reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém: SAPPHIRE X1550 AGP a W2K

PK69 (3)|27.10.2007 15:07
Zdravím

mám obrovský problém s instalací této karty do W2K, ze tří instalací na 3 různých PC se mi to podařilo jen jednou.

Momentálně to potřebuji rozchodit na MB Intel D865 PERL, Pentium 4 3,3 GHz, 1GB RAM

Instaluji do čisté a záplatované instalace (SP4) + poslední INF od Intelu, BIOS upgradovaný na poslední verzi, předinstalovaný DX 9.0c.

Zkoušel jsem různé verze ovladačů, ale výsledek je pořád stejný. V první fázi se nainstaluje .Net a základní podpora od ATI a při dalším průchodu to zahlásí, že nenašel žádný kompatibilní HW a konec...

Má s tím prosím někdo nějakou zkušennost.

BTW: Jak jsme pochopil, ATI se s podporou W2K už nějak moc nesnaží, je ještě na trhu nějaká jiná "obyčejná" AGP karta od ATI, jejíž ovladače budou ve W2K s JISTOTOU fungovat?

Díky za jakékoliv info nebo nasměrování

Pavel
Pavel Boček (4169)|27.10.2007 15:36
To je celkem normální, obvykle pomůže nainstalovat tu grafiku napřed se standardním PCI VGA ovladačem a pak na to už jdou ty ofiko. Kdyby to nepomohlo tak starší Catalysty...
Smeli (2302)|28.10.2007 11:20
Teď se mi stalo že sem dlouho přemýšlel, proč mi nejdou v práci naistalovat na W2K ovladače na GK - výsledek - chyběli GART ovladače
johny__g (6387)|28.10.2007 15:29
Nešlo by místo catalystů nainstalovat Omegy?

http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php
PK69 (3)|28.10.2007 18:45
Děkuji všem za rady. Pokusím se to shrnout vše najednou.

1) Jelikož jsem instaloval ovladač do čisté instalace W2K tak tam samozřejmě BYL standardní VGA ovladač.

2) Starší Catalysty jsem zkoušel, poslední oficiální verze pro W2k je tuším 6.2, dopadl jsem úplně stejně - tedy NIC.

3) Omegy jsem zkoušel (zatím jen standardní instalaci, hrabání se v registerech, které doporučují v jejich fóru si nechám na potom), instalace proběhla, leč ovladač se nezavedl (zkoušel jsem ho i vnutit tím SW udělátkem na přepínání driverů) a taky NIC.

4) Zajímavá je zmínka o GART - kde se to dá sehnat? (Pokud je to synonymum pro WDM ovladače tak předesílám, že ty jsem taky nainstaloval a taky to NIC neřeší.)

Ještě jednou všem děkuji za snahu

Pavel
PK69 (3)|21.11.2007 22:39
Problém vyřešen, ale bylo to peklo!

Stručný popis je tento:

1) Instalovat do systému očištěného od ATI ovladačů, s DX 9.0c a příslušnými INF soubory pro základní desku a zásadně jako administrátor.
2) Instalovat Omegy (s originály od ATI si neškrtnete), pokud se v průběhu instalace objeví problém s registrací souborů - ignorovat ho (instalace proběhne i tak) a poté ručně příslušné REG soubory zaregistrovat. Při standardní instalaci je najdete ve složce C:\Program Files\Radeon Omega Drivers\v3.8.421. Jsou dva a stačí na ně poklepat.
3) Restartovat systém a nepropadnout panice, když je po restartu vše při starém.
4) Přejít do správce zařízení a ručně vnutit primárnímu i sekundárnímu VGA řadiči ovladače. Tzn. přeskočit všechnu automatiku, proklepat se k volbě "Z diskety" a místo diskety předhodit oknům INF soubor ze složky C:\Program Files\Radeon Omega Drivers\v3.8.421\2KXP_INF (modifikujte podle toho, kam jste instalovali). Z nabízeného seznamu, je třeba vybrat přesný typ karty (doporučuji před tímto krokem ZÁLOHOVAT - nejlépe formou image příslušného partition), pokud se netrefíte, může se vám stát jako mě, že budete instalovat celé wokna znovu, protože registr to nějak nezkousne....
5) Znovu restartovat systém a pokud budete mít štěstí jako já, budete moci konečně nastavit rozlišení a začít pracovat!

Děkuji všem za pomoc a doufám, že to pomůže i někomu dalšímu

Pavel