak neptal. To, že to někdo není schopen dodržovat komentovat nebudu.[/QUOTE]

To nebyla otázka, to byla odpověď na Vaši otázku proč tu propíráme kde to bude a co se ví :shut
27.10.2007 11:04
first.indianDalsi recenze: http://www.tweaktown.com/reviews/1210/1/page_1_introduction/index.html
Tentokrat karty od MSI. Podle recenze je karta hlucnejsi nez HD 2900XT a navic se i vice zahriva. Potom nechapu jak nekde lide basni jak karta malo hreje a neni hlucna. U HD 2900XT to vsude vyzdvihovali jak rve a tady nic? Kde se stala chyba?... :notsure
27.10.2007 11:44
husky14[QUOTE=first.indian;56890]Dalsi recenze: http://www.tweaktown.com/reviews/1210/1/page_1_introduction/index.html
Tentokrat karty od MSI. Podle recenze je karta hlucnejsi nez HD 2900XT a navic se i vice zahriva. Potom nechapu jak nekde lide basni jak karta malo hreje a neni hlucna. U HD 2900XT to vsude vyzdvihovali jak rve a tady nic? Kde se stala chyba?... :notsure[/QUOTE]S timhle jednoslotem se dalo predpokladat, ze karta bude hodne topit, dyt ma stejnou spotrebu jako 88GTS po OC....

Navic kdyz se podivam na ten vrtulnicek, uz z jeho konstrukce je celkem jasny, ze bude pekne slyset. Takovyhle rovny lopaticky s ostryma hranama sem kdysi na jednom chladici mel a byl to hukot :thumbdown

Ze je karta ticha prohlasil imho jen OBR.... tichy PC je hooodne subjektivni pojem (treba mu to chlazeni stahly ovladace :notsure), kazdopadne ta recenze na TweakTown je dost vymluvna.... tichy to rozhodne nebude :rolleyes:
27.10.2007 11:48
P@piVzhledem k NDA nemůžu nic říct, ale systém testování hlučnosti na TweakTownu mi moc nesedí. Narvat hlukoměr k větráku mi přijde jako totální blbost. Přece od PC sedím půl metru a nemám otevřenou bočnici a také nemám desktop (tedy tak jak to oni testují).

Mimoto, kde si vzal, že se ta karta málo hřeje?

Hehe počkejte si do pondělí :D.
27.10.2007 11:52
Intri[quote=P@pi;56897]Mimoto, kde si vzal, že se ta karta málo hřeje?[/quote]

:-) Není toto už nepřímé porušení NDA?:-) Když víme, že kartu testuješ, dá se přece snadno ( i když nepodloženě ) vyvodit, že tvá otázka je založená na osobních zkušenostech a díky tomu teď víme, že doopravdy hřeje.:-)
27.10.2007 11:56
husky14[QUOTE=P@pi;56897]Vzhledem k NDA nemůžu nic říct, ale systém testování hlučnosti na TweakTownu mi moc nesedí. Narvat hlukoměr k větráku mi přijde jako totální blbost. Přece od PC sedím půl metru a nemám otevřenou bočnici a také nemám desktop (tedy tak jak to oni testují).[/QUOTE]Tak snad to aspon udelali u vsech karet stejne.... imho tichej ten vrtulnicek asi nebude, ale :shut

Pockame do pondeli :p
27.10.2007 12:05
first.indian[QUOTE=P@pi;56897]Vzhledem k NDA nemůžu nic říct, ale systém testování hlučnosti na TweakTownu mi moc nesedí. Narvat hlukoměr k větráku mi přijde jako totální blbost. Přece od PC sedím půl metru a nemám otevřenou bočnici a také nemám desktop (tedy tak jak to oni testují).

Mimoto, kde si vzal, že se ta karta málo hřeje?[/QUOTE]
At meri jak meri tak nejakou vypovidajici hodnotu to snad ma pokud pouzivaji porad stejnou metodiku mereni a at je hodnota jakakoli rozdil mezi hlucnostmi by mel odpovidat. A ze malo topi jsem tak lehce predpokladal podle vyrobniho procesu ale ze by topila vic jak 2900XT to by me teda ani ve snu nenapadlo ;)

[QUOTE=Intri;56899]:-) Není toto už nepřímé porušení NDA?:-) Když víme, že kartu testuješ, dá se přece snadno ( i když nepodloženě ) vyvodit, že tvá otázka je založená na osobních zkušenostech a díky tomu teď víme, že doopravdy hřeje.:-)[/QUOTE]

Nedelej z komara velblouda...
27.10.2007 12:25
P@piTo Intri: Přesně jsem čekal kdo se toho chytne :rolleyes:. Je to normálně položená otázka, protože jsem já to nikde neviděl. Ta otázka nevychází z osobních zkušeností, ale z toho co jsem doposavaď četl na netu :rolleyes:. Osobní zkušenosti sem absolutně nepletu a ani plést nebudu. Rozhodně ti neřeknu zda ta karta topí anebo ne, ale podle dosavadních recenzí mi nepřijde zrovna málo vařící.

Vezmu-li to logicky, karta má nižší výrobní proces, ale zase má více SP...
27.10.2007 12:47
Pavel BočekZajímavější IMHO bude jestli na to padne třeba chladič z GTX, ten by ji určitě zkrotil :rolleyes: Ten co tam je teď tak od oka vypadá pouze jako jeho jednoslotová verze. Btw, RV670 má taky jednoslot, je taky nižším procesem a má být taky výkonnější...aby to nedopadlo zase jako s R600 :runaway Všichni půjdou do jednoslotu a nebude to chladit :shut
27.10.2007 01:45
Intri[quote=first.indian;56906]Nedelej z komara velblouda...[/quote]

Jen žádný strach, to jsem nemyslel jako útok na P@piho, proto tam ty smajlíky. Jen mi to přišlo takové "nápadné". Každopádně na tu recenzi se celkem dost těším. Sice si tu kartu kupovat celkem najisto nebudu, ale rád si počtu něco o aktuálním dění na celkem zajímavém trhu.
27.10.2007 01:48
Intri[quote=P@pi;56910]To Intri: Přesně jsem čekal kdo se toho chytne :rolleyes:. Je to normálně položená otázka, protože jsem já to nikde neviděl. Ta otázka nevychází z osobních zkušeností, ale z toho co jsem doposavaď četl na netu :rolleyes:. Osobní zkušenosti sem absolutně nepletu a ani plést nebudu. Rozhodně ti neřeknu zda ta karta topí anebo ne, ale podle dosavadních recenzí mi nepřijde zrovna málo vařící.

Vezmu-li to logicky, karta má nižší výrobní proces, ale zase má více SP...[/quote]

No, řekl bych, že u AMD se teď budou hlavně zaměřovat na co nejvyšší výkon, na který zákazníci budou slyšet asi nejvíc. Spotřeba a zahřívání se asi bude řešit až později, až se AMD trochu vzchopí. Teď je pro něj důležité, aby jeho karty porazily nVidii v co nejvíce testech.
27.10.2007 01:52
P@piNo vzhledem k rozměrům čipů RV670 vs 8800 GT bude to teplo asi přesně opačně :D.
27.10.2007 01:58
Intri[quote=P@pi;56936]No vzhledem k rozměrům čipů RV670 vs 8800 GT bude to teplo asi přesně opačně :D.[/quote]

Teď nechápu, co tím chceš říct.
27.10.2007 02:17
P@piRV670 je dle dosavadních informací mnohem menší čip = velmi pravděpodobně tedy nižší výkon, nižší cena a nižší spotřeba.
27.10.2007 02:38
IntriJo tak... No, to záleží na AMD, jak se rozhodlo. Však v pondělí budeme vědět.:-) Každopádně výkon by neměl být nijak nízký, nevím, jestli zákazníci budou slyšet zrovna na to, že karty od AMD mají sice o 3 tisíce bodů v 3DMarku míň, ale za to mají o 10W nižší spotřebu... Cena je pak už něco jiného, ale jestli chtějí dávat 8800GT za necelých 7 tisíc, bude mít AMD sakra co dělat.
27.10.2007 02:45
Pavel Boček[QUOTE=P@pi;56939]RV670 je dle dosavadních informací mnohem menší čip = velmi pravděpodobně tedy nižší výkon, nižší cena a nižší spotřeba.[/QUOTE]

No tak nevím jestli podle velikosti se dá něco určovat. Rozhodně má vliv na přenos tepla, ale zbytek je už věcí vnitřní struktury, malej čip může být pekelně výkonnej ale taky ne, naopak velkej čip s větší výrobní technologií může být stejně nebo víc výkonnej a může míň hřát (via K10). Všechno záleží na uspořádání, technologiích úspory produ a na tom, jak se s tím pak SW pracuje.
27.10.2007 02:52
IntriV základu přece celkem obecně platí, že menší plocha míň topí...
27.10.2007 02:55
first.indian[QUOTE=Intri;56943]Cena je pak už něco jiného, ale jestli chtějí dávat 8800GT za necelých 7 tisíc, bude mít AMD sakra co dělat.[/QUOTE]

Nevim co tady porad plasite s cenou kolem 7 tisic s dani... To je mozna tak cena nejakeho predrazeneho obchodu co si prihazuje za exkluzivitu ze ji bude met prvni. Cena ve velkoskladech se pohybuje u ruznych karet kolem 4500-4800 bez dane... Takze urcite pujde sehnat za cenu 5500 s dani.
27.10.2007 02:56
Pavel Boček[QUOTE=Intri;56946]V základu přece celkem obecně platí, že menší plocha míň topí...[/QUOTE]

Ale zase z menší plochy se hůř odvádí teplot>vypadá to že topí víc. Jak říkám, dělat takový predikce...si počkám na testy, protože když odmrvíš čip tak to je znát. Podívej se na K8 - zlepšili strukturu a výkon i spotřeba je (bude, první kousky zatím IMHO ještě nic moc nepředvedly) jinde (provnáš-li právě 65nm kousky). A plocha se nějak moc (nebo snad vůbec) nezměnila.

ADD// first.indian: na OC bylo pár názorů který mě zaujaly. např. že to porušení NDA vlastně byl jen marketingovej tah, protože když se pak podíváš na vývoj cen - stále jdou nahoru - tak by to tomu odpovídalo: nalákají lidi a cena pak bude jinde. Navíc jak se budou doprodávat se ještě zdraží, pak nebudou a cena se asi vyhoupne. A pak Alfa je jeden z nejlevnějších shopů, takže bych jejich cenu bral jako velkej argument že to tak nakonec možná bude ve všech obchodech...
27.10.2007 03:01
Intri[quote=first.indian;56947]Nevim co tady porad plasite s cenou kolem 7 tisic s dani... To je mozna tak cena nejakeho predrazeneho obchodu co si prihazuje za exkluzivitu ze ji bude met prvni. Cena ve velkoskladech se pohybuje u ruznych karet kolem 4500-4800 bez dane... Takze urcite pujde sehnat za cenu 5500 s dani.[/quote]

Tím hůř pro AMD, ale ta cena stejně stoupne, s tím bych si nedělal iluze.
@Pavel Boček: To fakt uvidíme, co nám AMD předvede, rozhodně mají naše Pokročilá Mikro Zařízení co dohánět, tak jim jen přejme, ať se jim karty vydaří co nejvíc, ať můžeme sledovat nelítostný konkureční boj a pády cen nejen o jednotky, ale o desítky procent.
27.10.2007 03:06
Pavel Boček[QUOTE=Intri]...ať můžeme sledovat nelítostný konkureční boj a pády cen nejen o jednotky, ale o desítky procent.[/QUOTE]

Jj, to já rád :D Doufám že fakt něco předvedou a že konečně přinesou taky nějakej high-end (R680). Akorát se bojím, že to bude až příští rok a nemuselo by to s cenou těch svrchních modelů tak zamávat :(
27.10.2007 03:28
IntriNo jo, 5 miliard dolarů je 5 miliard dolarů... S AMD ta koupě ATI prostě zamávalo, tak si nemůže dovolit investovat do vývoje tolik peněz, kolik by mohla ATI sama. Jsem fakt zvědavý, jak to s AMDček celkově dopadne, jestli se jí fakt ten nákup vyplatí a opravdu začne dělat vysoce kvalitní procesory s integrovaným grafickým jádrem, nebo jestli se bude vzpamatovávat příliš dlouho.
27.10.2007 03:43
Pavel Boček[QUOTE=Intri;56957]No jo, 5 miliard dolarů je 5 miliard dolarů... S AMD ta koupě ATI prostě zamávalo, tak si nemůže dovolit investovat do vývoje tolik peněz, kolik by mohla ATI sama. Jsem fakt zvědavý, jak to s AMDček celkově dopadne, jestli se jí fakt ten nákup vyplatí a opravdu začne dělat vysoce kvalitní procesory s integrovaným grafickým jádrem, nebo jestli se bude vzpamatovávat příliš dlouho.[/QUOTE]

[SIZE="1"]Tohle už není úplně k tématu...ale teď dělají všechno, od procesorů přes čipsety po grafiky a spolu to bude IMHO šlapat jako čert, jestli si četl aktulitu, kde zkoušeli 6400+ BBE na 790FX a FSB šlo na 510 MHz. Jestli takhle půjde i Phenom a nahodíš si tam čtyry RV670/R680 tak mi říkej že to lidi nebudou kupovat a AMD se nezvedne :thumb To že jsou ve ztrátě vlastně způsobily problémy s prodejem který se řešily, pak vůbec spojení obou firem a splácení úvěru...se poddá :thumb[/SIZE]
27.10.2007 03:56
IntriTo se uvidí časem. Každopádně fakt AMDčku přeju, ať se jim grafické karty vydaří. A to nejen proto, že se mi v podstatě vždycky dostane do ruky grafika od AMD, ať už z vlastní vůle nebo náhodou.:-)
27.10.2007 04:05
husky14[QUOTE=P@pi;56939]RV670 je dle dosavadních informací mnohem menší čip = velmi pravděpodobně tedy nižší výkon, nižší cena a nižší spotřeba.[/QUOTE]TDP cipu RV670 ma mit udajne kolem 130W (HD3870) a 105W (HD3850), takze s tim topenim to bude na stejno, ne-li horsi.... taky ma HD3870 dvouslot.
27.10.2007 06:20
Intri[quote=husky14;56964]TDP cipu RV670 ma mit udajne kolem 130W (HD3870) a 105W (HD3850), takze s tim topenim to bude na stejno, ne-li horsi.... taky ma HD3870 dvouslot.[/quote]

Hmm, to už budou rozdíly v označení karet i na úrovní desítek, nejen stovek? Takhle se v tom už laik nevyzná vůbec. O to snad AMDčku jde nebo co.
27.10.2007 07:35
first.indianTesty ve hre Crysis ;) Jsem mile prekvapen :)
http://www.tweaktown.com/articles/1211/2
28.10.2007 01:33
Smeli[QUOTE=husky14;56964]TDP cipu RV670 ma mit udajne kolem 130W (HD3870) a 105W (HD3850), takze s tim topenim to bude na stejno, ne-li horsi.... taky ma HD3870 dvouslot.[/QUOTE]

TDP karty, čipu je menší...

Což nemění nic na OT tady, takže si an to dávejte bacha :angry
29.10.2007 09:05
mech13tak na www.tweaktown.com jim to uz uteklo, ale maji nejak zahlceny server:D spotreba cca jako GTS, vykon hodne dobry... no bude to zajimava karta

http://www.tweaktown.com/reviews/1210/msi_geforce_nx8800gt_512mb_graphics_card/index.html

btw v kolik hodin to NDA konci? kdy to tu bude

jen ten chladic pry uplne nestaci...

EDIT: hmm... tak sem si prave vsiml ze to uteklo uz docela davno a uz to je v tomto topicu... tak me klidne ignorujte
29.10.2007 09:55
IntriAle výsledky to jsou nádherné. Škoda jen, že jsem doposud nenašel recenzi na SHW.
29.10.2007 10:42
husky14[QUOTE=mech13;57458]jen ten chladic pry uplne nestaci...[/QUOTE]Na VR-Zone zas namerili teplotu v zatezi 66°C, coz je proti tem prvnim informacim o cca. 90°C docela rozdil.... uvidime v dalsich recenzich :notsure
29.10.2007 12:41
ResurrectionTak jsem se ted docetl, ze nova cena pro EU je 250euro, coz znamena ze, to s tim favoritem pomeru cena/vykon asi nebude tak horke... ostatne neni to zas tak prekvapujici, jelikoz konkurencni ATI HD2900 se prodava za podobnou cenu. Kez bych se mylil!
29.10.2007 02:06
first.indian[QUOTE=Resurrection;57539]Tak jsem se ted docetl, ze nova cena pro EU je 250euro, coz znamena ze, to s tim favoritem pomeru cena/vykon asi nebude tak horke... ostatne neni to zas tak prekvapujici, jelikoz konkurencni ATI HD2900 se prodava za podobnou cenu. Kez bych se mylil![/QUOTE]

Prave jsem jednu objednal za 5425,- s dani... (tj. moje velkoobchodni cena... maloobchodni bude tak o par stovek vetsi... ja ji prodavam za 5500,- pro zname :p ) Konkretne model od Gigabyte... Dodaci lhuta do tydne prej tak uvidim :)
29.10.2007 07:33
P@piNj, ale sežeňte v dnešní době HD 2900 PRO a XT už je opravdu cenově někde jinde. Jinak kdo je buď slepý nebo má link přímo na forum - v magazínu vyšla recenze.
29.10.2007 08:56
first.indianMSI NX8800GT-T2D512E-OC, 512M DDR3/256b, PCIe2.0
Mirne pretaktovana verze. Ale cena o dost vetsi ;) 6400,- s dani :( Ale jak tak koukam na dostupnost a skladove zasoby tak jich ze zacatku asi moc nebude... Kdo tento tyden sezene 8800GT nekde skladem muze mluvit o stesti :)
29.10.2007 09:21
husky14Na tuhle si pockam ja.... :p
30.10.2007 09:20
pas!kMyslim ze unahlene se hrnout do koupe 8800 GT neni nejlepsi volba .. Uvidime co prinese pule listopadu a nove karty od ati .. myslim ze idealni pro rozhodovani bude konec listopadu kde budou nejake testy a pod ..
30.10.2007 09:32
ICEBOSStak pokud 8800gt oc nabizi za 6,5K vykon, ktery jeste pred mesicem nemely karty ani za 10K, nemyslim si, ze by to byla spatna koupe. Na novou ATi jsem taky zvedavej, nicmene nvidia do ty doby bude mit mozna i odladeny ovladace a to nebude mit ati ani za pul roku :-/
30.10.2007 09:51
pas!kJe to bezesporu luxuni karta za super penize nicmene .. proc si nepockat kdyz za mesic tu treba bude neco lepsiho za mozna stejne penize :)
30.10.2007 09:51
husky14[QUOTE=pas!k;57773]Myslim ze unahlene se hrnout do koupe 8800 GT neni nejlepsi volba .. Uvidime co prinese pule listopadu a nove karty od ati .. myslim ze idealni pro rozhodovani bude konec listopadu kde budou nejake testy a pod ..[/QUOTE]Jj, presne pred rokem prisla takovahle bomba v podobe G80 a ATI na to odpovida vlastne doted (s problemy typu propady AA pri vyssich rozlisenich, spotreba, teploty, ovladace atd). Kdo tenkrat koupil G80, urcite neprohloupil a neprohloupi ani ted s G92.... ;)

Imho urcite ma cenu pockat na RV670 a srovnani vykonu, ale obavam se, ze ATI bude moc konkurovat zase jenom tou cenou....

No flame :)

EDIT:
Btw. kazdopadne jsem hodne zvedavej na srovnani vykonu 88gt 512MB vs. 256MB, nemusel by to byt takovej rozdil pri mensich rozlisenich a ta cena by mohla byt nekde kolem tech 5,5k za 256MB.... :p
30.10.2007 09:53
pas!kV pohode ja nejsem priznivec ani jedne strany .. preferuji pomer cena vykon .. ja jen ze ta doba do toho nez se rozhodne a odkrejou se karty je 16 dni ;) Myslim si ze to se proste vyplati pockat :) Historie se nemusi opakovat .. Opakuji proti 8800 GT absolutne nic nemam sam o ni uvazuji ale zatim pockam :)
30.10.2007 09:57
IntriNo, na jednu stranu sohulasím, na stranu druhou, nestane se nic moc, když teď někdo koupí 8800GT za 6 tisíc a pak zjistí, že za 5 tisíc mohl mít podobně výkonnou kartu... Jasně, tisícovku člověk nenajde na ulici, ale za to, aby si člověk udělal radost, to stojí.
30.10.2007 01:15
first.indianStejne nez bude 8800GT bezne dostupna v obchodech pro normalni lidi co nemaji zname ve velkoskladech a mezi prodejci tak uz budou venku testy RV670... Takze zatim neni co resit :)
30.10.2007 05:17
B.Gen.Jack.O.NeillAhoj, jen skromný dotaz. Dost bych chtěl 8800GT, ale četl jsem že má mít něco jako PCI-E 2.0, potřebuji desku s PCI-E 2.0 nebo ji na její plný výkon utáhne i deska s "normálním" PCI-E 16x ? Předpokládám asi 1.0, o verzi tam nic nepíší.
30.10.2007 05:18
tgfhPošlape to, kdyby to nešlapalo tak by ji nikdo nechtěl
30.10.2007 06:02
ResurrectionVsude v parametrech ma oficialni podporu i rozhrani PCIE16x 1.0 a 1.1. Jediny co mi prijde trochu zvlastni, ze jsem u zadne zakladni desky nevidel, co ma za verzi PCIE16x... Ale nedelam si iluze, ze by 2.0 byla hromadne nasazovana do vsech desek :-)
30.10.2007 06:35
husky14[QUOTE=Resurrection;57941]Vsude v parametrech ma oficialni podporu i rozhrani PCIE16x 1.0 a 1.1.[/QUOTE]Jj, viz. treba tady , poslape to urcite.... :p

[QUOTE=Resurrection;57941]Jediny co mi prijde trochu zvlastni, ze jsem u zadne zakladni desky nevidel, co ma za verzi PCIE16x...[/QUOTE]Projdi si tohle nebo tohle , verzi si najdes.... ;)
30.10.2007 08:18
WithmanNevím, jestli to tu někdo psal, ale napíšu něco o dostupnosti 8800GT. :)

Poptával jsem tuto grafiku od MSI a Gigabytu.

Dle všeho teprve teď dodala nVidia čipy pro výrobu grafik, protože nebyly. Produkťák na MSI mi řekl, že budou asi kolem 20.11.2007. U Gigabytu mi řekl, že bylo objednáno 250ks a do ČR přišlo asi 10ks. Dalších 500ks je přiobjednáno a dorazí v druhé půlce listopadu, tj. shoduje se s prvním řečeným termínem.

Jinak dle testů vypadá moooooooooooooooooooooooc luxusně a už jsem si jí předobjednal. :D Myslím si, že se k mému dnes objednanému HP LP2465 bude moc hodit. :D :thumb :cool: :inlove
30.10.2007 09:46
ResurrectionTak to je nerealny ta dostupnost... :-/ Sice ji mam od vcera predobjednanou taky (od Gigabyte), ale dockam se ji jak rikas asi az v druhy puli listopadu. No aspon do ty doby vyjde ta Atina a budem je moct porovnat nez vubec bude ta 8800GT na sklade. Chjo, ale co se da delat.
30.10.2007 10:17
Pavel Boček[QUOTE=husky14;57794]Jj, presne pred rokem prisla takovahle bomba v podobe G80 a ATI na to odpovida vlastne doted (s problemy typu propady AA pri vyssich rozlisenich, spotreba, teploty, ovladace atd). Kdo tenkrat koupil G80, urcite neprohloupil a neprohloupi ani ted s G92.... ;)

Imho urcite ma cenu pockat na RV670 a srovnani vykonu, ale obavam se, ze ATI bude moc konkurovat zase jenom tou cenou....[/QUOTE]

No, nový ovladače taky dost pomohly, se mrkni, v některých testech překonala i 8800 GTX. A je to jen můj dojem nebo postupně s ovladači je takových testů kde jde výkon nahoru víc :notsure Každopádně AMD už by molhlo mít ovladače OK, na druhou stranu NVIDIA to tak odladěné ještě nemá...každopádně už tu asi teď nikdo v blízké době za rozumnou cenu 8800GT nekoupí, vzhledem k počtu a zájmu o ně :D Takže nezbývá než na ty testy RV670 počkat :rolleyes:
30.10.2007 10:24
IntriOhledně těch ovladačů, není to tak dávno, co nVidia říkala, že se teď musí zaměřit na odstranění chyb, což je jejich priorita, a o výkon se začnou zajímat až poté, co doladí stabilitu. AMD by v tomto fakt mohlo být napřed, zvlášť pokud jde o podporu Visty. Ale pokud jde o výkon, AMD by raději mělo uvést srovnatelnou kartu za lepší cenu, jinak jim nepomůžou ani sebevyladěnější ovladače.
30.10.2007 10:29
Pavel Boček[QUOTE=Intri;57999]Ohledně těch ovladačů, není to tak dávno, co nVidia říkala, že se teď musí zaměřit na odstranění chyb, což je jejich priorita, a o výkon se začnou zajímat až poté, co doladí stabilitu. AMD by v tomto fakt mohlo být napřed, zvlášť pokud jde o podporu Visty. Ale pokud jde o výkon, AMD by raději mělo uvést srovnatelnou kartu za lepší cenu, jinak jim nepomůžou ani sebevyladěnější ovladače.[/QUOTE]

No, jen sem chtěl upozornit že výkon pomalu stopá :) Ale toe jedno, starý karty (2900) už jsou skoro k nesehnání.
30.10.2007 10:35
P@piJo výkon stoupnul fakt pěkně, ale celkově jsou ty bety docela mizerný.

Padání her (Crysis, HL2:E2). OBR má stejnou zkušenost. Jemu teda padalo i Jericho, to mě funguje OK. Jinak třeba mám svoje udělaný drivery na monitor (oficiálně totiž umí 1800x1440 a víc nic, neofíko 2048x1536 na 85Hz :D) a prostě s betama ty rozlišení nedostanu, prostě si to veme info o rozlišeních z monitoru a i když mu nacpeš drivery nativní obrazovka 1280x1024, tak ti furt nabízí 1800x1440 :(. Navíc nechápu systém už tří BETA driverů a jeďnech normálních a různé podpory karet v nich....
30.10.2007 10:38
IntriTo fakt na kartách nVidie běžně padají hry kvůli nestabilním ovladačům?
30.10.2007 10:39
Pavel Boček[QUOTE=P@pi;58006]...[/QUOTE]

To se snad poddá zároveň s RV670, přece by nedali na trh kartu s výkonnýma, ale nestabilníma ovladačema ne :runaway
30.10.2007 10:44
IntriNo, prozatím to vypadalo, že s tím nVidia neměla až tak velký problém. Sice jsem slyšel, že jsou ty ovladače nestabilní, ale představoval jsem si spíš krátké zaseknutí hry, třeba nějakou reinicializaci ovladačů a pokračování, ne úplný pád.
30.10.2007 10:46
Pavel Boček[QUOTE=Intri;58012]No, prozatím to vypadalo, že s tím nVidia neměla až tak velký problém. Sice jsem slyšel, že jsou ty ovladače nestabilní, ale představoval jsem si spíš krátké zaseknutí hry, třeba nějakou reinicializaci ovladačů a pokračování, ne úplný pád.[/QUOTE]

No, tak nevím čím to, ale možná jsou důvodem právě i ovladače, že ArmA šla na GF8800GTX na Invexu tak strašně pomalu (u st. 10 v Fku). Každopádně hrát to na vistě :mistake není na to odladěná hra, karta a i systém je žrout...
30.10.2007 10:50
IntriSystém je na výkonných mašinách v pohodě. Grafiky si nesežere skoro nic ( Aero se při přechodu do fullscreenu vypíná ), procesory jsou výkonné dost, tak zbývá jen ta paměť. Ale když hru i systém nakrmíš čtyřmi GB, nemůžeš si stěžovat na nedostatek výkonu. Jinak na Invexu jsem nebyl, ale slyšel jsem o notebooku IBM, na který tekla voda.:-) Ale to je OT.
31.10.2007 11:05
ResurrectionFakt zacinam byt znechucen! Jednak tak sileny humbuk plny fam a nepodlozenych tvrzeni jsem snad jeste nevidel a druhak ta katastrofalni nedostupnost. Jsem pripraven 15. tu objednavku celou zrusit a koupit tu novou Atinu pokud bych ji mohl dostat jeste tenhle mesic. Opravdu me prestava zajimat, jestli je o 200 bodu v 3DMarku lepsi nebo horsi, kdyz je to navic tak relativni vzhledem k ovladacum/pretaktovani/testovane aplikaci/hre/testovane sestave. Beru proste prvni co bude k dispozici, alespon se ukaze, ktera firma je schopnejsi. 8800GT je sice super za skvelou cenu, ale k cemu to je, kdyz ji v dohledny dobe stejne nikdo nekoupi? Kdyz je nemaj, tak meli release posunout na dobu az je mit budou... Si pripadam jak za totace, kterej sem nastesti poradne nezazil.
31.10.2007 11:11
mech13Resurrection: jaky znechuceni? ze nekde neco jeste nevali tak uplne presne jak by melo? dalsi ovladace budou OK. tady ma nVidida hodne nahoru, jednak ma ovlavace odladeny podstatne driv nez ATI a taky byvaji karty dostupne mnohem driv... (viz brutalni zpozdeni HD2900)
po tom jak ta karta dopadla v recenzich se nedalo cekat nic jineho nez ze ji bude kriticky nedostatek, je proste hodne dobra za skvelou cenu.
jestli podobne dopadne i RV670 tak se ji taky nebude mozny dockat
31.10.2007 11:24
Smeli[QUOTE=mech13;58137]Resurrection: jaky znechuceni? ze nekde neco jeste nevali tak uplne presne jak by melo? dalsi ovladace budou OK. tady ma nVidida hodne nahoru, jednak ma ovlavace odladeny podstatne driv nez ATI a taky byvaji karty dostupne mnohem driv... (viz brutalni zpozdeni HD2900)
po tom jak ta karta dopadla v recenzich se nedalo cekat nic jineho nez ze ji bude kriticky nedostatek, je proste hodne dobra za skvelou cenu.
jestli podobne dopadne i RV670 tak se ji taky nebude mozny dockat[/QUOTE]

No, jednak odladěnost pramení z toho, že nvidia vydává karty dřív, tzn. má více času. Navíc mám dojem, že jak něco odladí tak na to náseldně hodí bobek a víc už se o to nestará dokud se neobjeví nutnost nějakého toho hotfixu. zpoždění HD2900pro - ano, bylo, ale všiml sis všech faktorů které to způsobili? Že bude 8800GT nedostatek už koluje po netu pár dní, u RV670 bych počítal, že situace bude jasnější (výroba jede od začátku listopadu a nemít dostatek kusů v den hard launche by byl moc velký průser). Osobně nevidím důvod kupovat teď 8800GT dokud neskončí NDA na RV670

Edit:
@mech: RV670 nebude výkonější (má být cca výkoná jako R600) ale o to bude levnější (podle posledního info od Fuada tak prý při vypuštění cena bude $199 za RV670XT, což se mi moc líbí, nehledě že výroba je levná, jádro menší atd atd, no uvidíme za tři týdny).
31.10.2007 11:33
mech13[QUOTE=Smeli;58139]No, jednak odladěnost pramení z toho, že nvidia vydává karty dřív, tzn. má více času. Navíc mám dojem, že jak něco odladí tak na to náseldně hodí bobek a víc už se o to nestará dokud se neobjeví nutnost nějakého toho hotfixu. zpoždění HD2900pro - ano, bylo, ale všiml sis všech faktorů které to způsobili? Že bude 8800GT nedostatek už koluje po netu pár dní, u RV670 bych počítal, že situace bude jasnější (výroba jede od začátku listopadu a nemít dostatek kusů v den hard launche by byl moc velký průser). Osobně nevidím důvod kupovat teď 8800GT dokud neskončí NDA na RV670[/QUOTE]

nerad bych aby to sklouzlo do flame... ATI na tom zatim casto byla vykonem hur tak proste musela ladit dokud ten vykon nebyl lepsi. nv to tak kriticky nepotrebovala protoze tam ten vykon proste je od zacatku...
u 2900 vim ze tech faktoru bylo hodne, proste se nezadarilo, ale byl to priklad jak to taky muze nekdy doadnout... v grafikach sice moc doma nejsu ale co si ma derava pamet vzpomina tak nv vydava nove karty vicemene zavcasu a vzdy driv nez ATI konkurencni modely
s tou 8800GT - stejne si ji ted nikdo moc nekoupi, protoze nez skonci NDA nebude. ted jsou obednavky, skonci NDA, a bud se obednavky budou rusit nebo zustanou a karta by mohla v dohledne dobe dorazit;)
osobne doufam ze RV670 na tom bude dost dobre a bude ho dostatek, nevim kolik tezkych ran jako C2D(Q) a 8800 by mohlo jeste DAAMIT vydrzet

EDIT: tim driv vyladene ovladace jsem myslel po vydani, ne ze do toho zahrnes nejake to zpozdeni na strane ATI, ktera ovladace ladi treba jeste pul roku po tom co jsou karty na trhu (na druhou stranu to muze byt takovy bonus pro majitele)
jestli se v necem pletu (coz vubec nevylucuju) tak se priucim
31.10.2007 11:59
pas!kJa jen doufam ze tu zase nevypukne valka ala ati vs nvidie .. kdyz se na to podivam z jakehokoliv uhlu situace pro nas uzivatele je vic nez prizniva .. Na trh se dostava karta ktera svym pomerem cena/vykon leckomu vyrazila dech .. co na tom ze bez podpory 10.1 a ze docasne nebude? Myslim ze tim ze Nvidie nestihla predvyrobit dostatek karet si ukrojika kus zisku. Osobne jsem fakt hodne zvedavy s cim ati prijde .. i kdyz pouzivam poslednich par let prevazne atinacke karty zadnou citovou vazbu k nim nemam .. je mi uplne jedno jestli v pc budu mit nvidii ci ati jedine co me zajima je abych za co nejmensi peniz dostal co nejvic muziky ... takze lamentovani ktera znacka je lepsi necham na vas ostatcnich ;) Jedine z ceho mam strach je aby cena te 8800GT nesla nahoru .
31.10.2007 12:22
Resurrection[QUOTE=Smeli;58139]výroba jede od začátku listopadu a nemít dostatek kusů v den hard launche by byl moc velký průser.[/QUOTE]

Nemel jsem v planu rozpoutavat flame ati vs nvidia. Osobne je mi to uplne jedno jako pas!kovi. Jde mi o to, ze opravdu neminim cekat na tu kartu mesic. I tech 14 dni mi prijde dost HC, kdyz ta karta oficialne vysla predevcirem. Beru to jako totalni nezvladnuti a selhani nVidie, pokud se neprokaze co nevidet opak. Jestlize ta Atina bude ve chvili hard-launch skladem, tak si koupim tu. Je to jednoduche, jsem zakaznik a beru co nabizi trh. Moje hlavni znechuceni je prave z te nedostupnosti. Jinak jestli me neco fakt dostalo, tak informace, ze Gigabyte ty karty dostal az druhej den po hard-launch... to je neuveritelny.
31.10.2007 01:02
P@piRád bych upřesnil to padání her a tím hanění driverů NVIDIA.

Předně ano, Intri má pravdu. Dojde k reinicializaci driverů, jenže ne hned, ale až po nějaké době, např. 1 minuta. Což jsem nikdy nečekal a hru shodil (pokud to šlo samozřejmě). Moc jsem to neřešil, takže si to příliš nepamatuji :).

Ale já bych se toho nebál. Šlo vždy o drivery pro Vistu, navíc BETA. S normálníma ovladačema od NVIDIE jsem snad nikdy neměl žádný problém.
4.11.2007 08:25
B.Gen.Jack.O.NeillJestli můžu, v recenzi na 8800GT zde na serveru byl test Call Of Duty 4 dema, karta dopadla opravdu hezky, ale co znamená v nadpisu toho testu maximální detaily (medium) ? Na co to tedy je? Max nebo med. ?
4.11.2007 09:34
NeomeNTak sem jednim z majitelu GF8800GT a muzu potvrdit ze se jedna o skvelou kartu. Konkretne mam kartu od firmy ZOTAC ktera ma takty core 660 shader 1600 mem. 1800 teplota mne nejde nad 65stupnu vetsinou 60+-2stupne (samozrejmne v zatezi) a hluk neni zdaleka tak hroznej jak sem cekal. Ale mam precejen jeden malinkej problemek - v Riva Tuneru 2.06 mne nejdou nastavit zvlast otacky ventilaturu pro jednotlivy rezimi (2D , low3D , perf. 3D) prez BIOS karty se mne to zkouset nechce (precejen je to uplne nova karta) nevite nekdo o programku kterej by to zvladal??
4.11.2007 10:00
P@pi[QUOTE=B.Gen.Jack.O.Neill;59727]Jestli můžu, v recenzi na 8800GT zde na serveru byl test Call Of Duty 4 dema, karta dopadla opravdu hezky, ale co znamená v nadpisu toho testu maximální detaily (medium) ? Na co to tedy je? Max nebo med. ?[/QUOTE]

Demo umožňuje nastavit pouze medium, tedy maximum dema. Ale jak je to v plné verzi těžko říct, možná že hra poběží jen na medium :D.
5.11.2007 12:00
Pavel Boček[QUOTE=NeomeN]...[/QUOTE]

RT nedokáže u posledních driverů rozlišit 2D a 3D takty, takže to asi nerozlišuje vůbec a nejde ani zvlášť nastavit otáčky ventíku bych tak řekl...
5.11.2007 02:28
Smeli

http://www.expreview.com/news/hard/2007-11-05/1194258126d6796.html

Edit: ech, ještě o co jde: karta je dílem Gainwardu a chladič je dítkem CM, prodávat by se měli jeden na druhém :)
5.11.2007 03:20
Siebentak ot je krása...uvidíme co vydaj ostatní..ale moc pěkný...
5.11.2007 04:52
husky14[QUOTE=Sieben;60045]tak ot je krása...uvidíme co vydaj ostatní..ale moc pěkný...[/QUOTE]Krasa? :eek: Tohle vypada dost neskladne, tohle se ti ani nevejde do bedny a jeste ti to zlomi PCB.... zlatej pasiv od Sparklu nebo treba HR-03 a S1.... :p

EDIT: dle tohohle clanku GeForce 8800 GT 256 MB již za týden by melo 256MB pameti bezet taky na 1800MHz? Nebylo podle puvodnich zprav planovano 256MB na 1400MHz? To je totiz docela peknej rozdil ve vykonu karty....
7.11.2007 12:00
7.11.2007 10:31
SmeliNo jo, trpělivost růže přináší... po "podvodech" s beta ForceWare je tu i další nehezká zpráva:
13.5% of 8800gt's are dead on arrival
[QUOTE]Nvidia's 8800GT experiences teething problems

INTERNET FORUMS ARE caught in a row about the first batch of Geforce 8800GT cards. It seems that several users reported problems with stability, and their negative postings caused quite a stir.

Our own hack Dean Pullen reports that his review card, a BFG 8800GT is producing BSODs on boot, and the situation did not change even after changing couple of motherboards. The cards that are in our Croatian Lab right now (Gainward, XFX and Zotac) are functioning just perfectly, however.

An Australian outlet has also been in touch to say that of the 22 cards they were allocated, three don't work (two Inno3d 8800GT 512Mb cards one Gainward 8800GT 512Mb card). All three were dead on arrival. "Fans spin, no signal," reports our source. He notes: "Thirteen-and-a-half per cent DOA is not good enough..."

We visited couple of forums where users rae complaining about first batch of boards from BFG, PNY and EVGA. But in truth, we're facing the reality of mass production and these companies probably have highest allocation - so problems were bound to strike them first. µ[/QUOTE]
8.11.2007 02:34
SmeliKousek od Gainwardu, pěkná kartička, svádí :)

http://www.expreview.com/news/hard/2007-11-08/1194520202d6866.html
8.11.2007 03:33
LoVypina se na 8800 standardnim designu vetrak v AERO? Jak moc huci pri hre?
8.11.2007 04:20
husky14[QUOTE=Lo;61154]Vypina se na 8800 standardnim designu vetrak v AERO? Jak moc huci pri hre?[/QUOTE]Jak moc huci? To je strasne individualni. Nekdo ti rekne ze je neslysny a nekdo ze je to nejhlucnejsi co ma v PC....

Imho vetrak se na ni nevypina nikdy (jen zpomali ve 2D) a vzhledem k tomu, ze Aero je 3D aplikace, spis bych cekal stejnej hukot jako ve hre ;)
8.11.2007 10:39
husky14 GeForce 8800 GT? Nemáme... :rolleyes:
8.11.2007 10:59
Pavel BočekKdo náhodou nechodí na SHW ale jen na fórum tak tu je oficiální vyjádření: http://www.svethardware.cz/vyjadreni-nvidie-o-aktualni-nedostupnosti-novych-geforce-8800-gt-v-cr/18789
12.11.2007 01:41
B.Gen.Jack.O.NeillJestli mohu, tak nějak nechápu, jakto že mají 8800GT všech výrobců referenční takty i paměti, to vydá NVidie nějakou podmínku, že to tak musí být?
12.11.2007 01:57
husky14Nemaj, je plno vyrobcu, kteri prodavaj OC verze, uz se objevuje i jiny chlazeni (i pasivni) a jsou i vyrobci, kteri maj upraveny napajeni na PCB atd....
14.11.2007 09:07
B.Gen.Jack.O.NeillJá spíš myslel specifikace RAM. třeba že k něm nikdo nedá RAM o vyšší frekvenci, ne pouze přetaktované, nebo o větší šířce sběrnice... Jestli mohu ještě k nepodpoře DX 10.1, nebude to vadit? Nestane se že se za půl roku objeví hra na DX10.1 a na "obyčejné" DX 10 kartě ta hra nepůjde, nebo půjde pomaleji? Jako to bylo s DX 9? Když přidali Shader model 3 do 9.0c, tak karty s podporou DX9.0 ostrouhaly... A také, v čem tkví takové rozdíly v benchmarcích 8800GT? Na techspotu x světu hardware x pctuningu - Někde je v stejných či podobných rozlišeních GTS 640 horší, jinde maličko lepší, někde na GTX ztrácí 5 FPS, někde 2... Chápu že jsou jiné CPU, ale třeba na tech spotu měli obecně horší CPU v testech než jinde a dosáhli lepších výsledků. Tak co je tedy směrodatné?
16.11.2007 08:27
SmeliNová gétéeska :)

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=204524

[QUOTE]Price : US$299~349[/QUOTE]
17.11.2007 04:34
haxanhm kdyz se podivam na ten rozdil ve vykon a cene v porovnani k 8800GT tak teda nic moc.
17.11.2007 04:50
Pavel Boček[QUOTE=haxan;63966]hm kdyz se podivam na ten rozdil ve vykon a cene v porovnani k 8800GT tak teda nic moc.[/QUOTE]

No za těch 6k by to i šlo...
19.11.2007 10:06
husky14Prvni testy 8800GT/256MB v 3DMarku06 a HL2 EP2 na Expreview ....

Ve 1280x1024 4xAA/16xAF je ztrata proti 512MB max. 4%.... zatim to vypada docela nadejne :)
19.11.2007 10:18
Pavel BočekKdo se ptal na tu GTSku, tak eVGA má kromě staré G80 s 96 SP taky starou G80 s novým PCB - 112 SP (je to v mé aktualitě na SHW, byla i testovaná). Teď mají G92 se 112 SP a přímo NVIDIA nedávno specifikovalo G92 se 128 SP. Asi tak...
20.11.2007 12:04
29.11.2007 11:20
SmeliK člověku z TweakTownu se dostala nová 8800GTS 512 a výsledek? No, posuďte sami: http://www.tweaktown.com/articles/1234/1/page_1_introduction/index.html
29.11.2007 12:09
husky14[QUOTE=Smeli;67131]No, posuďte sami: http://www.tweaktown.com/articles/1234/1/page_1_introduction/index.html[/QUOTE]Do rozliseni 1280x1024 v klidu 8800GT, pro vyssi rozliseni uz se bude hodit 8800GTS.... :)
29.11.2007 02:33
filkyNova GTSka je muj favorit na vanocni darecek :)
29.11.2007 02:38
pas!kPOKUD SI TED ZAVOLATE DO BRNENSKEHO ALFACOMPU JE TAM JESTE VOLNA JEDNA GAINWARD 8800gt CENA 6990 .. ALE J ETO OTAZKA TAK 20MINUT RIKAL BOREC TAK SI POSPESTE KDO MA ZAJEM :) DRUHOU UZ JSEM BOOKNUL NA KOMPL KTEREJ SKLADAM.
29.11.2007 02:41
Smeli[QUOTE=filky;67169]Nova GTSka je muj favorit na vanocni darecek :)[/QUOTE]

V poměru cena/výkon podle mě neprodejný křáp :D
5.12.2007 03:35
speedsnail8800GTS 512(G92) skladem. DXT 7850kc (Gigabyte) , Agen 9230kc (Asus)
5.12.2007 05:11
filkyAšus GTS - 9 506,91 Kč s DPH
http://www.alza.cz/asus-en8800gts-htdp-512mb-ddr3-geforce-nx8800gts-pci-express-x16-sli-hdtv-2xdvi-d84370.htm

BFG GeForce 8800 GT OC2 / 6 938,- Kč s DPH
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50874

Obe jeden kus na ceste :)
5.12.2007 06:26
husky14Pro vsechny vahajici: od Arctic Cooling oficialne potvrzena kompatibilita Accelera S1 s 8800GT ;)
5.12.2007 10:50
Pavel Boček:p

[QUOTE="Fudzilla"] ECS uses Arctic Cooling for 8800GT

ECS has released a new non-reference cooled addition to its 8800GT lineup, branded Geforce 8800GT Dual Turbo. ECS has decided to go for Arctic Cooling's Accelero S1, four heatpipe passive solution in combination with AC's Turbo module.

The ECS Dual Turbo version has Arctic Cooling's Turbo module, which is dual fan option that fits on AC's S1 or S2 passive cooling solutions. Arctic Cooling's Turbo module is actually two high performance 80mm fans that spin at 1500RPM and produce 42CFM's of airflow. According to the ECS press release, when tested under 3DMark05, Nvidia's reference cooling heats up to 91 C. When cooled with just Accelero S1, temperature falls down to 73 C and with the Turbo module temperature goes even lower, to 64 C.

The press release didn't include specifications of the card so we must presume that it will work at reference clocks, which doesn't mean that there will be no headroom for additional overclocking. Unfortunately the availability and price hasn't been announced, but this looks like a good cooling solution since you can choose between completely silent and Turbo module dual fan cooled option.[/QUOTE]

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4561&Itemid=1
zítra v aktualitě...
5.12.2007 11:36
Pavel Boček[QUOTE="Fudzilla"]
Asus to put 1GB on 8800GT

According to our Turkish colleagues over at Donanimhaber.com Asus plans to release a 8800GT with 1GB of memory. When compared to Asus 8800GT 512MB version it is clear that the 1GB card has a different PCB design.

According to Donanimhaber.com, clocks will remain at reference values, 600MHz for the GPU and 900MHz (1800MHz effective) for 1GB of GDDR3 memory. Since Expreview.com has a picture of the 512MB version they managed to compare it and noticed that 1GB version will not use the referent design PCB. The PWM heatsink and the cooler are the same for both 512MB and 1GB version as well as the overclocked HD 3800 series which we wrote about here.

Apparently the 1GB version will use a 3 phase PWM while 512MB version uses 2 phase. The fan connector is moved from the top of the card back down to the bottom. The PWM heatsink has been moved a bit back closer to the power connector and the memory chips are placed differently. Looks like Asus did a lot of changes to fit 1GB of memory on this card.

The comparison can be found here.[/QUOTE]

http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4566&Itemid=1

Skvělej chladič, spolu s OC to bude něco do SLI...
7.12.2007 10:30
husky14Test G92 8800GTS/512

Legion Hardware
7.12.2007 01:38
filkyVykon nove GTS vypada suprove. :)
7.12.2007 01:45
Resurrection[QUOTE=filky;69478]Vykon nove GTS vypada suprove. :)[/QUOTE]

A cena otresne :-) 375 USD/EURO mi za vykon +10-15% prijde fakt brutalni... ale uvidime :D
7.12.2007 01:46
pas!k[QUOTE=filky;69478]Vykon nove GTS vypada suprove. :)[/QUOTE]
Co ti na tom za ty penize prijde suprovniho proboha ? ;)
7.12.2007 01:59
filky[QUOTE=pas!k;69480]Co ti na tom za ty penize prijde suprovniho proboha ? ;)[/QUOTE]

Samozrejme, ze nesmis kupovat v ceskem shopu, ty ceny tady jsou premrstene. Jsem domluveny kamosem co prodava HW v UK a koncova cena pro me bude cca 7.500 Kc.
7.12.2007 02:06
pas!k[QUOTE=filky;69486]Samozrejme, ze nesmis kupovat v ceskem shopu, ty ceny tady jsou premrstene. Jsem domluveny kamosem co prodava HW v UK a koncova cena pro me bude cca 7.500 Kc.[/QUOTE]

To porad neresi ten rozdil v cene .. 8800gt nebo hd 3870 muzes objednat stejne v UK a asi za dost mensi cenu ne ?
7.12.2007 02:23
filky[QUOTE=pas!k;69490]To porad neresi ten rozdil v cene .. 8800gt nebo hd 3870 muzes objednat stejne v UK a asi za dost mensi cenu ne ?[/QUOTE]

Ne. Ceny za 8800gt a 3870 jsou zhruba stejne. Rozdil v cene pro novou GTSku je u nas zpusobeny pristupem ceskych obchodniku a jejich strategii. Proc nenasadit vysokou cenu, kdyz jim to ty lidi koupi ze? :)

Nova GTS za 9.5k je proste zlodejina. :D

Pro srovnani 8800gt a 3870ka -
http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-052-BG&groupid=701&catid=56&subcat=1008
http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-145-AS&groupid=701&catid=56&subcat=416
10.12.2007 12:47
Sairus88Kluci vzpamatujte se mam ji objednanou v CZ za 7000
10.12.2007 05:34
pas!k[QUOTE=Sairus88;70265]Kluci vzpamatujte se mam ji objednanou v CZ za 7000[/QUOTE]

link?
11.12.2007 10:38
Pavel BočekNěkolik 88GT v Alfakompu v Brně na skladě - nejde to přes e-shop atd. ale lze si je prej bloknout telefonem. Jsou to Gigabyte GV-NX88T512H-B za 6 290,- Kč. V CZC je ještě 6 kusů ASUS, ale za pěknou pálku (7 247,- Kč).
12.12.2007 10:29
filkyhttp://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8800gts-htdp-d84370.htm

tak o tyden pozdeji a karta uz stoji s DPH o litr mene, tomu se rika kseft.
Bejt tema lidma, co ji minuly tyden koupili, tak ji jdu vratit (14 denni lhuta), vezmu prachy a znovu ji koupim. Chtel bych videt ty kysele tvare tech obchodniku. :D
13.12.2007 11:14
zulucops[QUOTE=filky;71260]http://www.alza.cz/graficka-karta-asus-en8800gts-htdp-d84370.htm

tak o tyden pozdeji a karta uz stoji s DPH o litr mene, tomu se rika kseft.
Bejt tema lidma, co ji minuly tyden koupili, tak ji jdu vratit (14 denni lhuta), vezmu prachy a znovu ji koupim. Chtel bych videt ty kysele tvare tech obchodniku. :D[/QUOTE]

Ale je skladem!! To je dulezite :-)
14.12.2007 07:17
Pavel BočekTakže týdenní rekapitulace (větší kšefty):
GF88GTS: v Alfě skladem Zotac (8 690,- Kč), v Alze skladem MSI (cena 9 281,- Kč je ale hrozná)
GF88GT: v Alfě na cestě na sklad Zotac (6 890,- Kč)

Dodávky jsou stále nepravidelmé, pár kusů od jednoho výrobce...
16.12.2007 12:43
filkyta MSI ma v bundlu Lord of the Rings Online :)
16.12.2007 12:53
Pavel Boček[QUOTE=filky;72241]ta MSI ma v bundlu Lord of the Rings Online :)[/QUOTE]

Tak to hodně vysvětluje. Každopádně nechápu k čemu nám to v ČR je, když opravdu málo lidí má kombinaci rychlýho netu, času, chutě to hrát a peněz na takovou grafiku :D

Jinak víc k tématu, v současnosti je v Alfě pár GTS skladem, přibylo i několik TwinTech (6 990,- Kč), počet RHD 3850 ale taky klesl o 2/3 oproti včerejšku. Tzn. kdo si nepůjde osobně (pokud vůbec něco příští tejden dojde), už asi pod stromek nebude mít nic.
16.12.2007 01:03
filky[QUOTE=Pavel Boček;72247]Tak to hodně vysvětluje. Každopádně nechápu k čemu nám to v ČR je, když opravdu málo lidí má kombinaci rychlýho netu, času, chutě to hrát a peněz na takovou grafiku :D
[/QUOTE]

Mozna se budete divit, ale tech lidi zas tak malo neni. :p Navic tahle zabava uz davno neni pro pubertaky. Jsem v lotro guilde nejmladsi a to mi zrovinka dnes je 32. :)
16.12.2007 01:11
Pavel Boček[QUOTE=filky;72254]Mozna se budete divit, ale tech lidi zas tak malo neni. :p Navic tahle zabava uz davno neni pro pubertaky. Jsem v lotro guilde nejmladsi a to mi zrovinka dnes je 32. :)[/QUOTE]

Tak ještě dodám, že je málo takových lidí mezi těmi, kteří tu grafiku právě teď chtějí hodně moc :) Prostě tahle hra konkrétně zaujme mnohem míň lidí než takovej Half nebo Crysis a zrovna teď, když není do PC co koupit za grafiku, je taková věc, za kterou se musí připlatit 6 stovek, celkem :stupid Jo jako chápal bych to kdyby byl výběr, ale teď to bude kupě lidí jen na obtíž.
22.12.2007 07:14
Pavel BočekDostupnost:

GF8800GT: v Alfě jsou skladem ASUS (7 290,- Kč) a Gainward (8 890,- Kč); v Mironetu skladem ASUS (7 448,20 Kč) a ASUS s Glaciatorem (6 584,30 Kč); v Cybexu do 5ti dnů ASUS (6 385,- Kč)
GF8800GTS: v Alfě skladem TwinTech (8 490,- Kč), Zotac (8 690,- Kč), Gainward (8 790,- Kč), ASUS (8 890,- Kč); v Bohemce skladem Point of View (6 876,- Kč); v Mironetu skladem Gainward (8 234,80 Kč) a ASUS (8 490,70 Kč)
23.12.2007 03:15
Pavel Boček[QUOTE=Pavel Boček;74306]Dostupnost:...[/QUOTE]

Chytráci mají zase cenu s DPH někde začitou, takže správně je to 7 598,- Kč za ASUSku GT v Cybexu a 8 182,44 Kč za Point of View v Bohemce.
28.12.2007 02:24
husky14Tak nam zacinaji dalsi spekulace....

Expreview: [First look] Geforce 8800GS 192bit 384MB/768MB GDDR3
28.12.2007 04:34
tgfh[quote=husky14;76204]Tak nam zacinaji dalsi spekulace....[/quote]
Myslím, že není o čem spekulovat, za chvíli máme v obchodech 8800GS
28.12.2007 06:37
husky14[QUOTE=tgfh;76237]Myslím, že není o čem spekulovat, za chvíli máme v obchodech 8800GS[/QUOTE]No podivej se na pocty SP v tech odkazech, cos postoval.... 96 vs. 112, to budou spekulacky :D
29.12.2007 03:30
Pavel BočekDostupnost:

GF88GT: v Alfě skladem TwinTech (6 890,- Kč), Zotac (6 890,-), ASUS (6 990,- Kč), Point of View (7 090,- Kč); v Pixmanii TwinTech (6 569,- Kč), Point of View (6 860,- Kč), ASUS (7 392,- Kč) a MSI (7 635,- Kč); v OKComputers Zotac - OC (6 627,- Kč); v Cybexu do čtyř dnů ASUS (7 598,- Kč); v Mironetu skladem ASUS (7 050,80 Kč; ta samá, jen s EN v názvu stojí 7 448,20 Kč) a ASUS - 256 MB (6 584,30 Kč); v Alze skladem ASUS (7 139,- Kč) a ASUS - 256 MB (6 532,- Kč)

GF88GTS: v Alfě skladem TwinTech (8 490,- Kč), ASUS (8 690,- Kč), Zotac (8 690,- Kč), Gainward (8 790,- Kč); v CZC skladem čtyři ASUS (8 973,- Kč); v OKComputers Gainward (8 579,- Kč); v Pixmanii TwinTech (8 423,- Kč), Sparkle (8 562,- Kč), Point of View (8 721 Kč), PNY (8 765,- Kč) a eVGA (8 987,- Kč); v Mironetu skladem ASUS (8 490,70 Kč); v Bohemce skladem Point of View (8 182,- Kč); v Alze skladem jedna nebo dvě ASUSky (8 793,- Kč)
2.1.2008 05:43
husky14 8800GS 384MB quick comparison with 8800GT 512MB - Expreview
[QUOTE]The quick test shows the 8800GT leads about 27% comparing to 8800GS. But their price gap is about 50% in our local market.

The price of 384MB 8800GS and 768MB 8800GS is 1199CNY(165USD) and 1499CNY(204USD). Price is simular to HD 3850, so we can expect a mid-end VGA card war is incoming.[/QUOTE]

Ze by novy kral pomeru cena/vykon? Vypada to na zajimavejsi volbu nez 88GT/256MB.... ;)
3.1.2008 01:14
Pavel BočekU nás to bude tak 3 300,- Kč a více za tu s méně pamětí...bude to pěkný boj s RHD3850 ale myslím, že ten jej vyhraje ;)

Jinak došla řada 88GT za lepší ceny, při nejbližší příležitosti dodám report. Prozatím se sami dívejte v Alfě a dále, znáte to ;)
3.1.2008 12:19
husky14[QUOTE=Pavel Boček;77691]Jinak došla řada 88GT za lepší ceny, při nejbližší příležitosti dodám report.[/QUOTE]Ze by konecne dorazily Gigabyty za 5,8k....? :rolleyes: [SIZE="1"]Asi ne co?[/SIZE]

Btw. ty reporty delas dobre, uz sem ti za ne posilal bodiky :thumb
3.1.2008 01:28
pas!kJJ ty reporty jsou dobre treba se nekdy dopracujeme k tomu ze to bude solo na foru clovek rozklikne grafiky a uvidi :) To by se mi libilo proste vybrat 5 - 6 kseftu ktery posilaj vsude a delat z nich takove reporty u tech zbozi ktery jsou zrovna v kurzu ;)
3.1.2008 02:21
aldafalloutMam ted v kompu 8800GT od Jetway a na ni Accelero S1. Slape si poměrně dobře. Neměl jsem čas jí příliš testovat na hrách, ale v kombinaci:

DS4 P965
2x1 GB A-DATA 800 Mhz Extreme Edition
Intel E2160 1,8@3,2

dostal v 3D Marku 2006 na 12k. Az budu doma, tak napisu takty jadra, shaderů a pametí.
Hrál jsem na tom Crsis a CoD4 při 1680X1050 plynule na plné detaily.

Jestli bude více času, tak ji pořádně otestoval.
4.1.2008 12:59
Pavel Boček[QUOTE=husky14;77788]Ze by konecne dorazily Gigabyty za 5,8k....? :rolleyes: [SIZE="1"]Asi ne co?[/SIZE]

Btw. ty reporty delas dobre, uz sem ti za ne posilal bodiky :thumb[/QUOTE]

[SIZE="1"]Njn, mít čas...teď se budu balit na lyžák a pak budu týden HW-K.O. To přijedu a klepne mne pepka až uvidím, jak se všechno vyvinulo a co se dělo na fóru :D

No uvidím, tipuji to možná ještě na zítřejší noc...pak po příjezdu se bude asi servisovat PC, no už bych mohl mít doma RHD 3870 :notsure[/SIZE]

Ceny nejsou sice 5,8k, ale už celkem často pod 7k ;)