reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Rozmery zdroja - značkové PC od HP vs nový Seasonic

Marbh (19)|27.10.2007 20:08
Ahoj. Mám dilemu - mám HP desktop v záruke (ešte dva roky). Kúpil som doň teraz novú RAM (+1GB) a nový HDD (+320GB) a zistil som, že zdroj, ktorý v PC je (300W), zostave nestačí (Athlon X2 4600, 2GB RAM, 2xSATA HDD, ATI x1600, DVD). Teda, domnievam sa, že nestačí - po pridaní HDD začne zdroj vydávať pravidelný nepríjemný zvuk, akoby rotoval veľmi veľký ventilátor. Po vypnutí HDD alebo iného spotrebiča (odpojil som na chvíľu ventilátory, v PC ich je 5, vzduchový tunel skrz PC) hučanie zdroja stíchlo. Aj keď zdroj hučal, na UPS sa neprejavili žiadne výkyvy, PC tiež nemá problém, teplota je v pohode. Ale myslím, že zdroj ide tesne pri špičke.

Podstatné ale je - rozhodol som sa upgradovať zdroj za Seasonic S12II 430W, HB, 12cm fan, 80Plus. Bude mi ale pasovať do priestoru pre zdroj od HP? Definuje ATX aj pozíciu zdroja, polohu skrutiek a tak? Kvôli záruke určite nemôžem "rezať do plechu". Rozmery toho HP neviem presne, ešte som ho nevymontoval, ale teoreticky je to rovnako veľké ako Seasonic (150x86x140). Zdroj si požiačať nemôžem, uvažujem o kúpe na skúšku, ale Seasonicy nemá nikto bežne skladom, len veľkoobchody.

Máte niekto s takýmto upgradom skúsenosti? Vďaka za radu.
Intri (3490)|27.10.2007 20:14
Zdroje jsou vesměs všechny stejně velké. Volbu zdroje máš dobrou, klidně si jej kup. Jestli chceš mít úplnou jistotu, kup si jej třeba přes internet a kdyby se ti na něm cokoliv nelíbilo, klidně jej do 14 dní vrať. Na to máš ze zákona nárok, nemusíš ani udávat důvod.
Withman (1337)|27.10.2007 20:21
Je to nějaké sestava typu dx2200 nebo dx2300, pokud ano, tak jsem je viděl a je tam standardní zdroj, takže by tam Seasonic pasoval. Jedinný problém vidím v tom, že pokud to bude microtower (což bývá), tak se do toho bude špatné "lézt". :) Jinak OK
Pavel Boček (4169)|28.10.2007 02:32
Zdroje musí mít dané rozměry, jako šířka a výška. Do výkonnějších se ale vše nevejde, proto mají větší hloubku (délku ?). Tímto směrem je ale ve skříních dycky místo, takže to neřeš. Každopádně 430W bude mít standardní téměř čtvercové rozměry.
mech13 (5526)|28.10.2007 02:42
"Zdroje musí mít dané rozměry" - to plati v beznych PC, u velkovyrobcu si montuji co je zrovna napadne, myvaji vlastni HW navrzeny pro sve ucely a ten ma rozmery podle toho jak se nekdo rano pocesal nebo nejake silene konstrukce presne zapadajici do jejich skladacky

pokud je ve skrini obycejny ATX zdroj, nemusi se bat. pokud ne, tak asi bude potrebovat nuzky na plech
Pavel Boček (4169)|28.10.2007 02:54
[QUOTE=mech13;57120]"Zdroje musí mít dané rozměry" - to plati v beznych PC, u velkovyrobcu si montuji co je zrovna napadne, myvaji vlastni HW navrzeny pro sve ucely a ten ma rozmery podle toho jak se nekdo rano pocesal nebo nejake silene konstrukce presne zapadajici do jejich skladacky

pokud je ve skrini obycejny ATX zdroj, nemusi se bat. pokud ne, tak asi bude potrebovat nuzky na plech[/QUOTE]

To jsem myslel právě pro ATX zdroje. Samozřejmě pokud tam má nějakou zrůdu (to už se ale leta nedělá, kvůli kompatibilitě a upgradu), tak to bude horší. Mám tu jednu "věc" s polovinou pinů, která má tvar trojúhelníku, tlačnej ventilátor z venku a strká se to přímo do desky. Fuj !!! [SIZE="1"]celá case u toho stojí za *** a vejde se tam jen slim mechanika...která se nedá sehnat ![/SIZE]
Klingacikx (1545)|28.10.2007 07:20
Ten zdroj tam proste vôjsť musí!!! Výrobci by si nemohli dovoliť vyrábať každý zdroj iných rozmerov...
Marbh (19)|28.10.2007 08:15
Dík za rady. Pre istotu som ešte napísal do HP, nech mám prípadné alibi :) Skrinka je navrhnutá veľmi dobre, vošiel by tam aj podstatne väčší (hlbší) zdroj, len sa obávam takých drobností, ako sú jemné výlisky v bočnom plechu, ktoré držia zdroj na mieste spolu so skrutkami vzadu. T.j. papierovo je Seasonic OK, má všetky konektory ako súčasný zdroj od HP, len nový zdroj musí byť rozmerovo PRESNE taký istý a musí mať skrutky na tých istých miestach. Asi mi neostane nic iné ako to celé prekresliť na papier a behať po predajniach :)
mech13 (5526)|28.10.2007 10:07
prakticky ti staci aby sedely 4 sroubky ktere drzi zdroj. jsou na zadni stene PC. vevnitr v bedne staci aby sedely rozmery sirka x vyska x hloubka

vem si pravitko, zmer celkove rozmery zdroje a skus pomerit ty 4sroubky, udelat nejaky jednoduchy nakres, dej ho sem a my ti uz reknem jestli to jsou rozmery obycejneho ATX zdroje nebo ne

(treba konkretne S12II 430W mam pod stolem)
Withman (1337)|28.10.2007 11:02
Napiš mi název té HP sestavy, jestli je to dx2200 nebo dx2300, které jsem měl v ruce a byl jsem i vevnitř, tak je tam klasický zdroj, takže ti tam půjde cokoliv. Resp. jsem si 100% jistý, že tam bude běžný zdroj.
Marbh (19)|28.10.2007 11:40
PC je dc5750 minitower (resp. microtower, ako občas píše HP). Skrátka, klasická skrinka. Zdroj je v prílohe, nakoľko sa mi ho podario odmerať bez vymontovania. Rozmery vyzerajú byť tradičné, vzdialenosť od okrajov je orientačná, HP tam má tie prelisy v bočnom plechu, ako som vravel, držia zdroj na pozícii, a nedá sa to presne odmerať. Ale je to cca medzi 5-10 mm. Thanx.
Intri (3490)|28.10.2007 11:43
Ty zapsané rozměry jsou změřené rozměry současného zdroje? Jestli jo, nemáš absolutně co řešit, shodují se na milimetr přesně s tím tvým Seasonicem. Jeho rozměry jsi psal v úvodní zprávě.
Marbh (19)|28.10.2007 12:12
Vonkajšie rozmery áno, ale polohu skrutiek nedokážem posúdiť - aj keď teraz, keď mám náčrtok, vyzerá to fakt štandardne a robil som zbytočnú paniku :) Keď on je zvyšok skrinky taký neštandardný, že až - aj keď z pohľadu chladenia je to úplne super, HP umí.
Intri (3490)|28.10.2007 12:30
Já myslím, že fakt nebudeš mít problém. Ještě jsem nenarazil na normální zdroj, který by nepasoval do normálních skříní ( pokud nepočítám zdroje z doby kolem 95. roku, které se upravovaly speciálně pro daný typ skříně - viz třeba ty trojúhleníkové, co popisoval Pavel Boček ).
tequilla (1015)|28.10.2007 13:25
Nedelej si zbytecne starosti, ten zdroj ti do bedny od HP pujde. Teda jeste se mi totiz nestalo, ze bych zdroj do bedny od HP nenarval (a to pocitam jak tower skrine, tak desktop).
Problem jsem mel akorat jednou u Aceru, kde byl nejakej divnej zdroj (nemyslim tim, ze odesel po vypadku proudu, ale ze byl kratsi nez normalne) - po vymene za standardni ATX zdroj se musela akorat odsroubovat cd mechanika a posunout dopredu, takze trcela z pocitace asi 5cm ven ;).
Marbh (19)|28.10.2007 13:38
Dík za rady, chlapci, pomohli ste mi, idem ten Seasonic objednať.