Strana 4 z 11 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 165

Téma: G92 - GeForce 8800GT / 8800GTS v.2

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

To Intri: Přesně jsem čekal kdo se toho chytne . Je to normálně položená otázka, protože jsem já to nikde neviděl. Ta otázka nevychází z osobních zkušeností, ale z toho co jsem doposavaď četl na netu . Osobní zkušenosti sem absolutně nepletu a ani plést nebudu. Rozhodně ti neřeknu zda ta karta topí anebo ne, ale podle dosavadních recenzí mi nepřijde zrovna málo vařící.

Vezmu-li to logicky, karta má nižší výrobní proces, ale zase má více SP...
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Zajímavější IMHO bude jestli na to padne třeba chladič z GTX, ten by ji určitě zkrotil Ten co tam je teď tak od oka vypadá pouze jako jeho jednoslotová verze. Btw, RV670 má taky jednoslot, je taky nižším procesem a má být taky výkonnější...aby to nedopadlo zase jako s R600 Všichni půjdou do jednoslotu a nebude to chladit

Starousedlík SHW Avatar uživatele Intri
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od first.indian Zobrazit příspěvek
    Nedelej z komara velblouda...
    Jen žádný strach, to jsem nemyslel jako útok na P@piho, proto tam ty smajlíky. Jen mi to přišlo takové "nápadné". Každopádně na tu recenzi se celkem dost těším. Sice si tu kartu kupovat celkem najisto nebudu, ale rád si počtu něco o aktuálním dění na celkem zajímavém trhu.

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    To Intri: Přesně jsem čekal kdo se toho chytne . Je to normálně položená otázka, protože jsem já to nikde neviděl. Ta otázka nevychází z osobních zkušeností, ale z toho co jsem doposavaď četl na netu . Osobní zkušenosti sem absolutně nepletu a ani plést nebudu. Rozhodně ti neřeknu zda ta karta topí anebo ne, ale podle dosavadních recenzí mi nepřijde zrovna málo vařící.

Vezmu-li to logicky, karta má nižší výrobní proces, ale zase má více SP...
    No, řekl bych, že u AMD se teď budou hlavně zaměřovat na co nejvyšší výkon, na který zákazníci budou slyšet asi nejvíc. Spotřeba a zahřívání se asi bude řešit až později, až se AMD trochu vzchopí. Teď je pro něj důležité, aby jeho karty porazily nVidii v co nejvíce testech.

Registrace
    May 2006

No vzhledem k rozměrům čipů RV670 vs 8800 GT bude to teplo asi přesně opačně .

Registrace
    Sep 2007

No vzhledem k rozměrům čipů RV670 vs 8800 GT bude to teplo asi přesně opačně .
    Teď nechápu, co tím chceš říct.

Registrace
    May 2006

RV670 je dle dosavadních informací mnohem menší čip = velmi pravděpodobně tedy nižší výkon, nižší cena a nižší spotřeba.

Registrace
    Sep 2007

Jo tak... No, to záleží na AMD, jak se rozhodlo. Však v pondělí budeme vědět.:-) Každopádně výkon by neměl být nijak nízký, nevím, jestli zákazníci budou slyšet zrovna na to, že karty od AMD mají sice o 3 tisíce bodů v 3DMarku míň, ale za to mají o 10W nižší spotřebu... Cena je pak už něco jiného, ale jestli chtějí dávat 8800GT za necelých 7 tisíc, bude mít AMD sakra co dělat.

Registrace
    Apr 2007

RV670 je dle dosavadních informací mnohem menší čip = velmi pravděpodobně tedy nižší výkon, nižší cena a nižší spotřeba.
    No tak nevím jestli podle velikosti se dá něco určovat. Rozhodně má vliv na přenos tepla, ale zbytek je už věcí vnitřní struktury, malej čip může být pekelně výkonnej ale taky ne, naopak velkej čip s větší výrobní technologií může být stejně nebo víc výkonnej a může míň hřát (via K10). Všechno záleží na uspořádání, technologiích úspory produ a na tom, jak se s tím pak SW pracuje.

Registrace
    Sep 2007

V základu přece celkem obecně platí, že menší plocha míň topí...

Starousedlík SHW Avatar uživatele first.indian
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    Cena je pak už něco jiného, ale jestli chtějí dávat 8800GT za necelých 7 tisíc, bude mít AMD sakra co dělat.
    Nevim co tady porad plasite s cenou kolem 7 tisic s dani... To je mozna tak cena nejakeho predrazeneho obchodu co si prihazuje za exkluzivitu ze ji bude met prvni. Cena ve velkoskladech se pohybuje u ruznych karet kolem 4500-4800 bez dane... Takze urcite pujde sehnat za cenu 5500 s dani.

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Intri Zobrazit příspěvek
    V základu přece celkem obecně platí, že menší plocha míň topí...
    Ale zase z menší plochy se hůř odvádí teplot>vypadá to že topí víc. Jak říkám, dělat takový predikce...si počkám na testy, protože když odmrvíš čip tak to je znát. Podívej se na K8 - zlepšili strukturu a výkon i spotřeba je (bude, první kousky zatím IMHO ještě nic moc nepředvedly) jinde (provnáš-li právě 65nm kousky). A plocha se nějak moc (nebo snad vůbec) nezměnila.

ADD// first.indian: na OC bylo pár názorů který mě zaujaly. např. že to porušení NDA vlastně byl jen marketingovej tah, protože když se pak podíváš na vývoj cen - stále jdou nahoru - tak by to tomu odpovídalo: nalákají lidi a cena pak bude jinde. Navíc jak se budou doprodávat se ještě zdraží, pak nebudou a cena se asi vyhoupne. A pak Alfa je jeden z nejlevnějších shopů, takže bych jejich cenu bral jako velkej argument že to tak nakonec možná bude ve všech obchodech...
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 27-10-2007 v 15:03

Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od first.indian Zobrazit příspěvek
    Nevim co tady porad plasite s cenou kolem 7 tisic s dani... To je mozna tak cena nejakeho predrazeneho obchodu co si prihazuje za exkluzivitu ze ji bude met prvni. Cena ve velkoskladech se pohybuje u ruznych karet kolem 4500-4800 bez dane... Takze urcite pujde sehnat za cenu 5500 s dani.
    Tím hůř pro AMD, ale ta cena stejně stoupne, s tím bych si nedělal iluze.
    @Pavel Boček: To fakt uvidíme, co nám AMD předvede, rozhodně mají naše Pokročilá Mikro Zařízení co dohánět, tak jim jen přejme, ať se jim karty vydaří co nejvíc, ať můžeme sledovat nelítostný konkureční boj a pády cen nejen o jednotky, ale o desítky procent.

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Intri
    ...ať můžeme sledovat nelítostný konkureční boj a pády cen nejen o jednotky, ale o desítky procent.
    Jj, to já rád Doufám že fakt něco předvedou a že konečně přinesou taky nějakej high-end (R680). Akorát se bojím, že to bude až příští rok a nemuselo by to s cenou těch svrchních modelů tak zamávat

Registrace
    Sep 2007

No jo, 5 miliard dolarů je 5 miliard dolarů... S AMD ta koupě ATI prostě zamávalo, tak si nemůže dovolit investovat do vývoje tolik peněz, kolik by mohla ATI sama. Jsem fakt zvědavý, jak to s AMDček celkově dopadne, jestli se jí fakt ten nákup vyplatí a opravdu začne dělat vysoce kvalitní procesory s integrovaným grafickým jádrem, nebo jestli se bude vzpamatovávat příliš dlouho.

Strana 4 z 11 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední