reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak upravit hotové DVD - přidat titulky

Jirka.Sulkov (3)|26.10.2007 04:32
Potřebuji na hotové DVD ještě přidat titulky.
Čím to mám potom poskládat abych nepoškodit původní stopy v AC3-5.1? Programy jako Architekt, Vegas a pod. neznaní jako inport zvuku ac3 a když jim vnutím původní vob tak zvuk převedou do sterea a to je škoda, a vezmou stejně jen první audio stopu a ostatní né.
A je opravdu nutné celé DVD rozebrat na stopy a pak jej znovu vytářet? Neexistuje nějaký program který by si naimportoval celou strukturu DVD včetně kolikrát dost složitého menu a bonusů, a po přidání jedné titulkové stopy, to je v 99% případů, jen tzv "přechroupal" vob velikost a rozdělení?
Do současné doby jsem dělal jen se stereo zvukem a je mi líto zvuk 5.1 degradovat. Jedné se o titulky pro neslyšící a české filmy a pohádky většinou nemají české titulky. Díky za rady. Jirka.
Styryx (351)|26.10.2007 10:06
Myslím, že IFO edit by to měl umět, ale ještě jsem to nedělal (dávat do hotovýho DVD jenom titulky), takže nevím přesnej postup (ten program toho umí hodně, ale je potřeba při jeho "náročnějším" použití rozumět strukturám na DVD). Já v něm jenom několikrát sestavoval DVD z video stopy, 5.1 stopy a titulků, to jde dobře (umí přidat i několik různých titulků pro různý jazyky, jazyk jde nastavit, nebo umí přidat i další audiostopy pro různý jazyky atd.).

Titulky musí být ve formátu .SUP (já používám program Txt2Sup, nebo jsem viděl doporučovat DVDSupTools).