reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jaky vybrat notebook?

Michellin (75)|25.10.2007 18:58
Ahoj,

chci si koupit notebook, vyhlidla jsem si tento http://it-shop.ippe-computers.cz/pocitace-a-barebone/notebooky/MSI-MegaBook-NB-PR210X-024CZ-12in-AMD-T64X2-TL56-250GB-2GB-DVDRW-WIFI-BT-webcam-black-+-Free-DOS-(be-6175.html
Potrebuju, aby byl mobilni, proto ta dvanactka. Mela bych ho do skoly, na net, proste takove bezne pouzivani.
No a od vas ocekavam, ze mi reknete, jestli je to nejaky sunt nebo jestli to te cene odpovida, ja se v tom moc nevyznam, tak na vas dost sazim! :-)
Pavel Boček (4169)|25.10.2007 19:17
Osobně se mi celkem líbí, co MSI a noťasy ti ale řeknou jiní :)
mech13 (5526)|25.10.2007 19:24
s MSI je docela problem, nedela notebooky moc dlouho tak se to tezkou posuzuje, chybi dlouhodobe zkusenosti
mel ho jen jeden kamos a nestezoval si, ale jak na tom bude za 3 roky tezko rict
Michellin (75)|25.10.2007 20:24
Jo, akorat jsem nekde cetla, ze do toho snad nejdou W XP...? Je to mozny? A co bych si do toho mela poridit? W Vista? Ale jake? A co to znamena, kdyz je tam napsano 32-bit nebo 64-bit? V cem je rozdil?
Intri (3490)|25.10.2007 20:40
To, že by tam nešel Windows XP, je možné z toho důvodu, že výrobce už nemusí dělat ovladače pro ten notebook pro XP. Mohlo by se tak snadno stát, že použitím XP přijdeš třeba o možnost využívat integrovanou kameru. To se dá sice vyřešit tím, že budeš hledat ovladače přímo u výrobců jednotlivých součástek, ale to je zdlouhavé a hrozně nudné. Navíc nemáš zajištěno, že to bude fungovat. Proto bys měla použít raději Windows Vista.

Na otázku, jakou Vistu, je docela těžká odpověď. Pro běžné použití bych ti ale doporučil asi verzi Home Premium. Ultimate je moc drahá, Basic zbytečně osekaná, Business má plno funkcí, které ti budou k ničemu a neobsahuje třeba moc hezké šachy.:-)

Povídání o 32bitových a 64bitových systémech je na delší dobu, nejviditelnější rozdíl je ve schopnosti systému adresovat paměť. 32bitové systémy zvládají max. 4 GB paměti, 64 bitové pak zvládnou několik miliard GB RAMky. Tvůj notebook má 2 GB paměti, 64bitový systém by tě tedy akorát zbytečně omezoval třeba v těch ovladačích apod., volba je tedy jasná - 32bitovou Vistu Home Premium.

EDIT: Pokud jde o disk v tom notebooku, má 250 GB. Tady bych byl dost skeptický k výkonu. Píšou sice, že má mít 5400 otáček, ale nevím, jestli se tomu dá věřit. To psali i u mé Toshiby ( dokonce to bylo v novém reklamním letáku ), skutečnost je však taková, že je tam disk se 4200 otáčkami a je to největší brza celkového výkonu celého notebooku. Ale myslím, že pro nenáročné využití bude stačit i tak pomalý. Dle mého názoru má ten notebook za danou cenu pěkné parametry.
eraser (0)|25.10.2007 23:09
Intri (3490)|25.10.2007 23:22
Notebook je to rozhodně hezký, ale řekl bych, že madam by spíš raději něco levnějšího. Přece jenom je dost značný cenový rozdíl mezi jejím a tvým výběrem.
Pavel Boček (4169)|26.10.2007 00:54
No, co si řekl k XP je pravda, ale přece jen bych je zkusil. Momentální ovladačová podpora notaů ve Vistě taky není nejlepší a mj. proto taky vydrží míň baterka apod.
mech13 (5526)|26.10.2007 01:17
momentalni podpora notasu ve viste je dobra, spousta modelu se uz dodava jen s vistou, nebyt toho ze vyrobci NB rvou vsude vistu tak vistu nema skoro nikdo
u tech ovladacu pro XP bych se ani tak nebal kamery, zvukovky nebo neceho takovyho ale funkcnich tlacitek
co se te baterky tyce, tak vista castej hrabe na disk a trochu vic zatezuje procesor, tim se baterka trochu rychlej vybije. je potreba vistu poladit... mam pocit ze SP1 pro vistu ma i nejak zlepsit tyto veci na noteboocich.

EDIT: jo a ve viste bussines hry jsou, jen je potreba je povolit... kazdopadne Home premium je dobra volba
a8nr (176)|26.10.2007 16:13
[QUOTE=Intri;56541]Povídání o 32bitových a 64bitových systémech je na delší dobu, nejviditelnější rozdíl je ve schopnosti systému adresovat paměť. 32bitové systémy zvládají max. 4 GB paměti, 64 bitové pak zvládnou několik miliard GB RAMky.[/QUOTE]

Aktuálně "pouze" 1 TB, v budoucnosti až 4 PB, žádné miliardy GB.
Michellin (75)|26.10.2007 17:41
[QUOTE=eraser;56564]Ja to vidím na IBM Lenovo ThinkPad T60-TopS - UD0PRCF.[/QUOTE]

Ten je pro me moc velky a moc tezky... a uz i drahy...
johny__g (6387)|26.10.2007 17:42
Podle mě, za tu cenu je to dobrý notebook. Jen bych se ubezpečil, že ten disk má opravdu 5400 otáček, pokud ne tak nechat vyměnit, třeba za menší ale rychlejší. Vist bych se taky nebál, navíc se dá čekat že se SP1 se to ještě zlepší.
Co se týče MSI a kvality notebooků - no je na to 2 roky záruka, tak pokud se náhodou něco podělá, tak to vyreklamuješ.
Intri (3490)|26.10.2007 18:36
[quote=johny__g;56717]Co se týče MSI a kvality notebooků - no je na to 2 roky záruka, tak pokud se náhodou něco podělá, tak to vyreklamuješ.[/quote]

Jen to nesmí koupit na firmu...

@a8nr: Jo, to je klidně možné, ale potenciál systému je přece 2^64 bajtů ( což je 18 446 744 073 709 551 616 B, čili asi 18,5 miliardy GB; 18,5 EB ). Aspoň takto zjednodušeně jsem si to přebral v dávných dobách, co jsme se o tom učili někdy na střední. Jestli se pletu, budu rád, když mě někdo uvede na pravou míru.
Michellin (75)|26.10.2007 18:41
Pockej, proc se to nesmi koupit na firmu? Prave jsem nad tim uvazovala... To je potom nejaky problem se zarukou nebo co??
Intri (3490)|26.10.2007 18:47
V podpisu mám odkaz, jak jsem já reklamoval svůj notebook kvůli obchodnímu zákoníku. Ve zkratce: obchodní zákoník neukládá prodávajícímu povinnost vyměnit vadný kus za nový, vrátit peníze nebo dokonce ani dobu, za jakou musí být reklamace vyřízena. Jediný nárok vzniká na opravu výrobku, která ale nemusí být možná. To ale může být prodávajícímu fuk, může třeba 1000x vzít výrobek do reklamace, nebýt schopný odstranit závadu, ale pořád ti ho vracet naoko funkční. Celá diskuze o tomto je ve fóru Zkušenosti s Acerem v kategorii Notebooky. Jestli plánuješ nákup na firmu, raději si to pročti.
ICEBOSS (3435)|26.10.2007 18:58
o noteboocich MSI jsem se jeste nic hezkyho nedocetl :) Za 25K si kup IBM nebo DELL, zvlast kdyz to bude jen na praci :)
Intri (3490)|26.10.2007 19:02
No, já dámu nechtěl strašit, ale když už se do toho pustil.... Taky jsem na moc kladných ohlasů nenarazil. Nejčastější výtka šla konkrétně na kvalitu zpracování, že prý na pohled vypadají dobře, ale po chvíli používání z něj slezou barvy, ztratí svou pevnost atd.
Michellin (75)|26.10.2007 19:14
No a mate nejaky tip pro me (nejlepe odkaz)?
Intri (3490)|26.10.2007 19:17
Dej nám jasný cenový limit.
Michellin (75)|26.10.2007 19:24
No, do tech 25k by to bylo dobry. Kdyby i s tou Vistou, bylo by to jeste lepsi. Ale musi to byt neco malyho, na velikosti mi dost zalezi:-)))

nebo i s XP, to je mi vcelku jedno
Intri (3490)|26.10.2007 19:29
:-) Takové dvojsmysly raději neříkej, jsi na foru plném kluků.:-)

S 12" notebooky je v této ceně trochu problém. Všechno to jsou Acery ( v žádném případě nebrat ), Fujitsu-Siemens ( prý mají hrozně hodně reklamací ) nebo právě MSI ( viz výše ). Jestli na velikosti trváš, bude to asi kompromis. Jinak z běžných 15,4" modelů by se dalo celkem dobře vybírat.
ICEBOSS (3435)|26.10.2007 19:31
Hm, malyho... takze to urcite nebude DELL, ty jsou staveny docela dost bytelne.

A chces maly 15,4" nebo 14" nebo vylozene subnotas s 12" displejem?
Intri (3490)|26.10.2007 19:33
Michellin je typická kandidátka pro IBM... Jen ta cena a velikost displeje.
Michellin (75)|26.10.2007 19:38
Trvam na dvanactce, s vetsim/tezsim bych chcipla, preci jen to budu tahat do skoly a jak se znam, jak by to bylo tezky, tak bych to radsi nechala doma a to to nemusim kupovat...

No jo, tak uz zadny dvojsmysly nebudou, no:-) se taky chytnete vseho! :-)
Intri (3490)|26.10.2007 19:44
A na ceně asi taky trváš... No, tak pak bych riskl asi to Fujitsu-Siemens: http://www.alza.cz/notebook-fujitsu-siemens-amilo-pro-v3205-d79018.htm nebo pak už fakt jedině MSI, které má ale podezřele výhodné nabídky oproti FS. V naoko výhodných nabídkách vždycky smrdí krysa, raději bych se tomu vyhnul. Krom toho se mi to FS líbí i vzhledově.

Jinak pokud jde o Vistu, chtělo by to ještě rozšířit paměť z jednoho na dva GB, ale to právě u FS jde dost těžko - FS totiž obvykle obsazuje oba paměťové sloty, nestačilo by tak dokoupit druhý GB paměti, musela bys koupit 2x 1GB a ty původní vyměnit. Pro případ reklamace se ale původních modulů nesmíš zbavit, upgrade tě tak vyjde daleko dráž, než u jiných značek. Ale s 1GB pamětí se s Vistou dá kancelářsky taky pracovat, z toho neměj strach. Jen musíš počítat s tím, že pak nebudeš znát pojem "volná paměť".
ICEBOSS (3435)|26.10.2007 19:46
jedinej trosku levnejsi a dobrej 12" notebook co jsem nasel je tohle:
http://www.czechcomputer.cz/product_doc-84E017F72C7B7ABCC12573330048B846.html

je to pres limit, ale jinde ho budou mit levnejsi a mozna bys i ukecnula par korun slevu... jinak asi radsi nejaky levny fuji :-/
mech13 (5526)|26.10.2007 20:16
[QUOTE=Intri;56727]@a8nr: Jo, to je klidně možné, ale potenciál systému je přece 2^64 bajtů ( což je 18 446 744 073 709 551 616 B, čili asi 18,5 miliardy GB; 18,5 EB ). Aspoň takto zjednodušeně jsem si to přebral v dávných dobách, co jsme se o tom učili někdy na střední. Jestli se pletu, budu rád, když mě někdo uvede na pravou míru.[/QUOTE]
[SIZE="1"][OT]64-bit adresni prostor by byl silene velky a nebylo by mozne ho vyuzit ani v nedohledne dobe, takze je mozne vyuzit tusim jen 48bit (nevim jiste, nejaky takovy cislo) nebo tak nejak. i tak by to melo byt mnohonasobne vic, nez ceho se doziji 64-bit CPU (snad neudelali soudruzi nekde chybu)[/OT][/SIZE]
Intri (3490)|26.10.2007 20:31
[OT] No, to už záleží na tom, jak moc půjde dopředu programování a jak moc budou využité jiné výhody oproti 32bitové archtektuře. Podle toho, jak to jde zatím dneska, to vypadá, že tady 64 bitů ještě nějakou dobu pobude, než se objeví 128. [/OT]
Michellin (75)|26.10.2007 20:35
Jeee, tak ja mam vzdycky radost, ze tu bude nejaky novy navrh a vy si tu povidate o takovych vecech, ktere mi vubec nic nerikaji:-/
Intri (3490)|26.10.2007 20:41
:-) Návrhy máš o trochu výš - ode mě a od ICEBOSSe.
Michellin (75)|26.10.2007 20:47
Ja vim, ale porad cekam jeste nejaky... Dokupovani cehosi u Fujitsu se mi nelibi, protoze bych s tim mela zbytecne starosti a ten IBM se mi nelibi taky... :-( zenska, no... :-D
Intri (3490)|26.10.2007 20:51
[quote=Michellin;56782]Ja vim, ale porad cekam jeste nejaky... Dokupovani cehosi u Fujitsu se mi nelibi, protoze bych s tim mela zbytecne starosti a ten IBM se mi nelibi taky... :-( zenska, no... :-D[/quote]

No, upřímně - nám se to nelíbí taky.:-) Ale potíž je cenový limit. Na takto malý notebook je limit prostě hodně nízký. Co, to jsme ti nabídlí, je maximum, co můžeme vydolovat do 26 tisíc Kč ( což je už tak o litr víc, než kolik bys chtěla ). Jestil bys chtěla rovnou 2 GB paměti a přesto zachovat 12", musíš jít buď do neznáma s rizikem ( MSI ), nebo dost připlatit. O MSI se moc nemluví, což se dá vyložit i pozitivně ( že s ním není tak moc problémů, aby se o něm psaly články ne webu atd. ), ale potíž je v tom, že když si MSI koupíš, nikdo neví, do čeho půjdeš. Taky se může stát, že nebudeš mít nějakou dobu ani peníze, ani notebook.
Michellin (75)|26.10.2007 21:02
Tak sance, ze se neco pokazi, je zrejme u kazde znacky a protoze vic penez do toho nedam, tak to asi risknu...
Intri (3490)|26.10.2007 21:09
Jo, riziko je u každé značky, ale rozdílná jsou procenta, na která se něco u dané značky pokazí... Určitě je rozdíl poruchovostí u Aceru, Asusu nebo třeba Umaxu a HPčku, Dellu či ( především ) Lenovu. Risknout to můžeš, to je samozřejmě na tobě. Doporučil bych asi tento...pokud je možné něco takového doporučit: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49036
a8nr (176)|26.10.2007 22:53
[QUOTE=mech13;56767][SIZE="1"][OT]64-bit adresni prostor by byl silene velky a nebylo by mozne ho vyuzit ani v nedohledne dobe, takze je mozne vyuzit tusim jen 48bit (nevim jiste, nejaky takovy cislo) nebo tak nejak. i tak by to melo byt mnohonasobne vic, nez ceho se doziji 64-bit CPU (snad neudelali soudruzi nekde chybu)[/OT][/SIZE][/QUOTE]

[SIZE="1"][OT]48bit je afaik rozšířené LBA u PATA. Jinak kdyby se chtěl někdo prokousat systémem segmetnace a stránkování a vysvětlit nám tu ty limity tady je link: http://www.fi.muni.cz/usr/brandejs/AP/57010.html Já se pořád nemůžu dobrat těch správných čísel. (u 40b by to ještě šlo ale zase na 52b jsou ty Reserved/MBZ oblasti moc velké)[/OT][/SIZE]

S noťasem neporadím, s takovými omezeními je každá rada drahá.
Intri (3490)|26.10.2007 23:00
[quote=a8nr;56818][OT]48bit je afaik rozšířené LBA u PATA. Jinak kdyby se chtěl někdo prokousat systémem segmetnace a stránkování a vysvětlit nám tu ty limity tady je link: http://www.fi.muni.cz/usr/brandejs/AP/57010.html Já se pořád nemůžu dobrat těch správných čísel. (u 40b by to ještě šlo ale zase na 52b jsou ty Reserved/MBZ oblasti moc velké)[/OT] [/quote]

[OT] Co se té paměti týče, je to tam podle mě celkem jasně napsané: 52bitová adresa, max. tedy 4 PB ( což jsi předtím i říkal ). Zbytek nevím, to je na moje znalosti příliš. [/OT]
pavel_p (993)|26.10.2007 23:20
Cenově to MSI vychází naprosto bezkonkurečně i když se připočítá cena za Windows, které nejsou zahrnuty.
S těmi reklamacemi je to pravda? Mám za to, že jak člověk tak firma má právo dostat funkční a bezchybný výrobek a jde jen o přístup prodejce.
Intri (3490)|26.10.2007 23:30
Jj, vychází, a to je právě ten problém... V tom bude někde zakopaný pes, někde na tom notebooku opravdu hodně šetřili.


S těmi reklamacemi je to pravda. Sice člověk i firma má právo dostat bezchybný výrobek, jenže jakmile k závadě dojde - co pak? Pak se kdokoliv může "snažit" ten výrobek opravit třeba tisíckrát, po každé reklamaci tvrdíc, že je výrobek bezchybný. A k čemu to vede? K ničemu. Jen k tomu, že je zákazník odrbáván a odrbáván a odrbáván... Je pravda, že by tyhle vztahy měly být mezi prodejcem a kupujícím, ne servisem a kupujícím.

Na druhou stranu - kdyby prodejce bral na sebe všechny chyby výrobce, neměl by šanci zůstat naživu. Příklad - prodejna prodá jeden kus drahého notebooku ( za 50 tisíc Kč ) denně. Být každý takový notebook vadný a servis zamítne vrácení peněz - jak má prodejna brát každý den 50 tisíc Kč ztrátu za jediný notebook? Co ona bude dělat s vadným notebookem, když jej vezme, vyplatí peníze, ale servis se na ni vykašle?

Když to vztáhnu na sebe a Acer, taky se mi nelíbilo, jak prodejna jednala. Ale na druhou stranu jsem ji ( nakonec ) pochopil. Vzít ten notebook by pro ni znamenalo 32 tisíc Kč ztrátu, a to jsem byl jen jeden případ z mnoha.
Pavel Boček (4169)|27.10.2007 02:42
[QUOTE=Intri;56832]...Když to vztáhnu na sebe a Acer, taky se mi nelíbilo, jak prodejna jednala. Ale na druhou stranu jsem ji ( nakonec ) pochopil. Vzít ten notebook by pro ni znamenalo 32 tisíc Kč ztrátu, a to jsem byl jen jeden případ z mnoha.[/QUOTE]

No, to je sice pravda, ale můžou si za to sami - když prodávají šmejdy, tak holt musí nést následky. Takhle ty lidi normálně okradli.
Intri (3490)|27.10.2007 11:44
No, na jedné straně máš pravdu, na straně druhé máš toto riziko se všemi výrobky všech výrobců. A když se to vezme úplně do důsledků, můžuou si za to pak lidi sami, že kupují šmejdy... Tady bych tu vinu moc na jié lidi nepřeváděl, stejně jako zákazník, ani firma nemusí vědět, do čeho vlastně jde, když chce přeprodávat ten a ten výrobek. Navíc lidi stejně vždycky půjdou po nízké ceně a chtějí za ni co nejmíň kompromisů. Na tomto Acer vydělává a nepochybně je míň reklamací než dobrých výrobků, jinak by se neprodával. Pro prodejce je tedy Acer výhodný v tom, že mu naláká lidi do obchodů, tak není divu, že se prodává. A prodejce má vždycky výhodnější řešit tunu reklamací tak, jak je řeší ( čili závislostí na výrobci ), než přijít o zisky z dané značky celkově. Tak to prostě dneska je, dokud si lidi neuvědomí, že kupovat to nejlevnější, na co narazí, je hloupost, tak to tak prostě i bude.

A na základě toho bych zkusil aspoň trochu ještě apelovat na Michellin, ať si to rozmyslí s tou dvanáctkou... Raději 14" IBM než 12" neznámé MSI, o kterém navíc není slyšet moc chvály. S IBM člověk fakt neprohloupí a ta oběť půl kila váhy navíc za to stojí.
eraser (0)|27.10.2007 19:10
[quote=Michellin;56716]Ten je pro me moc velky a moc tezky... a uz i drahy...[/quote]Ťažký? Veď má 2.09 kg a to MSI vraj 1.95 kg. Inak pokiaľ chcel WXGA na 12.1", tak by si si to mala najkôr vyskúšať.
Intri (3490)|27.10.2007 19:22
[quote=eraser;56998]Ťažký? Veď má 2.09 kg a to MSI vraj 1.95 kg. Inak pokiaľ chcel WXGA na 12.1", tak by si si to mala najkôr vyskúšať.[/quote]

Kde jsi vzal tu citaci? Ze SZ?
eraser (0)|28.10.2007 02:35
No, z tejto diskusie... príspevok #11.
Pavel Boček (4169)|28.10.2007 02:03
Já osobně bych taky bral větší. U PC čím větší obrazovka tím lepší, tak proč si u noťasu záměrně někteří lidi vyhledávají malou...? Často je takovej ve srovnání se stejnou konfigurací na 14,1'' ještě dražší :runaway
mech13 (5526)|28.10.2007 02:09
protoze asi s tim notebookem casto cestuji, casto ho prenaseji a nechteji mit ruce vytahane az po kolena. Je to praktictejsi. treba v autobuse byva problem se s 15'' mezi sedacky naskladat.
A pokud chces resit skutecnou praci, tak ta se neda delat ani na 15'' NB takze to je fuk.
Pavel Boček (4169)|28.10.2007 02:15
[SIZE="1"]Já jedu na 17'', přesně na 16,1'' CRT a jde mi práce v poho, takže ehm.[/SIZE]
Jinak fakt je to si myslím rozdíl, dáš vyšší rozlišení apod., navíc platit víc za menší panel :mistake
ICEBOSS (3435)|28.10.2007 15:10
Jezis to sou zas rady pavla bocka! Ty prenasis 17" CRT a pocitac? Kdybych si kupoval notebook, tak nebude mit vetsi displej nez 13,3" a nejspis by to bylo malicky XPS od DELLu nebo X61 od IBM.

Ono treba 3 kilovy Inspirony jsou obcas po celodennim nosenim "dost" i na my kamose ze skoly, natoz na nejakou krehkou divku.

Co se tyka navrhu notebooku.

Vymenu pameti zvladne kazdy, urcite bys to po prohlidnuti 2 obrazku z manualu zvladla i ty. Fujitsu mi prijde rozhodne jako mensi zlo nez MSI. MSI umi akorat grafiky...

Co se tyka designu... hm... kdyz si kamarad pred rokem kupoval notes, doporucil jsem mu Dell Inspiron 6400 v nabusene konfuguraci (byly uplne jiny moznosti nez dneska) a kdyz ho poprve uvidel, prohlasil, ze je to ten nejosklivejsi notebook co kdy videl. No... a ted se mu libi... To je jak kdyz zena rika ne, dokud ji nepolibim a pak rika ano :D:D:D:D:D

Takze toho IBM bych se vubec nebal. Ze zkusenosti vim, ze ty IBM i po letech vypadaji porad stejne a vsechny ty napucovany leskly hracicky vypadaji hur a hur. Navic zas tak skaredej neni. Zkus najit lepsi cenu, zavolej do daneho obchodu, rekni ze chces litr slevu a uvidis co to reknou :)
Michellin (75)|28.10.2007 15:26
[QUOTE=Pavel Boček;57128][SIZE="1"]Já jedu na 17'', přesně na 16,1'' CRT a jde mi práce v poho, takže ehm.[/SIZE]
Jinak fakt je to si myslím rozdíl, dáš vyšší rozlišení apod., navíc platit víc za menší panel :mistake[/QUOTE]


No, asi jsi me premluvil, koupim si sedmnactku... Ale to mi jeste, kluci, musite dat odkaz na nejakou karku, na ktery to budu prevazet:DDD
tequilla (1015)|28.10.2007 15:48
[QUOTE=Michellin;57239]No, asi jsi me premluvil, koupim si sedmnactku... Ale to mi jeste, kluci, musite dat odkaz na nejakou karku, na ktery to budu prevazet:DDD[/QUOTE]

[OT]Odkaz na karku je tady, ja v tom svyho casu (minulej rok na jare) prevazel 17" HP Pavilion a muzu jen a jen vrele doporucit :D:D:D:. Dokonce se na nem dalo pracovat i na zadnich sedadlech[/OT].
ICEBOSS (3435)|28.10.2007 15:51
posli fotku, prijedu karkou... (no offense) :D:shut